Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olyat lehet csinálni, hogy...

Olyat lehet csinálni, hogy mondjuk 2-3 ember ír meg egy könyvet?

Figyelt kérdés
Szóval a barátnőim és én is szoktam írkálni történeteket, de körülbelül a 20-30. oldal után elszáll az ihlet és már nem tudjuk mivel folytatni. Ezért kitaláltam, hogy együtt talán betudnánk fejezni 1 új történetet... Mindannyian kiszeretnénk adni egy könyvet.. Szóval ezt lehetséges??? Megengedett a kiadóknál az, hogy 2 esetleg 3 írója legyen egy könyvnek?
2009. jún. 24. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kiadó megengedi, de az a probléma, hogy más a stílusotok. Nem lesz jó a könyv felépítése, nem lesz egységes.
2009. jún. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Őket nevezik társszerzőknek. A stílus egyenetlensége csak akkor fogadható el, ha mindenki novellákat ír és egy novellagyűjteményt adtok ki, vagy tudományos munka készül és ki-ki a saját szakterületét jeleníti meg a papíron. Egyéb esetben ajánlatos együtt dolgozni.
2009. jún. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet ilyet. Viszont ilyenkor érdemes együtt dolgozni rajta és előre megbeszélni legalább az alap sztorit, hogy ne térjen el.
2009. jún. 25. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet, de együtt kell gondolkozni és dolgozni rajta. Volt már ilyen: Ilf és Petrov, Giacosa és Illica (bár ők librettoket írtak, de nagyon jókat)
2009. jún. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jó persze.Én is így gondoltam! az alapsztorit is együtt találjuk ki és mindig küldözgetjük egymásnak, ha kitalálunk valamit! Szóval csak 1 történetet kezdünk el! Nem többől rakunk össze egyet...
2009. jún. 25. 19:09
 6/8 anonim válasza:

Persze rengeteg ilyen többszerzős könyv van. Vann ak jók és rosszak is, attól függően, hogy a szerzők kommunikálnak-e.

A pénzügyi számviteli könyvek többsége ilyen. Katasztrófális. Van úgy hogy amit leír a könyv az x-edik oldalon, annak az ellenkezőjét írja az y-odikon.

2009. aug. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na az nagyon jó, mert jövőre asszem már nekem is lesz ilyen órám.. :S
2009. aug. 17. 12:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Természetesen lehet.

Pl.: a Pokoli báléjszakák (Prom nights from Hell) c. könyvet is 5 ember írta:

Stephenie Meyer

Meg Cabot

Kim Harrison

Michele Jaffe

Lauren Myracle

2009. szept. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!