Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A szilmarilok c. könyvet meg...

A szilmarilok c. könyvet meg fogják csinálni filmben?

Figyelt kérdés
2012. júl. 14. 17:36
 1/8 medve5 ***** válasza:
100%

Nem hiszem.Túl hosszú és túl bonyolult.

Bár animációs filmnek el tudnám képzelni.

Vagy talán sorozatként.

2012. júl. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen esélytelen. Legfeljebb egy nagyon tágan értelmezett feldolgozást. Hisz a Szilmarilok lényegében egy nagy legendagyűjtemény, legendákat pedig nehéz filmre vinni.
2012. júl. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyes részeit talán, de az egészet így, egyben - lehetetlen. Azért az Ainulindalét megnézném, ki merné bevállalni. :) De egyes nagyobb, összefüggő legendákat (mondjuk a Húrin gyermekeit, ha már külön könyvet is szerkesztett belőle Chris) talán igen, szépek azok is. Csak talán az embereket nem érdekelné annyira, mivel az ismerős szereplők nincsenek meg. (Hát igen, ugyebár Glorfindel hiányzik a filmekből, így még az a kapcsolódási pont sincs.)

[Elnézést, most néztem Wikin: feltűnik. Elrond mellett áll a csatában. De nem mondja ki senki.]

2012. júl. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónak igaza van: talán a Húrin gyermekei lenne a legesélyesebb még, de én kizártnak tartom. Persze a pénz nagy úr, így sosem lehet tudni. :) A Szilmarilok ugyan legendák gyűjteménye, de nem szabad elfelejteni, hogy az egész a Melkor elleni harcról szól, azaz szerintem van benne jócskán annyi összefüggés és folyamatosság, ami nehézzé teszi, hogy egy-egy töténetet kiragadjanak.
2012. júl. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem, nem lesz több film Tolkien könyveiből. Bár azt észrevettem, hogy A Hobbit film olyan, mintha kevertek volna bele egy kicsit A szilmarilokból is.
2013. márc. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sörszagú007 ***** válasza:
Szauron, Galadriel, Celeborn...lenne kapcsolódási pont :)
2013. aug. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy sorozatot jobban meglehetne csinálni belőle. Például valaki szemszögéből: Maedhros, Galadriel és Celeborn vagy ha az elejétől akarják Círdan.
2014. okt. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha már az elejétől akarjuk nézni inkább az "istenek,,szemszögéből kéne nézni nem amúgy én megnézném szívesen ,főleg Pete Jackson és a Weta keze munkájaként
2015. jan. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!