Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elsőnek könyvet olvassam el...

Elsőnek könyvet olvassam el és utána film, vagy fordítva?

Figyelt kérdés

Ha vannak olyan filmek, amik könyv alapján készültek akkor szerintetek milyen sorrendben jobb ezeken túlesni?


Most pl. a Hunger Games miatt jutott eszembe ez a kérdés.


Én úgy gondolom jobb elsőnek a filmet megnézni, mert általában jóval elmaradnak a könyv minőségétől, és ha elsőnek a könyvvel kezdeném lehet a filmet nem élvezném, mert tudom mi fog történni benne, és mert végig kritizálnám, hogy ez a könyvbe nem így volt, de ezt csak gondolom, mert amúgy még sosem volt olyan, hogy valamit meg is néztem és el is olvastam az alapjául szolgáló könyvet (de tervezem ezeket pótolni).


Meg a film amúgy is össze van sűrítve a könyvhöz képest, szóval ha nem a könyvvel kezdem akkor is még lesz benne pár újdonság.


Jól látom a dolgokat, vagy esetleg jobb a másik sorrend?


Illetve még a Game of Thrones miatt is érdekel ez a kérdés, bár szerintem ott is jobb ha a sorozattal kezdem.


2012. márc. 29. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elsonek a konyvet szokas, h a film ne befolyasolja a fantaziad.
2012. márc. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan úgy van ahogy az első írta.Elsőnek mindig a könyvet kell elolvasni,mert ott a te fantáziád fog működni.Könyv olvasás közben te magad képzeled el a helyszínt,a szereplőket.Saját magad "filmesíted"meg az agyadban az egész történetet. Ha filmmel kezded,akkor a könyv elveszti a varázást,mert akkor már nem a fantáziád,hanem a filmben látott karakterekkel olvasod.


Csak megjegyzem,hogy nagyon sok könyv szinte alig közelíti meg a filmet.pL: Én a robot.Filmben is nagyon jó,de könyvben teljesen más.Vagy ott a gyűrűk ura.Könyvben teljesen más karaktereket képzelsz el,mint amik a filmben voltak.

2012. márc. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal.
2012. márc. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ja erre is gondoltam.

Akkor inkább kezdem a könyvvel mostantól.

2012. márc. 29. 11:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Én jobban szeretem először a filmeket nézni és aztán olvasni.
2012. márc. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!