Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kamaszlánynak milyen nyári...

Kamaszlánynak milyen nyári olvasmányt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A lányomnak szeretnék nyárra olvasnivalót. 15 éves, kedvencei közé tartozik pl. Harry Potter, Esti Kornél, Nyár a szigeten (Csukás I.).

Lehet humoros és komoly is, csak hogy érdekes legyen.

Kérem, hogy csak olyan írjon, aki tényleg olvasta, amit ajánl.

Előre is köszönöm az ötleteket!



2012. jún. 24. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Harrx Pottert szerette, akkor kipróbálhatná a Vörös Pöttyös könyveket(pl. Lúzerek és bálkirálynők, de a "Tizenhárom okom volt" nagyon rossz). Még lehetne az ALkonyat-sorozat, azt sokan szeretik, sokan nem. (én pl nagyon szeretem)

Ha kicsit komolyabb, akkor lehetnek Agatha Christie könyvek, azt pont ilyne korban kell elkezdeni olvasni, vagy Rejtő Jneő is lehet(A.C- ABC gyilkosságok, Gyilkosság az Orient expresszen; R.J- először mindneképp a Piszkos Fred, a kapitány)


Ezeket mind olvastam már.

16/L

2012. jún. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én viszont ajanlom a 13 okom volt-ot.Nekem tetszett:). Ezenkivul a Szent Johanna Gimi is nagyon jo konyv. 15/L
2012. jún. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

a 13 okom volt nekem azert nem tetszett mert arrol szol, hogy egy lany ongyilkos lesz es kazettakra rakja, hogy kik miatt olte meg magat. szerintem tul depis es unalmas is. ezenkivul szeretem a parbeszedeket es abba nem sok van es az osszes tortenet osszevissza kavarodik. en nem ajanlom


elso vagyok

2012. jún. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Aki a Harry Pottert szerette..."

Nem értem, miért gondolják sokan, hogy azok, akiknek tetszik a HP, azok imádni fogják a Vöröspöttyösösöket is. Én imádoma HP-t, de Vöröspöttyösből még nem sikerült olyat olvasnom, ami tetszett volna.


Ha tetszik a HP, akkor érdmes megpróbálkozni a Bartimaeus trilógiával, a Percy Jacksonnal, a Szeptimusz-könyvekkel, Michael Ende Végtelen történetével, az Úr sötét anyagai trilógiával, aminek az első kötete Az arany iránytű.

Ajánlom még a Jacqueline Wilson-könyveket is. Meg még másokat, cím szerint.


Arthur Ransome: Fecskék és Fruskák (eredetileg fiatalabbaknak írták, de ha szereti a Nyár a szigeten című könyvet, akkor ez is tetszeni fog neki)

G. Szabó Judit könyvei; Hárman a szekrény tetején, Mari ne bomolj! Rózsás Letícia, Ez mindennek a teteje!

L. M. Montgomery Emily-sorozata [link]

Celia Rees: Bűbájos Mary; Farkasszem; Kalózok

Mary Hooper: Édességek kicsiny boltja

Charlotte Brontë: Jane Eyre

Holly-Jane Rahlens: Vilmos herceg, Maxililian Minsky meg én

Kiss Attila: Altináj

2012. jún. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vámpírnaplók. Imádom! De az összes többi vöröspöttyös könyvet is. A Twilight is jó, a könyv, viszont a film nagyon gagyi. Az eperszedő is jó Monica Feth-től.

13/L

2012. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is 15 éves vagyok, és szeretem a komoly könyveket:

Delphine De Vigan-No és én:

"Lou tizenhárom éves, látszólag mindene van, szülei, szobája, számítógépe.

Lou intellektuálisan koraérett, két osztállyal előrébb jár, mint kortársai. Lou álmodozó, nehezére esik megszólalni mások elôtt, és a cipőfűzője is mindig lóg.


No tizennyolc éves, senkije és semmije nincs, csak egy zötyögős kerekes bőröndje.

No bizalmatlan, vad, keserű.

No az utcán él. Hajléktalan.


Lucas tizenhét éves, az osztályban túlkoros, már kétszer bukott.

Lucas vagány, pimasz, szép, minden lány odavan érte.

Lucas egyedül lakik egy ötszobás, fényűző párizsi lakásban.

Három különböző módon magára hagyott fiatal, akinek a sorsa összekapcsolódik.


Szembeszállhat-e három tizenéves a világgal, a társadalmi realitásokkal?

Vagy minden próbálkozás hiábavaló, úgyis mindig a könyörtelen valóságé az utolsó szó?

Delphine de Vigan ezért a könyvéért számos elismerésben részesült, sőt a legrangosabb francia irodalmi kitüntetésre, a Goncourt-díjra is jelölték.

Kesernyés hangvételű, mégis szívmelengető regényét húsz országban adták ki, és mozifilm is készült belőle. Egy érzékenyen megírt, mély, igaz történet a barátságról és egy a sors ellenében végzett nagyszabású kísérletről."

A másik pedig Beate Teresa Hanika-Soha senkinek:

"Malvina látszólag olyan, mint a többi kamasz lány: pimasz, dühös, akaratos. A családja szerint ez csak átmeneti állapot, biztosan kinövi majd. Még a legjobb barátnője sem sejti, hogy mi nyomja Malvina lelkét. Egy súlyos gyermekkori titok, amelyet el akar temetni magában. De hiába. Malvina a péntek délutánt a nagyapjánál tölti, aki váratlanul megcsókolja őt. És a csók felidézi benne a múltat: egy zsarnok férfi, egy gyenge asszony és egy áldozatul esett kislány történetét. Malvina nem akar többé nagyapához menni. A családjára nem számíthat, egyedül kell szembenéznie a múlttal. Beszélnie kell róla, bármilyen nehéz is, ez az egyetlen esély arra, hogy megnyugtató véget érjen ez a felkavaró történet. Szerencsére Malvinának akadnak védőangyalai, és a szerelem is rátalál. Nem mindenki lett volna ennyire gyáva, de sokan ugyanúgy tettek volna, mint én. Sokan ugyanezt gondolták volna, hogy ezt még kibírom, ezt az egy napot, aztán még egyet, holnap majd beszélek, vagy holnapután, vagy talán valamikor. És bele se gondol közben az ember, hogy a titok napról napra növekszik, minden perccel erősebb lesz és kimondhatatlanabb."

2012. jún. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is olvastam a No és Én-t és nagyon tetszett, valamilyen szinten tanulságos könyv. Sok osztálytársamnak kölcsön adtam és sokan pár nap múlva már hozták is vissza, sőt volt aki többször is elolvasta. Nekem nagyon tetszett. Meg amit még tudok ajánlani az az Éjféli bál, Júlia...

Remélem tudtam segíteni!!! :D

15/Lány

2012. jún. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!