Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik a jobb könyv az alábbi...

Melyik a jobb könyv az alábbi kettő közül? (háziolvasmány,10. oszt)

Figyelt kérdés

1., Stendhal: Vörös és fekete

2., Flaubert: Bovary né


2012. márc. 19. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
A Bovaryné már a kritikai realizmus szülötte, de Stendhal műve még korai realista, késő romantikus, ennek megfelelően ez sokkal "olvasmányosabb": több az "akció", nagyobb ívű a cselekmény, több szereplő jelenik meg, más a történet kifutása, tehát lényegében én azt ajánlom olvasásra, ha választani lehet. Nem "jobb", de könnyebb olvasni, és talán jobban megszereted. (Speciel én nem bírom Flaubert említett művét, ami ritkaság, majdnem minden könyvért odavagyok.)
2012. márc. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, és azt is hogy megmagyaráztad miért!

Várom még a válaszokat!

2012. márc. 19. 18:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Mit miért? Miért nem szerettem? Nem tudom... talán unalmasnak tűnt, vagy mást vártam.
2012. márc. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jaaj, nem. Félreétetted, azt is megköszöntem h elmagyaráztad miért olvassam inkább a Vörös és feketét, ezt nem kérdeztem, de elmagyaráztad, szóval köszi :)))
2012. márc. 20. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!