Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » SzJG és Neveletlen hercegnő...

SzJG és Neveletlen hercegnő naplója hasonlóság? Többit lent | | V

Figyelt kérdés
Sokan mondták, hogy érdemes lenne elolvasnom az utóbbit is mivel az SzJG nagyon tetszett. Véleményetek? Jobb kevésbé jobb? Előre is köszi :)
2012. máj. 6. 19:01
 1/9 anonim válasza:
100%
Igazából én nem olvastam a neveletlen hercegnôt végig. Csak az elsô 2 részt. De az tetszett. Bár nekem az szjg jobb volt de a neveletlen hercegnô se rossz. Mondjuk picit uncsibb. Nincs sok hasonlóság a kettô között. SZJG 1000x jobb :)
2012. máj. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető különbség, hogy az egyik Magyarországon játszódik, a másik pedig Amerikában, és ez már rögtön elég sok különbséget eredményez a két sorozat között. Az SzJG egy olyan történet, ami tökéletesen beleillik a magyar fiatalság hétköznapjaiba, a Neveletlen hercegnő ellenben inkább "amerikai tündérmese", már ha az alapsztorit nézzük.

Adott mindkettőben egy átlagos, önmagát kifejezetten a lúzer-kategóriába soroló, 14-15 éves főszereplő lány, akinek a kezdetektől fogva van egy titkos szerelme és egy legjobb barátnője. Itt egyébként kicsit felcserélődnek a szerepek, mert a legjobb barátnő és a Nagy Ő igazi zsenik, a főszereplő ellenben nem igazán szeret tanulni, a matekkal pedig erősen hadilábon áll, szóval szöges ellentéte Reninek. :D Kivéve, hogy ő is jó irodalomból.

Realitás szempontjából az SzJG valamivel közelebb áll a valósághoz (bár ki tudja, miket művelnek ezek odaát Manhattanban), de a Neveletlen hercegnőben is le van írva, hogy milyen egy ottani középiskola, milyenek az órák, a tanárok, kik a menők, stb. Ennek ellenére a történet nem koncentrálódik annyira a suli köré, mint az SzJG, de ez, gondolom, már neked is lejött a címekből. :)

Az viszont, hogy napló, a Neveletlenben valamivel jobban érzékelhető, mert egy naphoz néha több bejegyzés is tartozik, néhány csak egy mondatból áll, és nemcsak összefoglaló jellegű, mint Renié, hanem általában "helyzetjelentés" is.

Ja, a valósághűségről még annyit, hogy a Neveletlenben azért reálisabb a tizennégy éven felüli gimnazisták viselkedése, sokkal több szó esik a szexualitásról és a vad bulikról, szóval alapjában véve kevésbé szemérmes, mint Reni naplója.

Azt hiszem, nem húzom tovább, de még ezer szempont van, ami alapján össze lehet őket hasonlítani. :D Összességében szerintem is érdemes elolvasni a Neveletlen hercegnő naplóját, még ha néhány ponton gyökeresen el is tér az SzJG-től. :)

2012. máj. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én olvastam mind a kettőt, és az össz ami szerintem hasonlít az az, hogy mind a kettő "napló". A Neveletlen hercegnő naplója is jó, de az SzJG sokkal jobb. Nekem a Neveletlen hercegnő film-verziója nagyon tetszett, és kicsit csalódtam utána a könyvben...de ez már egyéni probléma.
2012. máj. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát nálam az SzJG a kedvenc, a Neveletlen hercegnőbe csak úgy pótlékként kezdtem bele amíg ki nem jön a SzJG 7. De imádom a Neveletlen hercegnőt is. Most a 9. részbe kezdtem, de már nagyon kíváncsi vagyok hogy mi fog történni. A Szent Johanna Gimi részemről kifogásolhatatlan, én imádom és nem zavar az sem hogy néha kiszámítható a történet. A Neveletlen hercegnőben izgalmas fordulatokat vesz a történet. Viszont annyi vele bajom hogy néha "hosszú,unalmas" beszámolók vannak pl. a házi feladatjáról. Szerintem nyugodtan fogj bele, ha nem tetszik akkor legfeljebb leteszed.
2012. máj. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

HA OLVASTAD A SZJG-T ÉS TETSZETT AKKOR A NEVELETLEN HERCEGNŐVEL SEM LESZ GONDOD ÉN MIND A KETTŐT OLVASTAM ÉS TETSZETTEK TÉNY HOGY VAN EGY APRÓ HASONLÓSÁG DE EZ ANNYIRA PICI ÉS SZERINTEM AZ OKOZZA, HOGY MIND KETTŐ NAPLÓ

EGY GIMIS "NYOMI" LÁNY ÍRJA AKI SZERLMES AGY MENŐ SRÁCBA AZTÁN OSSZEJÖNNEK

OLVASD!!!!!

2012. máj. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nos. A neveletlen jobb, mint az SzJG, szerintem. A Neveletlenről annyit, hogy ugye nem magyarországon játszódik, vadabb, sokkal jobb, több mindenen megy keresztül a szereplő. mozgalmasabb. az szjg azért jobb, mert könnyebben beleéled magad. de az egyik válaszoló már mindent leírt.
2012. máj. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A neveletlent vagy 10 évesen kezdtem olvasni. Azóta már az összes részét olvastam vagy 3szor. Nem tudom megunni. Zseniális. Olvasd el mindeképp! A szjgről nem tudok nyilatkozni nem olvastam még csak tervbe van. De érdekel de sztem tuti nem lesz olyan vicces mint mia története. De attól még lehet jó de sztem más lesz. De végre egy sztori ami m.o.n játszódik

ilyet sem olvastam még! :) mindjárt el is kezdem csak most a neveletlen hercegnőt olvasom ujra majd utána :D egyébként az igazi amerikai lányt is ajánlom,nagyon tetszett! 14/L

2012. szept. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A neveletlen hercegnő naplója Amerikában, New Yorkban játszódik, míg az SzJG valahol Magyarországon. Nekem mind a kettő nagyon tetszett, de valahogy a Neveletlen hercegnő jobban az én helyzetem... Többé-kevésbé hasonlít az én életemhez, így nekem az jobban bejön. Mind a kettőt csak ajánlani tudom. :))
2013. márc. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Neveltlen hercegnő naplója SOKKAL jobb. És megmodnom miért: Mert ÉLETSZERŰBB.Az oké,hogy nem minden amerikai tiniről derül ki olyan,hogy trónörökös,de Mia valahogy életszerűbb.Mert ő nézi a tévét,meg kaját rendel,elmegy a legjobb barátnőjéhez...És a neveltlen hercegnőben vannak próblémái a főszereplőnek,nem,mint Reninek,akinek a családja kész tökéj,jó tanuló stb...
2013. nov. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!