Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen a "könyvemnek" a részlete?

Milyen a "könyvemnek" a részlete?

Figyelt kérdés

A történet már megvan, csak véleményt kérnék erről a részletről. Barátom szerint túl csicsás. :D Ti hogy vagytok vele? Jó? Nem jó? Mit kéne rajta javítani? Nem valami nagy szám, de szerint annyira azért nem szörnyű. :D (Ha valaki azt hinné, nem ez nem egy vérfarkasos vámpíros könyv, teljesen másról szól)


Karmazsin tekintetének tükörképe elszántan villogott a maga elé tartott keskeny, fényes pengén.

A farkasok halkan felmordultak, egyre közelebb férkőzve hozzájuk. Sötét bundájuk felborzolódott széles hátukon, füleik a fejükre simultak.

Anton hallotta a vér dobogását a fülében, hallotta lélegzete suhogását, érezte a nyakán pulzáló vér ütemes mozgását. És nem félt. Tüdejét feszítette, szorította a benne feltorlódott légtömeg, amely nem engedte összeroskadni mellkasát. Végtagjaiban megkeményedtek az izmok, ugrásra készen előrehajolt, kusza gondolatait elrendezte, majd elrugaszkodott a földről.

Kívülről látta magát ahogy a vadállatok felé suhan, hallotta Antoinette elfúló kiáltását, és érezte ahogy az éles kés az állat húsába vág. A fekete bunda alól vér szivárgott, megmelegítve átfagyott kezét. A többi állat önkívületben rontott rá, borostyán sárga szemük izzott a gyűlölettől. Éles fogaikkal felé kaptak, itt-ott kiszakítva vastag kabátját. Remegő csuklóját vér pettyezte, meleg lélegzete szakadozva tört fel tüdejéből, miközben karjával megragadta az elé vetődő állatot, és szemét lehunyva, menekülve gondolataitól, előredöfött, majd csuklóját megforgatva kirántotta kését az állat véres bordái közül. Egy óvatlan pillanatban a borostyán szempárra révedt a tekintete, látta, ahogy kihuny benne a lágy, értelmes csillogás, mely oly emberivé tette őt. A veszteség fájdalma lassan kúszott fel torkából, elborítva elméjét, megállítva küzdő tagjai remegését. Bensőjében kétségbeesettség szivárgott át tagjaiba, lassan csordogálva, némi félelemmel átitatva. Vértől csöpögő tenyereit rémült arca elé emelte, a kés csörömpölve hullott ki ernyedt kezéből. Szája résnyire nyílt, pupillái hatalmasra tágultak a rémülettől.

- Mit tettem… – suttogta maga elé önkéntelenül, elengedve füle mellett Antoinette elfúló kiáltását.

Oldalának egy nehéz test ütközött, felsértve karján a bőrt. Ködös tekintettel a falkára pillantott, izmai görcsösen összerándultak, ajkait halk kiáltás hagyta el. Nem tudott mit tenni, tagjai öntudatra ébredtek, testén remegés futott végig, gondolatainak képtelen volt megálljt parancsolni. Komoran az éjsötét farkas borostyános tekintetébe pillantott, majd öntudatlanul késéért nyúlt. Lélegzete halk volt és nyugodt, mintha csak egy esti sétán volna a csendes, békés erdőben. A penge finoman vágta át az izmokat, könnyedén hasított keresztül a farkas dermedt testén.

Kezei megállíthatatlanul remegtek, tüdejébe sípolva áramlott be a hűvös, esti levegő. Tenyerével letörölte arcáról a szemébe csordogáló hideg verejtéket. Antoinette élénken csillogó smaragdzöld szemei arca elé úsztak, hófehér arca ijedtséget tükrözött, ajkai szavakat formáltak, de a fejében támadó zúgás elnyomta a hangját.


Egy kicsit hosszabb, mint gondoltam, szóval köszönöm annak, aki elolvasta. :)


15L



2012. máj. 12. 00:31
 1/10 anonim válasza:
75%
Szerintem nagyon jó. El is tudtam képzelni az egészet, ahogy olvastam. Én is írok, de ilyen jót biztosan nem tudnék. Nem hiszem , hogy csicsás lenne. Szerintem így pont jó, nem kell változtatni rajta :) 16L
2012. máj. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
A korodhoz képest nagyon jól írsz, nem vagy tehetség nélkül. De nem igazán élvezetes ez a szöveg, mert arról gondoskodsz ugyan, éspedig néhol egészen pontosan és ügyesen, hogy leírd, mi történik a jelenetben, de az akciójelenet leírása olyan aprólékos, mintha lassított felvételt néznénk. Olyan ez, mintha valaki filmre vette volna a jelenetet, és kockáról kockára megnézve kielemeznéd. Prózaversnek nem elég érzelem- és gondolatgazdag, nem elég hangulatos, novella- vagy regényrészletnek nem elég lendületes és kicsit túldíszített. Van nálad egy olyan "szabály" is, hogy minden dolog elé benyomsz egy jelzőt, cselekvés elé meg módhatározót. Ha ezt teljesen következetesen csinálnád, akkor ebből kijöhetne valami fura prózavers-forma, így viszont csak nagyon lelassul az olvasás. Nem kellenek mindenhova jelzők, elég a kevés, ha találó. És ki lehet váltani őket metaforákkal stb.
2012. máj. 12. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálok rajta javítani. :) Még ebben is nagyon sok a jelző és módhatározó, vagy ez már jobb egy fokkal?



