Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen a könyvem első fejezete...

Tomark kérdése:

Milyen a könyvem első fejezete? 12/f

Figyelt kérdés

Nemrég feltettem egy ugyanilyet,csak az egy régebbi és másik könyv volt,most ez is egy másik könyv,ami sztem sokkal jobb. Nézzétek meg:1. fejezet


Sötét van. Billy Hooderről sok-sok izzadzágcsepp folyt le, átáztatva vastag bőrdzsekijét. A különösen hideg őszi este ellenére olyan melege volt, mintha egy sivatagban lenne Afrikában. A hold halovány fénye néhol besütött a fák között. A messzi távolban egy farkas vonyítása hallatszot. A lehullott faágak és levelek recsegtek, ahogyan Billy lédelt a puha földön.

Egy tompa fényt látott felvillanni fejmagasságban körülbelül 50 méterre tőle. Egy holló szállt el fölötte. Amikor Billy közelebb jutott a fényhet,meglátta,hogy az egy kés volt. Egy ember tartotta a levegőben. Már azt hitte, hogy lerázta ellenségeit. De most, ott állt előtte Jack Stirt, a főellensége. Egy fekete kötött pulóver volt rajta, bár rá nem is kellet volna dzseki, mivel kövér volt, és a zsír az jól melegíti az embert.

Jack egy ferde mosollyal köszöntötte ellenségét. Látszott a mosolyán a gyűlölet. Az arckifejezése gúnyos és lenéző volt.

-Billy, hát te mit csinálsz itt? Csak nem eltévedtél? Vagy talán üldöz téged valaki. -kérdi Jack. A kést már nem a levegőben tartott,hanem a combja mellett volt a csukójában.

Billy felnézett az égre. Az ég néhány helyen volt csak beborulva, néhány helyen pedig derült volt. Sok csillag látszott az égen, a hold fénye pedig megvilágította az eget. A teliholdat egy felhő készült eltakarni. Amikor a felhő elé ért, még akkor is látszott a fénye.

Lépteket hallott Billy. Valaki vagy valami hátulról közeledett felé. De úgytett,mintha nem hallana semmit. Nyugodt volt. Nagy levegőt vett, majd kifújta. A kifújt levegő a hideg estében gőzként párolgott fel.



Már érezte,hogy nagyon közel van hozzá valaki,majd hirtelen elrugaszkodott, és elkezdett futni teljes erejéből, de egy métert sem tudott menni,mert hátulról két ember fogta meg a jobb és a bal kezét. Próbált kiszabadulni, de nem tudott. Jack ott állt Billy előtt. A két embernél volt egy-egy gépfegyver, amit a fejéhez tartottak a túszukhoz. Az egyik a jobb halántékához, míg a másik a bal halántékához szorította a vékony fegyvercsövet.

Jack megmondta a segédeknek, hogy ne lőjék le Billyt, inkább ő akarja leszúni ellenségét. Felemelte a kést, Billy felé tartotta. Becsukta a szemét, és szúrt. Egy hangos ordítást hallot, szeme még mindig csukva volt, csak most nyitotta ki, és akkor vette észre, hogy nem Billyt, hanem az egyik segédjét szúrta le, aki bal odalon fogta le őt. Egyébként azért a segédet szúrta le Jack a segédet, mert Billy elfordult jobbra, és szó szerint élő pajzsnak használta Jack segítőjét, aki őt bal oldalt fogta le.

A másik segéd, aki őt jobboldalról fogta le, az úgy megilyedt, hogy elengedte őt. Billy elkezdett futni. Jacknél csak egy kés volt. Megparancsolta a segédjének, hogy lője le őt. A gépfegyverrel becsélozta a lábát, de nem találta el. Ám egyszer elesett Billy. Már megörültek Jackék, hogy megölték Billyt. Közelebb mentek tehát áldozatukhoz. A segéd lehajolt hozzá, és azt állította, hogy meghalt. A feje pont a jobb keze fölött volt. Hortelen erős ütést érzett az arcán, eltört az orra és vérzett. Billy a könyökével orron verte a segédet. Majd teljes erőből hasba verte. A segéd szétesett, Billy a lábával elkezdte őt rugdosni, majd elkezdett vérezni a segédnek az oldala is, aztán meghalt. De ha lelőtték és meghalt, akkor most ez hogy van? Hát úgy, hogy csak tettette, hogy lelőtték őt, mert akkor gondolta, hogy nem lőnek rá tovább.

Elvette a segéd gépfegyverét, és a csövet Jack fejéhez tartotta. Hirtelen nagy csend lett. Hallatszott még egy farkas vonyítás. Jack felemelte a kezét, mintha épp megadni készülné magát, majd hirtelen kikapta Billy kezébpl a fegyvert. De még mielőtt elfutott volna Jack a fegyverrel együtt, Billy pont ki tudta venni ellensége kezéből a kését. Jack odébbfutott, majd megállt. Fekete púlóverének gallérját fújta a szél. A szellő Billyhez is elért, és fekete hajtincsét a szeme elé fújta, amit arrébb söpört. Tudta, hogy csak úgy ölheti meg Jacket, ha nekidobja a kést, ezért felemelte a vágóeszközt, és elhajította Jack feje felé. Már majdnem eltalálta őt, amikor az utolsó pillanatvan Jack kitért előle, és csak pár centire haladt el a ráncos fej mellett. Továbbrepült a kés, majd egyszer csak beleállt egy fába. Jacknek az a kés volt a kedvence, mivel ő egy szenvedélyes gyűjtő volt, ezért mielőtt lelőtte volna Billyt, elindult a fa felé, és megparancsolta neki, hogy ne mozduljon, mert akkor egyből megölni őt.

