Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bemásolhatok egy egész fejezet...

Bemásolhatok egy egész fejezetet a könyvembe egy másik könyvből?

Figyelt kérdés
Természetesen feltüntetem az eredeti szerzőt
2012. júl. 8. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán.


üdv:


Smitpál2

2012. júl. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a szerző engedélyével.
2012. júl. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
smitpál nem tüntette fel, hogy lopott, úgy tüntette fel, hogy az övé
2012. júl. 8. 11:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ, mennyire hosszú az a fejezet. Azért ne legyen oldalas.
2012. júl. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
* x oldalas.
2012. júl. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mivel szinte mindegyik könyvben mások a szereplők, különböző a történet menete, a helyszín és minden egyéb, ezért nem nagyon illeszkedne ha csak úgy találomra beraknál a többi fejezet közé egy másik könyvből egy részt.
2012. júl. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem olyan könyv, szociálpszichológia :P
2012. júl. 8. 19:15
 8/9 anonim ***** válasza:

13:05- kor írtam.

Akkor megfelel, csak így írd oda:

Mint XY is megmondta...

Esetleg írj oda véleményt.

2012. júl. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy mondatot sem. Ptk. bünteti. Kivétel, ha az eredeti szerző nem tudja bizonyítani, hogy van ilyen műve (pl. nem jelent meg sehol, nincs közlésben - asztalfiókporból nem szokás kormeghatározást végezni :) ). Minden más esetben övé a szerzői jog, te pedig kizárólag az ő engedélyével (írásbeli!) szerepeltethetnél az idézés szabályainak megfelelően bármit is. Ez a szó szerinti idézésre vonatkozik.

Ha szakkönyv, természetesen a pontos hivatkozás és egy összefoglaló a tartalomról. A szokásos hivatkozási eljárás. Pl.

"A társadalmi rétegzettség kialakulására több elmélet is létezik, hazánkban a legelfogadottabb Kiss József "öröklési szabály" elve, mely kimondja, hogy a szülők társadalmi helyzete determinálja a gyermek társadalmi helyzetét. (Kiss, 1996)" És végjegyzetben a pontos hivatkozás. Utána pár sorban még összefoglalhatsz, de szó szerinti idézet legfeljebb egy mondat erejéig, ha másképp nem lehet megfogalmazni. De egy az egyben átmenteni egy másik fejezetet nem lehet.

2012. júl. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!