Szabadon lévő vádliját kellemesen csiklandozták a térdig érő fűszálak, cipője halkan suhogott, ahogy keresztülvágott a láthatárig elterülő mezőn. Arcát szél fújta, emlékeztetve őt a közelgő őszre. Elmélázva bámulta a tiszta eget, a ragyogó napsugarakat, ahogy melegükkel táplálták a talpát körülvevő növényeket. Vörös tekintete rubinként csillogott a rávetülő sugarak fényében, a karmazsin köd megnyugtatóan kavargott írisze mélyén. Néhány lépés után letelepedett egy kitaposott részre, lábait maga elé nyújtva elterült, testsúlya kellemesen eloszlott gerincén. Kifordított tenyerét szeme elé tartotta, de még így is átszivárgott rajta a vakító fény. Ujjhegyére egy kék lepke telepedett, szárnyait rezegtetve lépkedett végig rajta. Anton érdeklődve figyelte mozdulatait, a fény játékát szárnyain. Óvatosan ülőhelyzetbe tornázta magát, miközben a lepke könyökéig felmászott, majd egy gyors mozdulattal tovarepült, de a rubinvörös szempár még percekig követte távolodó sziluettjét.

2012. máj. 12. 14:16
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem rossz, de tényleg túlontúl sok a határozó és jelző, ettől nagyon cifrák a mondataid, néhol követhetetlenek. Viszont nagyon jól írod le a történést, bár, ahogy előttem is írták már, kicsit túl részletesen. A helyesírás nagyjából jónak tűnt, egy-két szóismétlés van csak, de az javítható, stilisztikailag volt egy-két hibád, de nem súlyosak. Tetszik a történeted, érdekes, de a mondataidat valahogy egyszerűsíteni kell, itt-ott, néha kellenek azok a határozók és jelzők, de sok helyen feleslegesek. Érdekel a történeted, elküldöd privátban, az egészet, amit eddig írtál? Én is próbálkozom írással, ha gondolod én is szívesen elküldeném a sajátomat. :) 15/L
2012. máj. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát egy kicsit nehéz lenne elküldenem privátban, mert már megírtam 177 oldalt... :D egyébként nagyvonalakban itt van a története:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__2535387-e..

2012. máj. 12. 15:06
 6/10 A kérdező kommentje:
És küldheted privátban a sajátod. Szívesen elolvasom. :D
2012. máj. 12. 15:07
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

nagyon tehetséges vagy, gyönyörűen írsz. A stílusod fantasztikus, nincsenek szóismétlések és jól le tudod festeni a szereplők érzéseit. A barátod, aki túl csicsásnak tartja, valószínűleg olyan tehetségtelen "írók" művein nőtt fel, akik így írnák meg ezt a jelenetet:

"Félt. Rátámadtak. Leszúrta őket. Bűntudata lett." xD

Nekem tetszik. Nem csicsás egyszerűen jól kifejezel mindent. Tetszik.


A stílusod mellett dicsérnem kéne a történetet is, de mivel a farkasok a kedvenc állataim... :D

2012. máj. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
4., te milyen könyveket olvasol? A sok jelző és határozó filmszerűvé teszik az írást, könnyű lesz elképzelni. A viktoriánus irodalom nagy művészei, pölö Jane Austen, a Bronte nővérek, Elizabeth Gaskell rengeteg jelzőt és határozót használtak, és biztosan nem tették rosszul, mert kettőszáz éve közkedveltek a műveik...
2012. máj. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"A sok jelző és határozó filmszerűvé teszik az írást, könnyű lesz elképzelni"


Igen, de úgy, mintha a filmet lassítva néznénk. Ráadásul az irodalom több, mint a film pótlása szöveggel.

2012. máj. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, kicsit hatásvadász. De határozottan jó, csak tényleg ne (mint ahogyan az első válaszoló írta) filmkockánként írd le az eseményeket. Ha minden másodpercnek külön mondatot szentelsz, akkor nagyon unalmassá válhat a szöveg.

Amúgy tetszik. Sok sikert! :)

2014. dec. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!