Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kinek mi a véleménye a kötelez...

Kinek mi a véleménye a kötelező olvasmányokról?

Figyelt kérdés

Másnak is ennyit adtak fel? Az én fiam most lesz hetedikes és 5 kötelező olvasmánya van és legalább u.ennyi ajánlott. Köztük az Abigél, a Szent Péter esernyője...stb

Egy vidéki falusi iskolába járunk. Attól is félek, hogy mire majd kell nekik addigra teljesen elfelejtik vagy mivel egymás után olvassák esetleg össze is zavarodik bennük. Kíváncsi volnék pedagógus véleményére is. Tudom, hogy nem fog megártani nekik - nekünk se ártott meg. De nekem valamennyi kötelező olvasmányom fiatal felnőttként újraolvasva érettem meg.

Szerinte a tanár se túl fair. Ha elolvassák az természetes plusz pont vagy ötös nem jár érte 8olvasmánynapló) ha viszont nem olvassa el a gyerek akkor megkapja érte az egyeseket. Ugyanígy van a versekkel is....


2012. júl. 3. 16:19
1 2 3
 1/24 anonim válasza:

Nekem 11 kötelező olvasmányom volt egy nyárra. mindről olvasónaplót is kellet írnom. a tanár pedig csak azt teszi ami le van neki írva és amit tőle is megkövetelnek!

az unokahúgom most megy 3dik osztályba 2 olvasmányt kell elolvasniuk a nyáron!

és azért a nyáron kell elolvasni, hogy év közben könnyebb legyen, felidézni... de a neten is utána tud olvasni a könyveknek ha nem akarja kiolvasni őket!időhiányában én is néha ott olvastam el!

2012. júl. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Nekünk is anno feladtak jó néhány kötelezőt. Volt, hogy kihagytunk párat, de ami amúgy sem érdekelt, abból egy rövidített, egy film ha van... meg lehet ezt oldani. :D
2012. júl. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is oktatással foglalkozom, bár egy másik ágával... Valóban nagyon nehéz olvasmányokat adnak fel már általános iskolában is a gyerekeknek, nem köti le őket, nem is tudják értelmezni, más a nyelvezete, olyan élethelyzeteket írnak le a könyvek, amiket fel sem fognak (pl. a Kőszívű ember fiai - tapasztaltam: általános iskolában mindenki elolvasta, de középiskolában az osztályunk háromnegyedének fogalma sem volt arról, hogy a '48-as szabadságharc idején játszódik).

Ha viszont nem "erőltetik" a diákokra ezeket a klasszikus magyar írókat, akkor sosem olvasnának el tőlük semmit maguktól... Szerintem nem lett volna rossz az a pár évvel korábbi felvetés, hogy a Harry Pottert vegyék be a kötelező olvasmányok közé, hiszen azt élvezettel olvasná el minden gyerek, értené is, megszeretné az olvasást (mert pl. egy Kincskereső kisködmön nem hiszem, hogy megtenné/megtette ezt a hatást), majd ha már "szeretnek" és tudnak olvasni (értelmező olvasás), akkor lehetne bevezetni a magyar, nehezebben érthető írók műveit - pl. középiskolában.

2012. júl. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Borzasztó hogy ilyenekkel nyaggatják a gyerekeket a nyári szünetben.ha feladnak 2-t még oké.a Szent Péter esernyője még jó is,meg az Abigél is olvasható,de fel nem fogom hogy az egri csillagokat pl hogy fogja fel egy 5.-es gyerek.

Én most felnőtt fejjel rengeteget olvasok,szinte minden héten egy könyvet elfogyasztok,de mikor elkezdek egy új könyvet a másikra már alig emlékszem.

2012. júl. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
teljesen jogos amit az utolsó válaszoló ír! de én tuti kifutottam volna a világból ha egy herry pottert kellet volna elolvasnom!:)
2012. júl. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
16:28 as válaszolóra értettem!:)
2012. júl. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Hát innen nézve akkor mi még szerencsések vagyunk. Nekünk is ajánlották a rövidített változatot -de... Hát nem is tudom. Esetleg év közben majd újraolvasni. Hallottam hangoskönyvről is (ha nagyon nem megy valakinek)

Egy előnye biztosan van. Szerintem az én gyerekem nem olvasna semmit ha nem lenne kötelező. Így most kénytelen volt időben elkezdeni és milyen meglepő egy hét alatt kiolvasta az elsőt. Lehet hogy tetszett neki? :))

2012. júl. 3. 16:32
 8/24 anonim ***** válasza:
12%
Nem kell túlsajnálni a gyereket, amiért a házija a nyárra a könyvolvasás. Nem hal bele. Nem 5 filmet néz meg a nyáron,és tutira nem fogja összekeverni őket. A könyveket sem fogja. A diákok szerint pedig ezer évben egyszer lép a színre rendes tanár, az átlag tanárokat mindig szidják, mert még a végén elvárásaik is vannak. A munkahelyeden sem kapsz vállveregetést, ha megteszed, ami _kötelező_, de kirúgnak, ha nem teszed meg. Ennyit az ötös-egyes kérdésről. Ideje elkezdeni olvasni!
2012. júl. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
De mi köze mindehhez annak, hogy egy vidéki falusi iskolába jártok?
2012. júl. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

Szia!



Én nem olvasom el, interneten elolvasom a tartalmát és jó van.

A parlamentben kitalálták a zsidók ,hogy így legyen.

A barátnőm sem olvassa el.

2012. júl. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!