Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miről szól bővebben a Szent...

Miről szól bővebben a Szent Johanna Gimi?

Figyelt kérdés
2012. márc. 25. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

SPOILERES!

én csak az elsőt olvastam el, de az eléggé tetszett. Annak ellenére, hogy sokáig idegenkedtem tőle.

Adott egy 14 éves kiscsaj (Reni), aki épp most megy kilencedikbe egy francia alapítványi gimibe, a Szent Johannába. Reniről tudni kell, hogy egy meglehetősen csendes, visszahúzódó leány, aki szeret filmeket nézni, olvasni és nagyon jó tanuló. Elkezdődik a suli, összebarátkozik egy meglehetősen buta, de kedves EMO-lánnyal, Virággal, és egy vérbeli könyvmoly zsenigyerekkel, Arnolddal. Az osztályba jár Cortez is (Antai-Kelemen Ádám), aki egy igazi menő srác: deszkázik, punk zenét hallgat, laza és irtó jól néz ki. Reni természetesen halálosan beleszeret.

Közben telnek-múlnak a napok, Reni kezdd beilleszkedni- Ő lesz az iskolaújság egyik szerkesztője, emellett a suli olvasókörének tagja. (A Johannában rengeteg tanórán kívüli foglalkozás közül válogathatnak a diákok, ki-ki érdeklődése szerint). Egyre jobban belezúg Cortezbe, és próbál egyre közelebb kerülni hozzá, és a jófej barátaihoz : Ricsihez, Zsoltihoz, Dávidhoz stb.

2012. márc. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Vida ***** válasza:
hát igen erről szól de ha lehet akkor annyiba beleszólok hogy Reni nem igazán szeret filmet nézni maximum kosztümös filmeket xD :DD
2012. márc. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi nektek!:)
2012. márc. 26. 20:02
 4/10 anonim ***** válasza:
de, de szeret:D Házibuli, Karib-tenger, Beatles film stb... Ráadásul övé a suliújság Könyv/film/zene rovata, úgyhogy muszáj is valamilyen szinten képben lennie. Más dolog, hogy rengeteg alapfilmről lemaradt:)
2012. márc. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Hát Reni szenved 1,5 évig aztán boldog :) röviden ez :) persze van benne sok komplikáció de átvészeli :P
2012. márc. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Egy lányról szól aki gimnáziumba megy és ott beleesik egy fiúba , és tőle szenved jó sokáig de aztán összejönnek , közben jó sok barátja lesz Reninek ! Kb enyi
2012. márc. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
69%
Hát azért ennél több van benne,sok humor,csalódás,romantika :) én most a hatodik rész végénél járok és annyit nevettem,hogy az hihetetlen :D Zsolti egy állat IMÁDOM a Szent Johanna Gimit :D wáá de Vladárt útálom benne mindig bántja Renit :S
2012. márc. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Henna Nagy válasza:
kb.annyiról szól,hogy van a Reni(a főszereplő) és elmegy a Szent Johannába,ott beleesik Cortezbe,akinek a legjobb haverja Ricsi,és Reni nem tudja,hogy kb.a SzJG-2-től a Cortez is bele van esve,és Cortez próbál lépni az ügy érdekében,és Reni ennek nagyon örül(egyszer csókolóznak is),de Kinga ráveszi renit,hogy Cortez csak kiihasználja,és felejtse el...ennek ellenére Reni szenved,és továbbra id nagyon szereti Cortezt...ebből lesznek bonyodalmak,és az 5.végén egy félreértésből kifolyólag Reni szerelmet vall neki,és Cortez elmondja,hogy ugyan így érez iránta,aztán Happy End...a 6-ig,tovább nem tudom.Mindeközben Ricsi és Virág is összejönnek(Reni LLB-je)......hááát kb ennyi,
2012. ápr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszike:D
2012. ápr. 28. 19:26
 10/10 anonim ***** válasza:
5-osnek. 2,5 évig :)
2023. jún. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!