Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha írok egy könyvet/novellát...

Ha írok egy könyvet/novellát hogyan tudnám kiadni?

Figyelt kérdés

Egyik barátom most ír egy hosszabb regényt és nem tudja, hogy mit csináljon vele, ha végzett vele. Szerintem jól halad. Mit csináljon vele, mit javasoltok?

u.i. én is próbálkoztam ilyennel, de vagy beleuntam, vagy hülyeséget írtam



2012. aug. 9. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elküldi egy kiadóhoz. Ha nincs visszajelzés, vagy visszadobják, akkor javít rajta, elküldi egy másikhoz. És így tovább. (Ha pozitív elbírálásban részesül, akkor is hónapokat várhat a válaszra, azért azt vegyétek figyelembe.) Esetleg a magánkiadás, ez ügyben nézzetek szét a neten, rengeteg ilyen ajánlat van nagyon sok magánkiadással foglalkozó cégtől.

Ez akkor, ha ki akarja adni. De első regény - még ha remekül halad, és ha te jónak is érzed - ritkán lesz jó alkotás. Ha visszaemlékszel, az első írásfüzeted neked sem lett valami szép látvány. Az első gitárleckétől sem lesz valakiből gitárvirtuóz. Még ha őstehetség, akkor sem biztos, hogy az első műve mentes minden kezdő hibától. Ezért az első művét inkább ne akarja kiadni, hagyja, hogy mások is megítélják, megy-e neki a történetmesélés. Dobja fel netre ingyen. (Ne áltassa magát: nem fogják ellopni a történetet.) Vagy hozzon látre egy blogot, vagy weboldalt, bármit, vagy küldje el egy amatőr írói oldalhoz. De csak akkor, ha készen van, mert a befejezett regény mindig több olvasót hoz, mint egy félkész.

2012. aug. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ :)

Ahhoz képest, hogy az első regénye lesz nagyon bízik magában, mondjuk eredetileg több száz oldalt akart írni, de mára már megelégszik 100 oldallal is :D Eddig néhány embernek mondta el hogy fantasyt ír, és mi vállalkoztunk, hogy béta teszterként elolvassuk és ha jó akkor valami megoldást keresünk hogy közzé tehesse

2012. aug. 9. 22:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem ismerem véletlenül az illetőt?:-)Amúgy jó kérdés volt.;-)
2012. aug. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ismered :) Többször is bebizonyosodott, hogy a világ mennyire kicsi :)
2013. máj. 5. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!