Most már nem volt olyan melege, mint mielőtt találkozott volna Jackel. Gyorsan vette a levegőt. Barna szeme csakúgy csillogott a hold fényében. Rövid borostája is jobban látszott a hold világosságában. Karján és lábán a szőr felállt. Ideges volt, még mindig izzadt, most meg valószínűleg meg fogja őt ölni Jack. Homlokát összeráncolta, olyan ideges volt.

Jack már majdnek elért a fához, amiben a kedvenc kése állt, majd megállt, megfordult, és a fegyvert Billy felé tartotta.

-Előbb lelőlek, aztán majd ráér a kés. -mondta Jack. Billy lépteket hallott messziről. Már majdnem lelőtte őt Jack, de akkor egy fiatal, sportos alkatú fiú, körülbelül 18-19 éves lehetett, kivette a kést a fából. A hangja olyan volt, mintha egy favágó műhelyben pont vágnának egy fát. Jack meghallotta ezt a hangot, és rögtön hátrafordult. Egyből hátraugrott, mivel a kés a fiú kezében volt, és le akarta szúrni Jacket. Mikor rájött, hogy nem sikerült, kétségbeesett arccal rohant el. De Jack lelőtte, és ő a földre esett.

Billy kezeit dzsekije alá tette. Jobb kezét a szívéhez, bal kezét meg a jobb tüdejéhez tette. Úgy tett, mintha fázna. Lasssan közeledett hozzá Jack. Billye felmutatta a bal kezét.

-Ne lőjön le. -mondta -Fázok,hideg van. Beteg is vagyok. Kérem, ne lőjön le.

Jack a hasához tette a fegyver. Billy egyre gyorsabban lélegzett, nyugodt volt, de úgytett, mintha félne. A fegyvercső 10 centire lehetett a hasától. Jack Billy szemébe nézett. Már megint egy ferde mosollyal, csak most nem üdvözölte, hanem elköszönt tőle, örökre. Már lőtt volna.

D Billy elővette dzsekije alól a jobb kezét is, és egy fegyvert húzott elő. Fekete, rozsdás fegyver volt. A csövét Jack homlokához szorította... És lőtt.

Lövésére egy madársereg vonult el felette. Kezdett világosodni. A nap fénye haloványan elérte az erdőt. Billye megfordult, és elindult. Nem tudta, hogy merre, csak ment.

na milyen? őszinte véleményeket. 12/f



2012. aug. 13. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

jó úton haldsz, izgalmasan fogalmazol. De próbálj meg árnyaltabban fogalmazni, úgy mondj ki dolgokat hogy ne mondd ki, kerítsd körbe hogy az olvasó jöjjön rá, hagyd gondolkodni. Ettől lesz egy könyv igazán fantasztikus.

Sok sikert a világhírnév felé :)))

2012. aug. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Korodhoz képest jó, csak rengetegszer írtad le, hogy Billy és Jack. Szerintem megéri folytatnod:)
2012. aug. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A másik részletet is olvastam, és megmondom őszintén, jobban tetszett, mint ez. Abban is voltak hibák, de ebben még több van. Rengeteget ismételsz, három egymás utáni mondatban négyszer említed azt, hogy ég. A Billyt is nagyon sokszor leírod, ezen kívül, olyat, hogy "bár rá nem is kellet volna dzseki, mivel kövér volt, és a zsír az jól melegíti az embert.", egyszerűen bunkóság a kövér emberekkel szemben leírni. Én nem vagyok az, ne érts félre, csak ilyet egyáltalán nem szabad. Egy szereplőd szájába adhatod a saját véleményedet, de a leíró részben nem lehet, főleg nem így!!! Ezen kívül nekem zavaros is, a segédek, meg ide futott, oda kapott a kezével...

Szóval ha írsz, akkor szerintem a másikkal kezdj inkább valamit.

2012. aug. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokart és az utolsó tanácsolónak mondom hogy megfogadom a tanácsokat de inkább ezt folytatom,csak kijevítom a hibákat és a szóismétléseket is.
2012. aug. 13. 20:07
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tudom, hogy még fiatal vagy, rengeteg időd van még fejlődni. Megpróbálok nem a legkritikusabb lenni, csak a főbb hibáidra mutogatok rá.

Csak az első felét olvastam el, úgyhogy erről is fogok írni.


Az első, legszembetűnőbb hiba azonnal az első két mondatban rejlik.

"Sötét van.

Billy Hooderről sok-sok izzadzágcsepp folyt le,"


Első: jelen, második: múlt. Ne váltogasd az igeidőket.


