Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hol találnék ilyen könyveket...

Hol találnék ilyen könyveket ilyen témában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,hogy hol találnék olyan könyveket(ha egyáltalán vannak ilyenek),amikben pszichológiai(vagy pszichiátriai-nem tudom melyik a pontos megnevezése) betegségekről és hasonló problémákról olvashatnék.Olyasféle problémákra gondolok,mint például a skizofrénia,depresszió,és hasonló agyi/tudati megbetegedések-mi váltja ki ezeket,mik a tünetei stbstb...Szívesen olvasok sorozatgyilkosokról,akik beteg dolgokat műveltek-itt arra gondolok,hogy milyen agyi problémák váltották ki ezeket(mint például kannibalizmus,nekrofília és egyebek),fétisek stb.

Olyasféle könyvet keresek,ami nem túl száraz(mondjuk ami kifejezetten orvosi),és hétköznapi emberek számára is érthető(például a Wikipédiás cikkekhez hasonló),komoly.



2012. aug. 6. 21:45
 1/9 A kérdező kommentje:

Javítok kicsit:

Szellemi-lelki megbetegedések

2012. aug. 6. 21:51
 2/9 anonim ***** válasza:
nézd meg a kontrollt
2012. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tudományos munkával nem szolgálhatok, de említetted a skizofréniát, szóval muszáj ajánlanom kettő könyvet. :D


Egy megsokszorozódott személyiségű férfi történetét dolgozza fel Daniel Keyes két könyve, a Szép álmokat Billy és a Billy Milligan háborúi. Az író (aki egyben pszichológus is) szoros kapcsolatban volt a beteggel, elég részletesek és pontosak a leírások. Az ügy a hetvenes években nagy port kavart, mivel a srác több komoly bűntényt is elkövetett, és sokan nem akarták elhinni, hogy valóban beteg, csak kibúvót láttak a diagnózisban. Ezt a kettőt nagyon ajánlom. :D


Már elég régen kinéztem néhány könyvet, de valahogy mindig más került a kezembe, úgyhogy nem tudok nyilatkozni róluk, de a leírás alapján passzolnak a kategóriába, amit keresel:


John Douglas, Mark Olshaker: Megszállottak

John Douglas, Mark Olshaker: Sorozatgyilkosok

John Douglas: Sötétség

2012. aug. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm,Bulgakova!

Utánuk nézek! :)

2012. aug. 6. 22:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Keyesnek egyébként több könyve is van a témában
2012. aug. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szívesen, jó olvasást. :)


Ez egy hirtelen felindulásból elkövetett komment volt, szóval pár dolog kimaradt, mert leragadtam Billynél, elnézést. :D Valóban vannak még hasonló könyvei. Nekem Az ötödik Sally - ami fiktív történet, és bár jó könyv - nem tetszett annyira, mint a Billy-könyvek.

A Virágot Algernonnak pedig egy másik problémával foglalkozik, meg hát ugye az is fiktív, de ettől függetlenül, ha már így szóba került, mindenképp olvasd el, mert nagyon érdekes. :) Mást nem olvastam a szerzőtől, de elvileg a Bűnös-e Claudia is igaz történetet dolgoz fel.


(De akkor már illene megemlíteni néhány dolgot, Aranyketrec, Száll a kakukk fészkére, A lepkegyűjtő, satöbbisatöbbi... :D)

2012. aug. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A virágot Algernonnakot filmben láttam,és nagyon tetszett!Majd megkeresem könyvben is:)


Elsősorban dokumentum féle könyveket keresnék.Köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 7. 00:16
 8/9 Pink Cadillac ***** válasza:
Szia! Nekem van egy gigantikus mérető..több kilós könyvem ebben a témában (Atkinson, Hildgard- Pszivhologia) -> ez a legjobb könyv ebben a témában, az orvosin is ebből tanítanak :)
2012. aug. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De ha az orvosin azzal tanítanak,számomra érthető lesz az?
2012. aug. 19. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!