Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Regényt írok, szerintetek...

Regényt írok, szerintetek elkaptam ebben a jelenetben a hangulatot?

Figyelt kérdés

Nem akartam bemásolni ide az egészet, de szerintetek milyen lett a jelenet? Megvan benne, ami kell? Mi a véleményetek?


[link]



2012. aug. 6. 13:42
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat, rossz linket másoltam be:


[link]

2012. aug. 6. 13:51
 2/17 Bius13 ***** válasza:
70%
Szerintem ez jó, tehetséges vagy!
2012. aug. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

Jól fogalmazol, viszont 1-2 egymást követő mondatban előfordul ugyanaz a szó vagy kifejezés, és ez egy picit zavaró. Ismétlés. Pl a részlet elején, mikor minden szem a színpadra szegeződik, és feltűnik a nő a színpadon. Ezen kívül még: többször hangsúlyozod ebben a jelenetben, hogy Russel mennyire nem akarja nézni a nőt, és hogy utána elfeledkezik a körülötte lévőkről. Szerintem ezt elég egyszer megírni, mert onnantól az olvasó már úgyis tudja, hogy mit érez a férfi.

De alapvetően szerintem jó.

2012. aug. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
53%
Nekem nagyon tetszik, ha majd egyszer a könyvesboltban rátalálok erre a regényre, nem fogok meglepődni, ugyanis nagyon tehetséges vagy. Valóban van benne egy-két ismétlés és van néhány szó, ami nem illik szövegkörnyezetbe. Egyébként pedig, mikor elkezdtem olvasni nem tudtam abbahagyni. Úgyhogy csak így tovább!
2012. aug. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 HappyHippi válasza:
76%
Szerintem nagyon klassz! Szivesen elolvasnám amit eddig irtál ;)
2012. aug. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
76%
ez tényleg jó, viszont az ismétlés kicsit leviszi sz élményt, de szívesen elolvasnám ez egészet. :)
2012. szept. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

Öhm, hát, hogy is mondjam. Szóval. Én is írok egy regényt, de az enyém azért visszafogottabb. Sokkal. Nem is tudom. Akkor sorba:

-Tetszik, ahogy megfogalmazod.

-Már bocsánat, hogy megkérdezem, de hány éves vagy?

-Miről fog szólni ez a könyv? Úgy végig?

-Mi a címe?

-Kész van az egész könyv?

Amúgy, teljesen egyetértek abban, hogy van tehetséged az íráshoz. :)

13/L

2012. okt. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
nagyon jó. hány éves vagy?
2012. okt. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Not bad.
2013. jún. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Jól írsz, nyelvtanilag is igényes ez a szöveg, de engem nem fogott meg. Az én ízlésemhez mérten túl hosszasan taglalsz egy olyan jelenetet, amely sokkal jobban átjönne, ha rövidebbre fognád a leírását. Tudod, a kevesebb néha több. Most egy filmművészeti példa jutott eszembe ennek az érzékeltetésére: nem tudom, láttál-e már Tarantino filmet, de ő például, bár minden filmje tocsog a vérben, sosem mutatja a dolgokat explicit módon. Csak a hangokat (csontreccsenés, jajgatás stb.) hallani, és valami teljesen más, semleges dolgot látunk közben. Szerintem egy ilyen megvalósítás sokkal hatásosabb, mint az, amikor az író (vagy rendező) mindent a szánkba rág.

Szóval az tény, hogy jól írsz, de szerintem nagyobb hatást érnél el a sejtetéssel, mint azzal, ha mindent ilyen szép alaposan és részletesen leírsz.

2013. jún. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!