Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek sikerülhet?

Szerintetek sikerülhet?

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok és szeretnék regényt írni. Sok könyvet olvastam és szinte mindenben otthon vagyok (fantasy, krimi, romantika stb.). Rengeteg ötletem van mindenféle témában. Szerintetek ki tudom adatni? Sikerülhet?
2012. jún. 26. 11:43
1 2
 1/12 Smartguy86 ***** válasza:

Egyelőre csak gyakorolj inkább. 15 évesen az ember még nem elég érett érzelmileg és értelmileg, de élettapasztalat szempontjából biztosan nem - leszámítva az élet néhány szűk területét, de ez egyénfüggő.


Egy regény írásához komoly kutatómunka, akár utazás is szükséges, mert különben erősen ponyva- vagy még annál is gyengébb végeredmény születhet.

2012. jún. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igaz. De már 13 évesen írtam tizennégy verset. Ráadásul a szókincsem nekem a legnagyobb az egész osztályba. 14 évesen négy, több, mint 10 oldalas mesét írtam a kishúgomnak. Úgyhogy szerintem van rá esély.
2012. jún. 26. 11:52
 3/12 Smartguy86 ***** válasza:
Van rá esély, csak annyit mondtam, hogy nem valószínű, hogy most 15 évesen fogod megírni az első olyan könyvedet, ami kiadásra is érett lesz. Ezért mondtam, hogy gyakorolj, figyeld az embereket, figyeld a világot, hogy hiteles legyen, amit írsz!
2012. jún. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Barátnőm most 17 éves, 15 volt, amikor az Alexandra kiadta első regényét, már a másodiknak is csak az utómunkálatai zajlanak :) Szóval: igen, lehetséges! Sok sikert.
2012. jún. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor folytatom is a regényt :) Amúgy gratulálok a barátnődnek. Mi a könyve címe?
2012. jún. 26. 14:20
 6/12 anonim ***** válasza:
Ember a sötétben :)
2012. jún. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Esetleg mutathatnál részletet valamelyik írásodból :)
2012. jún. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sikerülni sikerülhet, a remény hal meg utoljára, és már rengeteg fiatal írónak összejött, szóval hajrá =D A kérdés az, hogy mennyi rá az esély (én és az örök optimizmus...).

Milyen műfajban szeretnél írni, kinek írnál?

2012. jún. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Most egy ifjúsági regényen dolgozok. (fantasy témában)
2012. jún. 26. 18:06
 10/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Akkor azt javaslom, nézz körül olyan kiadóknál, akik ilyen könyveket kiadnak. Nézd végig a kínálatukat, milyen könyveket adtak ki régebben, és hogy fejlődött oda, ahol most tart, elemezd ezt a folyamatot, és főleg az olvasóközönséget tartsd szem előtt, kinek írod. Mert ha kiadásra hajtasz, akkor az olvasóréteg meghatározása nagyon-nagyon fontos. Lányoknak, fiúknak? Kb. 14-24 éves kor közöttiek? stb...

Például nézz körül a Könyvmolyképzőnél, az Agavénél, Ulpiusnál, esetleg a Cicerónál, az Egmontnál (Dark Egmont), Pongrácnál... most berobbant a Geopen az Anna Dressed in Blood-dal, az Ad Astra egy friss kiadó, kicsit sci-fi jelleggel, a Maxim kiadó is kezd rátérni a YA fantasy témára a sok érettségi előkészítő könyv helyett, őszre egy csomó érdekes megjelenés várható tőlük...

Hát, tényleg ajánlom, hogy nézz utána.

Esetleg küldhetnél egy kicsi részletet, szívesen véleményezném =)

2012. jún. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!