"Egy tompa fényt látott felvillanni fejmagasságban körülbelül 50 méterre tőle. Egy holló szállt el fölötte. Amikor Billy közelebb jutott a fényhet,meglátta,hogy az egy kés volt. Egy ember tartotta a levegőben."


Ha 50 méterre volt tőle, miért indult el arra, holott éppen menekült valaki elől? Logikusan meg kellett volna ijednie bármilyen gyanús dologtól. A másik meg, hogy egész addig ott tartotta a férfi a kést, amíg Billy megtette az ötven métert?


"Egy fekete kötött pulóver volt rajta, bár rá nem is kellet volna dzseki, mivel kövér volt, és a zsír az jól melegíti az embert. "

Egy: ez egy bunkó megjegyzés, kettő: kiszólsz a szövegből.


"A kést már nem a levegőben tartott,hanem a combja mellett volt a csukójában."

Lehet, egyedül vagyok vele, de mi az a csukó?


"Billy felnézett az égre. Az ég néhány helyen volt csak beborulva, néhány helyen pedig derült volt. Sok csillag látszott az égen, a hold fénye pedig megvilágította az eget."

Három mondat, négy szóismétlés.


"Már érezte,hogy nagyon közel van hozzá valaki,majd hirtelen elrugaszkodott, és elkezdett futni teljes erejéből, de egy métert sem tudott menni,"

Ha elkezdett futni, már megtett legalább egy lépést.


"Egyébként azért a segédet szúrta le Jack a segédet, mert Billy elfordult jobbra, és szó szerint élő pajzsnak használta Jack segítőjét, aki őt bal oldalt fogta le. "

Ó, tényleg? :) Ez így nagyon hatástalan megfogalmazás. Ne tedd hozzá, hogy "ja, egyébként ez ezért, meg azért történt", mert rettenetesen elveszti a hangulatát a történet.


"A segéd szétesett, Billy a lábával elkezdte őt rugdosni, majd elkezdett vérezni a segédnek az oldala is, aztán meghalt. De ha lelőtték és meghalt, akkor most ez hogy van? Hát úgy, hogy csak tettette, hogy lelőtték őt, mert akkor gondolta, hogy nem lőnek rá tovább."

A segéd szétesett?? Nem összeesett? :)

Másodjára ismét kiemelném, hogy ne magyarázgasd a dolgokat. Írd le, mutasd be, de ne kérdezz rá, aztán válaszold meg.


Ne feledd: írj sokat, csak így fejlődhetsz igazán. Hajrá! :)

2012. aug. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi. amúgy már nagy részét kijavitottama hibáknak és most készülök a többihez is amugy lehet hogy nem jöttem volna rá ezekre általában első mondatom jelen második múlt. köszi kijavítom őket
2012. aug. 14. 09:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha már a javításoknál tartunk:


„Lövésére egy madársereg vonult el felette.“


Én ezt írtam volna: Lövésére hirtelen egy madársereg rebbent fel.


Szerintem így jobban hangzik.

2012. aug. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

"Sötét van. Billy Hooderről sok-sok izzadzágcsepp folyt le, átáztatva vastag bőrdzsekijét."

Kicsit idióta a szereplőd: ha izzad, miért nem vette le a bőrdzsekit? :-D

2012. aug. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

egyéni őszinte OLVASÓI (!) véleményem: szinte olvashatatlan

Részletesen:

annyira gubancos, hogy képtelen voltam a történetre koncentrálni.

Például:

Csapongsz jelenből múltba és vissza! Nagyon nagy hiba.


Szószerkezet necces... nem árt betartani az alany-állítmány szerkezetet, ha már úgy megszoktuk "Jack lassan közeledett hozzá"


Az egyszerű mondatoktól olyan érzésem lett, mintha rendszeresen lepattanék egy falról. Ezt sürgősen hagyd abba! Nem nagy cucc, csak kapcsold össze őket! "Billy lépteket hallott, (ahogy) valaki vagy valami közeledett felé"


"ELKEZDETT futni"... ezzel az őrületbe lehet kergetni (helyette például: futásnak eredt, eliramodott, kilőtte magát)


szóismétlés!!! mondtam már, hogy olvass? például: "Billy egyre szaporábban lélegzett, egyik kezét a szívéhez, másikat a tüdejéhez emelte és úgy tett, mintha fázna" vagy még egyszerűbben "Billy keresztbe tette karjait a mellkasán és vacogást színlelt" vagy valami hasonló :)


a kifejezések is zavarosak: a madársereg általában felreppenni szokott, ha lövés dördül, a borosta pedig nem rövid... a borosta az borosta :)"egy métert sem tett meg"


tyű... és még lenne bajom... legszívesebben átfogalmaznám, hogy lásd, én hogy emészteném meg :)


ha író akarsz lenni, egyetlen, de örök arany alapszabály: Olvass, olvass, és olvass...


ettől a helyesírásod is fejlődik, a szókincsed bővül, és a mondatszerkezetek, kifejezések is rögzülnek... plusz még jól is érzed magad közben :))


a példáimért (fogalmazás) garanciát nem vállalok :))

2012. szept. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
pattannék :)
2012. szept. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!