Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elszoktátok olvasni a kötelező...

Elszoktátok olvasni a kötelező olvasmányokat?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor van közülük kedvencetek is? Mi a címe?
2009. júl. 20. 10:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

El SZÓKÖZ szoktátok olvasni

Mivel az el az elolvasni része, a szoktátok pedig kettévágja.


Nem, nem olvastam el annak idején a kötelező olvasmányok nagy részét. Egyesekbe bele sem kezdtem, egyeseket fogcsikorgatva végigolvastam, másokat meg párszáz oldal után eldobtam a fenébe. A kötelező olvasmányok jó része archaikus, őskorból ránkmaradt szemét.


Kisgyerekként szerettem a Vukot éééés szerintem ennyi volt, ami tetszett.

Félreértés ne essék, rengeteget olvasok, főleg nem fikciót, tudományos dolgokat, de most is van két angol nyelvű regény a polcomon, viszont a kötelező olvasmányok a legtöbb korombeli emberrel megutáltatták az olvasást. 21 éves vagyok.

2009. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen elszoktam,de egyet viszont nem olvastam el:A tüskevár,nem tom miért

Kedvenceim:A Pál utcai fiúk,A láthatatlan ember.

2009. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
nem mindig. olyan baromságok vannak most, mint pl. antigoné, tartuffe brrr. ezek szörnyűek
2009. júl. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Általános suliban nem.

Tüskevárat 20 oldal után feladtam, utána 20 oldalnkén beleolvastam pár sorba, hogy mi történt :D

CSak EGri csillagokat szerettem.

Többibe bele se kezdtem.


Gimiben viszont imádtam, hosszúakat is, Vörös és fekete,Arany ember, stb. ( ez a kettő favorit, csak azért említem) , de többit is elolvastam ( Goriot apó pl.)

2009. júl. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, az Egri csillagok nekem is tetszett, jó volt olvasni.


De a Vörös és fekete? Űűűűűűű.. Anna Karenina hülyeségei

meg annak az Encyclopedia Britannica-t mármár megcsúfoló terjedelme után a második legnagyobb literaturális megrázkódtatást okozta nálam a Vörös és fekete.

2009. júl. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

KIncskereső kisködmőn elolvastam és tetszett, A Pál utcai fiúkkal is így voltam, talán az akedvencem.

Egri csillagok és a Kőszívű ember fiait azt nem olvastam el...belekezdtem de nem bírtam... az Antigonéról meg inkább ne is beszéljünk... rosszul vagyok a nyelvezetétől:D


Eddig még csak ennyit kellett (volna) elolvasnom

2009. júl. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
régen mindig elolvastam mert tényleg érdekes könyvek voltak. mostmár viszont nem. tavaly sem olvastam el csak a rövidített suli közben. idén van 8 kötelezőm, még egynek sem fogtam neki.
2009. júl. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig elolvastam őket, egyedül talán a Bánk bán volt az, amitől kirázott a hideg. Idén is rengeteg kötelezőt adtak fel, és egyszerűen nem tudok betelni vele, annyi sok jó könyv van :D Gimi elsőben csak azért kellett elolvasni az Antigonét és társait mert "lám, régen is tudtak alkotni az emberek" de így, végzősként a mostani könyvek tényleg színvonalasak. Pl. A Mester és Margarita, Kafka, Kosztolányi, Márquez, Mészöly, Háy János, Spiró György, Závada... Imádom :DDDD Általánosban meg a Vackor és a Vuk volt a favorit 8D
2009. júl. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%
Hát nem mindig! Általános suliba egy csomót adtak! Mert magas volt az iskola színvonala stb.. Tiszta gáz volt, ezért kb sose olvastam el amiket adtak! De ahogy felsős lettem elolvasgattam, kivéve az Egri csillagokat! Azt soha nem lennék képes elolvasni! Most középiskolába mindent elolvastam amiket eddig feladtak!
2009. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát azthiszem én szerencsés vagyok abban a tekintetben hogy olyan tanárunk volt, hogy nem kellett kötelezőt olvasni.


Amiket elkellett mégis az a : Egri csillagok (unalom 4ever)

És a Harry Potter 1 (igen jól látjátok nem akartuk a kőszívű ember fiait és szavazással eldöntöttük higy ezt olvassuk xD)


Bár azthiszem meg fogjuk bánni mert középsuliba lehet hogy kérik :S

2009. júl. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!