Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Battle Royale-nak mi értelme...

A Battle Royale-nak mi értelme van?

Figyelt kérdés
Nem értem, mit érnek el azzal, hogy a szigeten megöletik egymással a gyerekeket.
2012. júl. 26. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy a filmre, vagy a könyvre gondolsz?


A film szinte csak abban üt a könyvre, hogy sziget, meg gyilkolás, és még horrornak is gyenge, nem hogy értelme legyen.


A könyvben jobban fel van vázolva, nem csak a sziget, hanem az a kitalált, kommunista társadalom, ami ezt a játékot létrehozta. A lényege az, hogy egy ilyen világban a felső vezetés bármit megtehet, a nép nem szólhat bele, és ha egy nagy kutya szereti a vért, akkor ki hozhat egy ilyen játékot csettintésre.

A játék meglétére elhangzott egy másik magyarázat is a könyvben, ami szerint a játéknak az a lényege, hogy aki bekerül, az csak önmagára számíthat, hisz mindenki mindenki ellen van, csak egy maradhat. Így azt sugallják a népnek, hogy ostobaság szervezkedni és lázadni.


Mint horror regény, attól hatásos, hogy jobban leírja a szereplők gondolatait, bár a véres jelenetek sem utolsók. Az első éjszakán még mindenki az összefogásról és szökésről sző terveket, ám hamar kiderül, hogy van, aki a játékot komolyan gondolja és veszélyt jelent. Később már a jó barátok is egymást gyanúsítják ezzel, és a játék szervezői elérik a céljukat, mindenki egymás ellen fordul, kivéve a főszereplőket.


Suya barátját még a játék előtt megölte a szervező hogy példát statuáljon, és Suya megfogadta, hogy megvédi azt a lányt, akibe a halott barátja szerelmes volt mindenáron, ezért sosem fordulna a lány ellen, akkor sem, ha az meg akarná ölni, bár Norikban még csak fel sem merül a dolog. Shogo másodjára került a játékba, egyszer már végig nézte és nem esik bele a többiek hibájába. Shinji és Yutaka sem gyanúsították egymást, és ha nem üt be egy baki, kijutottak volna. Szerettem őket, igazán kár értük :)

2012. júl. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Könyvet is olvastam, meg a filmet is láttam, film az ratyi. A könyvben tényleg nagyon jól le van írva, ami a szigeten történik, a szereplő gondolatai, de maga a körítés szerintem hülyeség.
2012. júl. 27. 00:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
mármint a kitalált országra gondolsz? ha nem is egy ilyen játék formájában, de büntetlen kínzások és gyilkolások mentek a valós kommunista országokban is. Hogy ami a könyvben van mennyivel durvább, azt nem tudom, de ha nem volna rajta némi túlzás, akkor nem lenne elég horrorisztikus. Sokkal hatásosabb az, hogy kint is ilyen világ várja őket, mint hogy csak megszöknek és élnek mint hal a vízben
2012. júl. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A könyvben csak fel van nagyítva a japán kommunizmus, emiatt nem is adhatták ki egy darabig. Szerintem nem hülyeség a körítés. Túlzás, az igaz, de elgondolkodtat. Az első válaszoló tökéletesen elmondta a lényeget. Nem hiszem, hogy egy értelmetlen, gyilkolászós könyv lenne, mert elég mély gondolatok vannak benne, én például simán megkönnyeztem néhány szereplőt, meg a végét. A film tényleg elég gagyi, a második részről ne is beszéljünk, rettenetes, de azért megnéztem, hisz mégiscsak a kedvenc könyvem mintájára készült... Hát, kár volt. Aki a filmet nézi előbb, annak tényleg minden kedve elmegy a könyvtől...
2012. júl. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

japán elég erősen kapitalista. én úgy hallottam, hogy a koreiai ellenkezés miatt nem lehetett kiadni sokáig.


De a többivel egyet értek

2012. júl. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
koreai*
2012. júl. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Japánban sosem volt kommunizmus...

Engem az zavart be igazán, hogy (nem emlékszem pontosan), az elején valami olyasmi van, hogy a fiatalok elfajzottak, meg ilyenek, és én aszittem, erre válasz ez a játék, ezért nem értettem, ez hogyan oldana meg bármit is.

2012. júl. 28. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!