Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok olyan írókat,...

Mondanátok olyan írókat, akiknek jók a könyvei?

Figyelt kérdés

Légy szíves :) Jöhet fantasy vagy szerelem is...

L/13



2012. aug. 7. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Nalini Singh.

Angyalvadász sorozat.

Vonzódás, Látomás, Borzongás.

Angyali szárnyalás.


Romantika és fantsy, nem csöpög, a lapok nem síkosak az érzelmektől. Könnyen szerethető szereplők, könnyen szerethető történetek. Ha elolvasod, beleszeretsz. Én beleszerettem, és azóta is elolvasok mindent, amit ő ír.


Aztán..

Kristin Cashore: Garanonc, Zsarát.

Sokan utálják, még többen rühellik, én imádom. Karácsonyra kaptam a Garaboncot, és azóta sem bírok szabadulni tőle, újra és újra elolvasom, már tudom kívülről, de nem bírom nélküle:'D Alig várom, hogy megjelenjen a harmadik része.


Remélem segítettem, jó olvasást ;)

2012. aug. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mangát szeretsz olvasni? Mert nagyon jó fantasy-szerelmi történet a Kamikaze Kaito Jeanne. És van belőle magyar fanfordítás is.


Ha fantasyt keresel, akkor ajánlom

Diana Wynne Jones: A vándorló palota

Ursula K. Le Guinn: Összes Szigetvilág története

Erik L'Homme: A Csillagok gyermeke sorozat


Szerelem:

Eleanor H. Porter: Miss Billy

Lucy Maud Montgomery: A Kék Kastély


A kettő egyben:

Neil Gaiman: Csillagpor


off: Én például azért nem szeretem a Gracellinget, mert borzasztó rossz a fogalmazása vagy a fordítása, kínszenvedés olvasni, pedig maga a sztori érdekes lenne, ha történne benne valami. Az alapsztori érdekes.


Lapzárta után:

Aprilynne Pike: Wings (Ha nem idegesít, hogy buta a főszereplő, és nem zavar, hogy az író egy jó ötletet ötlettel nevek tömkelegével ront el.)


Ha igazán jót akarsz olvasni, akkor Jane Austen, Charlotte Brontë, Richar A. Knaak, Diana Wynne Jones, Ursula K. Le Guinn, Neil Gaiman, Lucy Maud Montgomery, Szabó Magda, J. R. R. Tolkien

2012. aug. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
26%

Leiner Laura: Szent Johanna Gimi 1-6

Cynthia Hand: Angyalsors

Leslie L. Lawrence könyvei

Agatha Christie

és a legjobb:

Stephenie Meyer: Twilight,Újhold,Napfogyatkozás,-Hajnalhasadás

2012. aug. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Stephenie Meyer könyvei

Szurovecz Kitti könyvei

L. J. Smith könyvei

Bree Despain könyvei

Jessica Day George - Éjféli bál


Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt, ahol könyvekről olvashatsz kritikákat, ajánlásokat! :) www.konyvfaninfo.blogspot.hu

2012. aug. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szurovecz Kittit inkább ne!
2012. aug. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nalini Singhet én is ajánlanám, de szerintem még várj vele egy pár évet (tudom, hogy nincs jogom ezt mondani, nem is szeretnélek megítélni, abszolút csak a korod miatt mondom) - higgy nekem, nem tetszene.


Ha a korosztályodra gondolok, akkor akit szívesen ajánlanék, az Darren Shan, neki nagyon jó könyvei vannak (és még húszon felül is meghódítja a közönséget :)). A másik Richelle Mead, ő egy kicsit másabb, de a fiatal lányok általában imádják a Vámpírakadémiát. Őket csak ajánlani tudom :)

2012. aug. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi a baj Szurovecz Kittivel. De szerintem inkább a kérdező döntsön! :)
2012. aug. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Manassé válasza:

08-07 13:39


Tavasszal jelent meg a Jonestól a Trónörökös (Deep Secret), és állítólag jön még tőle könyv.

2012. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A Szent Johanna gimi 1-et már olvastam, a többit nem találom sehol. Már a 7-es is megjelent. 2013-ban megjelenik az utolsó, vagyis a 8. része.


Köszönök mindent!

2012. nov. 11. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!