Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit jelent az, hogy valami...

Mit jelent az, hogy valami családregény? Ki a célközönség?

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 07:34
 1/4 anonim válasza:
100%
A családregény fogalom nem a célközönséget re céloz, ne úgy képzeld el, mint egy családi filmet. A családregény olyan regény, mely története egy család életét öleli fel, akár több nemzedéken át. Jellemzően nagyregények.
2012. márc. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
*célközönségre
2012. márc. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Á, értem. Tehát akár nemzedékregénynek is lehetne hívni.

Kicsit átverős besorolás, mert ez alapján én (de szerintem más is) azt gondolná, hogy a család minden tagjának élvezetes olvasmány. Aztán az Emma szerelmét elolvasva kicsit elgondolkodtam, hogy talán mégsem.

2012. márc. 13. 09:09
 4/4 anonim ***** válasza:

A családi filmek sem családfilmek... igen, a családregény általában egy család (több nemzedékének) az élettörténetét mutatja be. Nemzedékregénynek azért nem lehet(ne) hívni, mert a családregény a hivatalos kifejezés, és megesik, hogy nem több nemzedéket mutat be (bár ez ritkább).

A célközönség amúgy változó, de nagyon türelmeseknek szól elsősorban.

2012. márc. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!