Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért ilyen r. hadt felkapott...

Miért ilyen r. hadt felkapott a Szent Johanna Gimi? Szerintem borzasztó könyv.

Figyelt kérdés

2012. jún. 22. 00:24
1 2 3
 1/22 LDorii ***** válasza:
97%
Az egy dolog, hogy neked nem tetszik, de másoknak igen.De miért kell fikázni? Nemtetszik,nemtetszik, nem kell ezt túlbonyolítani.
2012. jún. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem is túl van sztárolva. De beszippant, és ez nagyon fontos egy könyvnél,

Meg sokan ugyanolyan érzésekkel élnek, mint Reni. Egyébként én Cortez miatt nem szeretem. Engem zavar, hogy irreálisan tökéletes...

2012. jún. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
60%

Jujj hát Cortezt én se bírom. Elkezdtem olvasni, mert anyira mindenki ajánlotta, de 4 rész után már úgy döntöttem elég. Idegesít, hogy Reni mindig Cortez miatt nyavajog, de végül megkapja ezt a tökéletes srácot. Az ő szerelmük a valóságban nem hiszem, hogy létrejöhetne, mert egyáltalán nem illenek egymáshoz. Amint Arnold elment én abbahagytam az olvasást. A szereplők számomra túlidealizáltak voltak és túlkategorizáltak.

Na mindegy, szerintem a többségnek azért tetszik, mert együtt tud érezni Renivel. Amíg olvastam én is volt hogy elég jól megértettem a csajt.

Nekem nem jött be, de egyébként se az én műfajom..

2012. jún. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

Eleinte én is utáltam. Sőt, most is utálom egy bizonyos szintig.

Emlékszem, megnyitottam a gépemen, aztán gyorsan be is zártam pár nap után, főleg, miután Cortez megjelent. Mondtam, én ehhez túl kevés vagyok. Vagy a könyv kevés hozzám, nem tudom. De aztán nem volt mit olvasnom, és pár nap alatt végeztem vele. Rájöttem, ha ezt egy paródiaként fogom fel, akkor még élvezni is tudom. Mert ez biztos, hogy nem a mai tinikről szól, ahhoz túl egysíkú és rózsaszín az egész. Pl. mi az, hogy Reni még sosem hallott ilyen-olyan együttesekről? Nem volt elzárva a világtól, és nem hiszem el, hogy ne botlott volna beléjük valahol. Akárhol. Meg az anyuka, nem igaz, hogy annyi év után sem tűnik fel neki, hogy a családja mit csinál éjjel a hűtőnél? Az iskolaújságról ne is beszéljünk, ilyen minőség sehol nincs. Meg aztán ha összeszámoljuk 4x2x12 fő jár a sulijukba, az 96. Egyszerűen nem hiszem el, hogy 96 főnek ilyen programokat szerveznek, ilyen minőségben, még akkor sem, ha magánsuli. Apropó magánsuli, szerintem a legtöbb gyerek Mo.-n nem ebbe jár, szóval még nehezebb a helyzetükbe képzelni magukat, szerintem a legtöbb olvasó inkább irigykedik, hogy milyen k.va jó dolga van a szereplőknek. Én pl. tökre irigykedtem. Mert ha ez a valóság, amit a könyv lefest, igazából semmi gondja nincs Mo.-nak, minden heppi, válság sehol. Meg a szereplők annyira... semmilyenek, hogy már nekem fáj. De mindegy is.

Szerintem összességében azért felkapott, mert végre olyat kaptak a magyar olvasók, amit mindig is szerettek volna: egy amerikai tündérmesét, amit végre közelebb érezhetnek magukhoz. Őszintén, minden negatívuma ellenére én is közelebb éreztem magamhoz, mint akármelyik más könyvet, pedig azoknak legalább volt cselekménye, története, nem csak a napok elmesélése. Meg aztán, szerintem az embereket büszkévé teszi a tudat, hogy egy magyar nő írta, és mégis milyen népszerű.

Amúgy én még mindig csak a harmadik kötetnél tartok. Már márciusban elkezdtem, és még mindig csak kb. októbernél tartok, mert sokszor úgy érzem, hogy még paródiaként sem bírok el vele, meg egy csomó más, sokkal igényesebb könyvet találtam helyette, de úgy érzem, hogy most nyáron be tudom majd fejezni, mert erős vagyok és egy könyv nem foghat ki ilyen könnyen rajtam =D

Ja, és még egy indok, miért is ilyen népszerű: mert olyan egyszerű, hogy egy amőba is megérti. Pl. ott van a legjobb barátnőm, és most nem akarom fikázni nyilvánosan az iq szintjét, meg hogy milyen keveset olvasott eddig bármilyen könyvet, de beleolvasott a SZJG-be, és megszerette. Sőt, meg is vette a könyveket, ami egy piros betűs ünnep volt a világnak, ilyen még nem történt. Sőt, azóta élénkebben érdeklődik más könyvek iránt is, pl. az én egyik ya fantasy könyvemet is kölcsönkérte (bár még nem kapta meg), pedig eddig még soha nem olvasott olyat, amiben akár egy betűvel is több természetfölötti motívum van annál, hogy két szereplő a búcsúzásnál azt mondja egymásnak, hogy Isten veled. Szóval a SZJG bármilyen egy katasztrófa, azért tud csodát tenni.

2012. jún. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
21%
Az egész egy mese. Egyáltalán nem ilyen a valóság. Azért humoroskönyvnek jó.
2012. jún. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
Utolsóelőtti ezt szépen leírtad!:D
2012. jún. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti!Köszönöm végre megértettem.

Néha a kezükbe adnék egy-egy szerintem értelmesebb és jobb könyvet.

2012. jún. 24. 21:39
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Persze van aki nem szereti és tökéletes is meglett fogalmazva. Igaza is van. DE! Én is olyan vagyok mint a Reni bizonyos térig. Én sem hallottam túl sok menő bandát és számot, a mi suulinkba is jár menő diák és ő is tökéletesnek tűnik. Az más ,hogy én nem zúgtam belé. Meg kell ismerni Cortezt. Az 5. és 6. kötetben látszik, hogy igenis hatalmas szíve van és ő sem szereti ezt a felhajtást ami körülötte van. Vannak olyan menő emberek mint Cortez és olyan "nyomik" mint Reni. A könyv pedig fel szeretné dobni a hangulatot a sok kirándulással és programokkal és nem folyton a válsággal foglalkozni. Az milyen lenne, hogy Cortez és Reni nem tud moziba menni, nem tud mekizni stb. mert semmire nincs pénz és folyton otthon ülnek? Az SZJG tényleg a magyar tinik életét mutatja meg, ha nem is az összesét. És még egy: Cortez sem tökéletes, a szülei Amerikában élnek, tőle távol és őt a nagyszülei nevelik. Azért ez nem tökéletes élet.
2012. jún. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 eb07 ***** válasza:
72%
Igazad van!
2012. jún. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Rakonczai Dia A. ***** válasza:
100%

Azért van ennyire felhúzva mert bele tudják élni magukat a könyvbe és megszeretnek olvasni!Nem rég kaptam meg a szjg 6-ik kötetét eddig keveset olvastam most meg állandoan olvasok

és ha ennyi embernek tetszik az nem véletlen!!!

2012. jún. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!