Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Régen nagyon sokat olvastam,...

Régen nagyon sokat olvastam, mostanában viszont 1hónap alatt ha egy könyvet elolvasok az már rekord. Bővebben lent?

Figyelt kérdés

Egyszerűen semmi időm a suli mellett, hétvégeken meg örülök ha tudok egy picit pihizni+gépezni és tévézni. Az olvasás nagyon háttérbe szorult.:S pedig régen hetente 3-4 könyv volt nálam a normális.

Lehet elvesztettem az érdeklődésem a könyvek iránt?

Végülis lenne rá alkalmam, hogy olvassak pl buszon, vagy hétvégenként, de inkább nézek ki a fejemből, meg 10 oldal után megunom.

Mi lehet a baj?:S ti voltatok már ilyen helyzetben?

16éves vagyok.


2012. ápr. 10. 17:02
 1/10 Smartguy86 ***** válasza:
16 évesen azért csak nem szakadsz bele a suliba... Mi lesz így később? Be fogsz dilizni, ha már most nem tudod kezelni az idődet. Nézd át a napi teendőket, hogy mire pazarolsz időt fölöslegesen, tanulj meg rendesen tanulni, mert középiskolában max napi 3 óra tanulás normális, többel már úgyse érsz el többet, csak nézel magad elé
2012. ápr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Magyarország egyik legerősebb gimnáziumába járok és hidd el nekem, sokat kell tanulni, hogy tudjam hozni a szintet.

A nyelvvizsgám meg júniusban lesz, most arra is készülök.

2012. ápr. 10. 17:26
 3/10 Smartguy86 ***** válasza:
22%

Az akkor is csak egy gimnázium. Felsőoktatásban annak az anyagnak a 8-10xesét kell majd megtanulnod. Másnak is megy, úgy hogy még mellette dolgozik is és van magánélete is.


Szerintem kezdj el heti tervet készíteni, amivel beosztod az idődet.

2012. ápr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek. Szerintem természetes, hogy suli után inkább csak lesel ki a fejedből, ez is kell az embernek.

Próbálj találni egy olyan könyvet ami biztosan tetszeni fog, próbálkozz meg több mindennel. Keresgélj, kérj tanácsot. biztosan találsz majd valamit. Fogadd meg magadnak, hogy az első 2 fejezetet elolvasod és ha azután sem kelti fel az érdeklődésed akkor elkezdesz mást. Egy idő után újra ráérzel az olvasásra. Azért tudom ezt, mert én is így voltam.

17/L

2012. ápr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!:)

megpróbálkozok vele.:) és ha nem jön össze ez se , majd nyáron lazulok és olvasok:)

2012. ápr. 10. 19:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez normális, van, h egyszerűen nincs kedved hozzá. Mondjuk, szerintem ez könyv függő. Ha tetszik egy könyv, azt nem tudom lerakni, de ha csak úgy "nem rossz" kategóriás, akk én is nehezen szánom rá magam az olvasásra. Lehet, h a könyv hibás?
2012. ápr. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Most a Robinsont "olvasom" de már 2 hete.

Már tavaly egy hét alatt elolvastam, pedig akkor felvételire készültem. szerintem izgalmas könyv, de most pár oldal után megunom.

2012. ápr. 10. 19:24
 8/10 Nanamia válasza:
Ha megunod, próbálkozz valami új stílussal. :) Lehetséges, hogy túlságosan azonos szintű és egyforma könyveket lapozgattál eddig. Szélesítsd a skálát. Ha meg leterhelt vagy, könnyedebb olvasmányokat ragadj kézbe. :)
2012. ápr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Meg mostanában mindig újraolvastam könyveket.lehet az volt a baj, hogy hiányzott az izgalom, ami miatt nem tudom letenni a könyvet. köszi:)
2012. ápr. 10. 20:49
 10/10 Doruss ***** válasza:
Lehet, hogy csak ahogy kamaszodsz, gyorsan változik az ízlésed és ezért nem tetszik az, ami pár éve még igen. Próbálj ki valami más műfajt, pl. fantasy v ilyesmi. Ha találsz egy izgalmas könyvet, akkor nem lesz problémád azzal, hogy inkább gépeznél v néznél ki a fejedből :D
2012. ápr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!