Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok ajánlani jó könyveket?

Vilag kérdése:

Tudtok ajánlani jó könyveket?

Figyelt kérdés

Elsősorban regények érdekelnek.

Történelmi, Krimi, meg hasonló irodalom.

Tudtok ilyen könyveket ajánlani, lehet "régi" és "új" is.

Lehetőleg szerzővel, és olyat, amit jó eséllyel megtalálhatok a könyvtárban. :)

Várok minél többet. :)



2012. júl. 10. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Fiú vagy, vagy lány? Ez is fontos, nyilván egy fiúnak nem mondok lányos könyvet.

Nekem a kedvencem Celia Reestől a Bűbájos Mary, nézd csak meg, kicsit történelmi :)

Ezt az oldalt nézegesd, lesz a kedvedre való

[link]

2012. júl. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én egyik nagy kedvencem Robert Merle. Neki van egy nagyon jó történelmi sorozata. A címe "Francia história"- kalandos, tele van konspirációkkal, kémkedéssel és emellett hű történelmi képet ad a korról.

Történelmi könyvek közül még a következőket szeretem:

Révay József - Égi jel

Sir Walter Scott - Ivanhoe

Lewis Wallace-Ben Hur

Robert Graves - Claudius az isten, Én Claudius

Mika Waltari- Szinuhe, Az emberiség ellenségei

Steven Saylor-Róma

Lev Tolsztoj-Háború és béke ( nagyon jó!)

Mario Puzo - A család

Henryk Sienkiewicz-Quo Vadis

2012. júl. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm és 14/L

Sienkiewicztől eddig a Tűzzel vassal trilógiát olvastam ami nagyon tetszett, meg Karl May és még sok más könyvet. :)

2012. júl. 10. 14:24
 4/11 A kérdező kommentje:
Esetleg valami jó Krimit? Azt mondták a Skandináv Krimikben nem igen lehet csalódni. ;D
2012. júl. 10. 14:28
 5/11 anonim ***** válasza:

Skandináv kriminek ott van a Millenium trilógia, Siteg Larssontól, kicsit durva (az alaptémája a nők elleni erőszak, ez mindhárom könyvben lényeges momentum), de szerintem nagyon jó!

Agatha Christie könyvek, Leslie L. Lawrence könyvek - ezek mind krimik

2012. júl. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tudtok esetleg olyan internetes oldalakat, ahol ez meg van online és el is lehet olvasni, vagy le lehet tölteni?

A Millenium-trilogiát pl. kerestem könyvtárban, de nem találtam, pedig érdekelne. :S


(Még a MEK-ben keresgéltem, de ott nem volt. :)

2012. júl. 10. 16:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha beírod a Google-ba, hogy Tetovált lány könyv letöltés az első oldal, amit kiad, jó. A trilógia a többi részét is le tudod tölteni erről az oldalról.
2012. júl. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én most Kondor Vilmos Budapest könyveire kattantam rá nagyon. ez tulajdonképpen történelmi krimi, úgyhogy passzol is ide. Minden könyv középpontjában egy fontos történelmi esemény áll (pl. Budapest noir - Gömbös halála, Bűnös Budapest - II. vh. kezdete, Molotov - Ribbentrop -paktum megkötése) + egy bűnügyi eset, amely Gordon Vilmos budapesti újságíró magánnyomozására vár:) Eszméletlen, én nagyon imádom. Persze vannak benne kisebb bakik, zavaró tényezők, de nagyon jól és korhűen ábrázolja az akkori Budapestet, az életet, az embereket. ajánlom:) szintén a történelmi krimi kategóriába tartozik a Monaldi-Sorti páros Imprimatur -sorozata. Ezt is imádom, de ez kicsit nehezebben "emészthető", több az adat, "szépirodalmibb", de nagyon jó. És Umbert Oeci könyveit is érdemes megemlíteni (Én a Rózsa nevét olvastam tőle, az nagyon tetszett). És talán Orwell 1984 c. könyve is érdekelne. Jó olvasást:))
2012. júl. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: ha vmelyik felkeltette az érdeklődésedet, írj rám, és megpróbálom e-formátumban a rendelkezésedre bocsátani:D
2012. júl. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Umberto Ecco: Rózsa neve

A fenti válaszoló véletlenül elírta.

Nekem is mindjárt ez jutott eszembe, ha szereted a történelmit meg a krimit, ez alighanem tetszeni fog, gyakorlatilag egy történelmi krimi. Egy kolostorban játszódik. Én egész másra számítottam, de baromi jó, csak úgy pörög. Biztos megvan a könyvtárban.

2012. júl. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!