Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen horrokönyveket ajánlaná...

Milyen horrokönyveket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nagyon kéne pár jó könyvajánlat. Horror kéne, vagy thriller, valami izgalmas, ijesztő, vagy érdekfeszítő. Nagyon tetszett például Lindqvist Élőhalottak könyve, és végigrettegtem a Ragyogást. Nagyon érdekelnek az elmegyógyintézetek és a mentális betegségek, az ezzel kapcsolatos filmeket-könyveket is szeretem (pl.: Amerikai pszicho, A terápia).


Valami ilyesmit szeretnék most is olvasni, valami izgalmasat, morbidat.


Itt van pár könyv és film, ami tetszett, ha ez alapján könyebb lenne ajánlani.



Előre is köszi a segítséget!


Olvastam már és nagyon tetszett:

- Stephen King: Ragyogás (maradéktalanul); Állattemető(kicsit vontatott volt az eleje); Dolores;

- Darren Shan: Démonvilág, Vámpír Könyvek, Város-trilógia; Kojaszan

- Bram Stoker: Dracula (kicsit vontatott volt nekem)

- Sebastian Fitzek: A terápia; Ámokjáték

- John Ajvide Lindqvist: Hívj be!; Élőhalottak - Hogyan bánjunk velük?

- Clive Barker: Pokolkeltő (eredeti címen: The Hellbound heart); Vérkönyvek 1-2. (a szexszel meg ilyesmivel kapcsolatos részek nekem már kissé sok volt, főleg a Jacqluine Ass akarata és végakaratában)

- Chris Priestley: Tales of terror from the Black Ship; Tales of terror from the tunnel's mouth



Filmbe tetszett például az Amerikai pszicho, Ház a Kísértet-hegyen, Rémálom az Elm utcában, Kísértetjárás Connecticutban, Paranormal Activity, Hellraiser,



2012. aug. 8. 21:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Csak azt az egyet szabnám még feltételnek, hogy lehetőleg a modern korban, vagy max a '60-as években játszódjon. és ne legyen tele vámpírokkal, vérfarkasokkal, manókkal, meg ilyesmikkel. (A vérfarkasokat különösen nem szívlelem.)
2012. aug. 8. 21:42
 2/6 Sesura válasza:
63%

OK, akkor valódi (!) horror-szerzőktől pár könyv:


Shaun Hutsonnak 3 könyve magyarul (mondjuk az "Áldozatok"-at vagy az "Árnyak"-at bepróbálhatod)

James Herbertnek 6 (tőle a "Senki sem hű hozzád"-ot vagy a "Patkányok"-at ajánlom)

Richard Laymonnak 4 (a "Sötét erdő"-t nem rég olvastam, azon elretteghetsz).

John Saulnak 3 (a "Sötétség" vagy "Az élősködő" nem rosszak)

Peter Straubtól az olyanok mint a "Torok" vagy az "Ajtó nélküli ház" ajánlható nyugodtan (de a többi munkája is, kivéve a harmatgyenge "Julia").

Aztán még nagyon izgalmasak, félelmetesek: Ronald Munson - "Semmi emberi", vagy Charles King - "Holt tenger", vagy Michael Weaver - "Lidérces ösztön". Esetleg, ha még jut idő: Simon Hawke - "Péntek 13".... szóval azt hiszem ha ezeket elolvasod, egy ideig nem fogod elfelejteni őket...

2012. aug. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, szétnézek! ^^ Jónak tűnnek!

Egyedül a Péntek 13-at olvastam már, attól nem voltam lenyűgözve, számomra se ijesztő nem volt, se izgalmas.

2012. aug. 8. 23:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Én Frank Cockney-tól a NÉGY FEKETE KOPORSÓ című könyvet ajánlanám neked.

Eléggé lebilincselő és izgalmas történet.

Nekem annyira tetszett, hogy egymás tán 4-szer olvastam el.

Nem bírtam elszakadni tőle :D

2012. aug. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, azt is megnézem! :)
2012. aug. 10. 20:20
 6/6 anonim válasza:
Dean Koontz-nak vannak jó könyvei, bár azok inkább ilyen pszichothriller jellegűek, de akad nem egy amelyiktől be lehet parázni. Nekem kedvencem még H. P. Lovecraft is, igaz az ő művei múlt század elejiek, de a hangulatuk felejthetetlen :)
2012. szept. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!