Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Meg tudnátok győzni, miért...

Meg tudnátok győzni, miért olvassak Vörös Pöttyös könyveket? Mi a jó bennünk?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a fölösleges ömlengés, se a buta liba, se a Mary Sue főszereplőket.

Eddig két Vörös Pöttyöst olvastam, Aprilynne Pike Wings-ét, és Christin Cashore Gracellingje, és a Szentivánéji álom, de az más kategória.


2012. júl. 9. 16:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
AZ első általában a tizenhárom okom volt, az nagyon rossz és aztán olvasod a többit és rájössz, hogy a többi sokkal jobb. OLavsd el a Lány és a farkast és a Lúzerek és Bálkirálynőket. Ha szereted az olyan könyveekt, ami suliban játszódik és olyanokról szól, hogy egy suliban vannak menő és piszkálódó csajok, meg a töbibek és ezzel szembeszállnak, vagy ilyesmi. én ezeket szeretem és ez a Lúzerek és Bálkirálynők. Ha szereted a csajos filmeket, akkor is ajánlom a sorozatot
2012. júl. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 tsara90 ***** válasza:

Vannak ám nem ilyen "buta" VP könyvek is. Én most olvasom a Végzet Ereklyéit, nagyon jó, izgalmas és vicces. Van benne minden, Árnyvadászok, tündérek, démonok, alvilágiak stb. Az első rész címe Csontváros.

Tudom még ajánlani a Csit-Csitt-et is, egy bad boy angyalról szól.

Vannak jó VP könyvek csak meg kell találni őket. :)

2012. júl. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is egy nagy nulla a kilencven százalékuk, de bizony rá lehet találni a jókra is.

Például a Végzet ereklyéi sorozat. Pörgős, kalandos, sokrétű, izgalmas, a történetet nem nyomja el a romantika, és még sorolhatnám.

Nekem a Rubinvörös is nagyon bejött, egy nagyon könnyed, nagyon ötletes és vicces könyv. Nem akar többnek látszani, ami: egy laza olvasmány igazi tini főszereplőkkel.

A Beastly is tetszett, mert ugyan a Szépség és a szörnyeteg modern átírása, és mindenki ismeri az elejétől a végéig, mégis van benne valami plusz. (Bár a romantika elég fura volt, olyan instant szerelem fílingű, nem éreztem, hogy a főszereplő mikor is szeret a lányba, nem volt semmi fokozatosság, de nem is ezért olvastam.)

És a mostani kedvencem: a Sötét erők trilógia =) Most órákat zenghetnék róla, hogy mennyire szeretem, de inkább nem teszem, hanem belinkelem a molyos véleményem róla (VIGYÁZZ, MERT SPOILERES):

[link] - ez az első részé, van a másodikhoz is, ha kíváncsi vagy rá. Ha a spoiler miatt nem akarod elolvasni, röviden leírom, miért is érdemes nekiállni a sorozatnak: a ROMANTIKA miatt =D Egyszerűen hihetetlen, mit tud az írónő, sehol egy csók ebben a két kötetben, meg semmi konkrét romantikus jelenet, de a szikra... az úgy ott van, mint ahogy még egy könyvben sem láttam. Imádom.


Ja, és amit feltétlenül hanyagolj: az általad említett két könyvet és folytatásait (a Zsarát még rosszabb, mint a Garabonc), a Twilightot, a Vámpírnaplókat (ha szereted a sorozatot, ne kezdj bele, mert iszonyú csalódás lesz a vége), Csitt csitt-et, szerintem elég béna, a Shivert és folytatásait, a Fallent (végülis nem katasztrófa de cselekmény az utolsó ötven oldalon történik, addig dögunalom), a Beautiful Creatures-t, az Evermore-t, az Evernight-ot.


A többit vagy nem olvastam, vagy középkategóriásnak tekintem.

2012. júl. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A vámpírokat nem szeretem, soha sem szerettem, még régen se. Az egyetlen, akit elviselek az Darren Shan, de az meg más műfaj.

Köszi a válaszokat. Akkor a Zsarátot azon nyomban leszedem a várólistámról. A Rubinvörös rajta van, de nem voltam biztos benne. :)

2012. júl. 9. 22:37
 5/12 anonim ***** válasza:

Az említett könyveket én is ajánlom valamint


Simone Elekes: Tökéletes kémia


az egyik legjobb VP-s könyv!

2012. júl. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mert a piros pöttyös az igazi! ;)
2012. júl. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Vannak köztük is nagyon jók. Ott van pl. Benina könyvei. Ha unod a vámpíros, vérfarkasos könyveket, akkor ajánlom tőle a Farkasok nemzetségét. Érdemes elolvasni, viszont először lehet előítélettel leszel iránta.
2012. júl. 13. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem unom, egyszerűen nem szeretem. A zombikat se, akár romantikus, akár horror.
2012. júl. 13. 06:57
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is a végzet ereklyéit ajánlanám,meg a csitt csittet.

De ha nem fontos hogy angyal,vámpír,boszi..stb. legyen a főszereplő,akkor itt a KEDVENCEM:

No és én. Nem értem,hogy ez hogy lehet vörös pöttyös könyv,hiszen nem annyira romantikus,és nagyon tragikus.Ha a hangulatát kéne jellemeznem,azt mondanám,hogy melankolikus.Amikor olvastam engem is az a nyomasztó,feszült érzés fogott el,mint ami végig jelen volt a könyvben.De jó értelemben.Valami hihetetlen,hogy mennyire magával ragadott..Szomorú alapsztori ellenére is vannak benne olyan részek,hogy az embernek folyik a könnye a meghatódottságtól.Nagyon szerethető karakterek vannak benne,itt nem egy buta,kétségbeesett/halálosan szerelmes tehetetlen liba a főszereplő,hanem egy 13 éves lány,aki egyáltalán nem úgy gondolkozik,mint a korabeliek.ugyanis ő intellektuálisan koraérett,és nagyon,nagyon okos.Jó pár osztályt átugrott,és korán fel kellett nőnie.Olyan gyorsan folyó,komoly,összetett gondolatai vannak..Inkább lélektaninak nevezném a könyvet,egy hatalmas nagy adag társadalom kritikával.De többet nem írok,így is már kész regényt írtam..Inkább googlezz rá!

2012. júl. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. Ez teljesen vámpír-zombi mentes könyv!
2012. júl. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!