Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvasta valaki közületek...

Olvasta valaki közületek Nathaniel Hawthorne A Skarlát betű című regényét? Ha igen, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 8. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Én olvastam.

Nehezen emészthető könyv. Engem nagyon elgondolkodtatott, sokat agyaltam rajta... pont ez teszi jóvá, hogy nem felejted el abban a pillanatban, amikor becsukod. Én butaságnak tartom, hogy az amerikai középsulikban kötelező olvasmány, szerintem nem tinédzsereknek való.:) Nekem is újra elő kellene már vennem... Szerintem olvasd el, jó könyv.:)

2012. júl. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
olvastam angolul, tétel volt amerikai civilizációból, nekem nagyon nem tetszett, de valószínűleg csak azért mert nehezen olvasható
2012. júl. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem félreértelmezted a kérdést. Én olvastam a könyvet, sőt vizsgáztam is belőle. Mások véleményére voltam csak kíváncsi.
2012. júl. 8. 23:33
 4/6 A kérdező kommentje:
Második válaszoló angolul nagyon nehéz olvasni, de ha magyarul olvastad volna, akkor könnyebben megérted, és feltárulnak a mű különböző jelentésrétegei, a szimbólumok. Nagyon szép könyv, elgondolkodtató. Ezt mai kontextusban értelmezni nehéz egy olyan világban, amiben az a morál, hogy nincsen morál.
2012. júl. 8. 23:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Én olvastam, és nagyon tetszett. Persze többször is elátkoztam a puritánokat, amekkora "szemetek" voltak. A puritánok mindig fel tudnak bosszantani, nem csak ebben a könyvben.
2012. júl. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló!


Milyen könyvre gondolsz még puritánokkal kapcsolatban?

2012. júl. 9. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!