Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánlanátok...

Milyen könyveket ajánlanátok kezdő angolosoknak?

Figyelt kérdés

3 éve tanulok angolt az iskolában és nem igazán van még szókincsem és sokan ajánlották h olvassak angolul, de mit?

Olyanra gondolok amit mondjuk ismerhetek szal olyat amit mondjuk már megfilmesítettek. (mert azt ugye már ismerem és lehet h könnyebb h ha tudom h miről szól) De az sem baj ha olyanokat mondanátok amiben egyszerüen vannak fogalmazva a dolgok. Köszi



2012. jún. 11. 21:21
 1/10 anonim válasza:
Van egy könyvsorozat (sajnos a kiadót nem tudom, de ha bemész bármelyik nagyobb könyvesboltba pl Libribe, ott az idegen nyelvű könyveknél megtalálod) Onnan lehet megismerni, hogy fekete kis könyvek, rajtuk számokkal 1-6ig, nehézségi szint szerint. Ezekben ismert történetek (mondjuk inkább klasszikusok mint pl a Jane Eyre vagy a Rómeó és Júlia stb) vannak feldolgozva feladatokkal együtt. És itt megtalálhatod a szintednek megfelelőt. Ha nem tetszik az ötlet, akkor azt is csinálhatod, hogy megszerzed a könyvet angolul és magyarul is. Ha pedig nem vagy nagy könyvmoly, akkor nézz filmeket, hallgass zenét és figyeld a szövegét, idővel menni fog. Tapasztalatból mondom, én is így tanultam meg sok mindent. Nem kell nekiállni magolni az új szavakat, úgy is lesz mindig 4-5 ami állandóan ismétlődik, amíg azoknak a jelentését kitalálod, addig egy életre megtanultad a jelentését, és aztán jön az újabb 4-5 kifejezés. A folyamat nem valami gyors, de hát ki nem szeret olvasni/filmet nézni? ;)
2012. jún. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Agatha Christie könyveinek nagyon könnyű a nyelvezete és sok sikerélményt tud adni, mivel középszintű tudással is élvezhetőek már a történetei.
2012. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat. várom a további válaszokat
2012. jún. 12. 17:54
 4/10 anonim ***** válasza:

Ennagyon nehezen tanulok nyelvet ezert en is angolul olvasok. Kezdtem sok kepeskonyvvel ztan a disneymesek aztan rovidebb gyerekmesek... E igy mostmar a kedvebc konyveimet olvasom angolul

bocs a harry pottert kifelejtettem annak is konnyu a nyelvezete

2012. jún. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 AliceSwan ***** válasza:

Vannak ilyen külön kefejlesztett könyvek, ahogy az első írta pl.: Oxford Bookworms(lehet erre gondolt, mert úgy néz ki, ahogy leírta)vagy Oxford Dominoes(ez színes, szintén feladatokkal) rengetegféle könyv van meg egyszerűsítve pl.: mi most angolon egy ilyen nyári kötelezőt kaptunk.(Oxford Bookworms-öset, dde a másikféléből is van meg nekem)a nyári: The secret garden(hármas szintű, A titkos kert)

Ha ez jól megy, akkor mehet tovább, de Harry Potter kezdésnek nem ajánlom, azért annyira nem egyszerű a nyelvezete :)

2012. jún. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Miről szólnak ezek a könyvek, mert ugye az sem utolsó szempont h érdekeljen a sztori.
2012. jún. 12. 20:29
 7/10 AliceSwan ***** válasza:

Rengeteg van. tessék görgesd kicsit le ott van, hogy "Oxford Bookworms Library includes:" ott szerintem már eligazodsz

[link]

2012. jún. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 AliceSwan ***** válasza:
itt egy kis segítség, ha nem megy: legörgeted, kiválasztod a szintet,utána "view level", "look inside", és ott vannak oldalt :)
2012. jún. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 AliceSwan ***** válasza:
de az nem mind, ha a view level után legörgeted ott van mind :) még én is csak most ismerkedek az oldallal, úgyhogy bocs a töredezetség ért. :)
2012. jún. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen mindegy a nyelvezete ha érdekel. Egy idő után magadtól is rájössz mi mit jelent. Én is 3 éve tanulok angolt, Agatha Christie tényleg nem nehéz nyelvezetű. Esetleg próbálj olyat olvasni amit már olvastál magyarul :)
2012. jún. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!