Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek-irodalmi szempontb...

Szerintetek-irodalmi szempontból! -miért vált híressé a Harry Potter?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy mi lehet a titka? :)

Vajon a "varázslós" sztori? Hisz nem ez az első ilyen! A jók-rosszak párharca? Hiszen minden csapból ez folyik!

És pl. Magyarországon miért nem születnek ilyen "híres" regények? Lehet, hogy egyszerűen csak felkarolták az írónőt? (Azt hallottam, az elején nem volt annyira jómódú.)

Persze, szerintem élvezhetően ír, de ez NEM ELÉG. Vagy csak itthon nincs az íróknak jövőjük? :(

Kérlek tartsátok vissza az olyan kommenteket, mint: "Utálom a Harry Pottert! Az egész egy nagy sz@r.PONT."

vagy : " A Harry Potter a világ legjobb regénye és kész! PONT."

Előre köszönöm!!! :)



2012. aug. 14. 15:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

eleve jó a történet.és ez szinte az egyetlen könyv amiben a szereplők élethűek ,mert a legtöbb könyvben vannak olyan szereplők akikről egyből ez jut eszembe:ilyen ember nincs

és ott vannak amik minden könyvet izgalmassá tehetnek:a fordulatok,titkok,humor

szerintem azért is annyira népszerű mert nem elvont vagy nagyon egyéni stílusú így az emberek nagy része megérti

és szerintem az érzelmeket is nagyon jól átadja

2012. aug. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Hát amikor még az első megjelent,a varázslós könyvek még nem terjedtek el annyira..Most,meg rengeteg van.Szerintem azért lett ilyen nagy szám,mert nem csak egy egyszerű történet,,tényleg egy másik világot talált fel az író,és nagyon részletesen,mindenre gondolt.Fordulatok pedig mindig vannak benne,egyik könyvben sincs lapos rész. HPszerető:)
2012. aug. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Én nagyon szeretem a Harry Pottert- ez a mai világban már közhelynek számít. És szerintem is azért híres, mert mindenkihez közel áll és az írónő nem csak egy új könyvet írt, hanem egy új stílust teremtett a Harry Potterrel, milliókkal szeretette meg az olvasást. :)
2012. aug. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
az egészhp-univerzum varázslatos. jól fel van építve, tele van összefüggésekkel... persze vannak benne bakik... harry sorsa miatt is már szerethető lesz,a karakterek élethűek, sok a rejtély, a furdolat, soha nem unalmas, mindig van benne valami, ami miatt izgulhatsz.
2012. aug. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

Amikor elkezdtem olvasni a Harry Pottert, engem a fiú elesettsége, családja általi örökös zaklatása, meg nem értése fogott meg. /Romantikus lélek vagyok/

Amikor ezek után megjelent Hagrid... belekerültem a varázslók csodálatos világába és ebből a bűvkörből már nem is tudtam kilépni, de őszintén megvallom, nem is akartam.

Talán azért szeretjük annyira, mert ez a világ számunkra elérhetetlen, de tudat alatt mi is szeretnénk egy ilyen mesevilágban élni.


"És pl. Magyarországon miért nem születnek ilyen "híres" regények? Lehet, hogy egyszerűen csak felkarolták az írónőt?"


Ismeritek a "magyar Harry Pottert"? Szerintem nem sokan, pedig ezzel is érdemes lenne megismerkedni.

Böszörményi Gyula írt egy könyvsorozatot Gergő-könyvek címmel.

Egy egész világot teremtett meg, méghozzá a magyar mondavilág felhasználásával. Ebben a könyvben is vannak sámánok, varázslók, tündérek és a rossz oldal is megjelenik.


Aki szereti a Harry Pottert, annak szívből ajánlom, ígérem, hogy nem fog unatkozni. Bár az eleje egy kicsit döcögősen indul, de amikor a sámánfiú megérkezik a varázslók világába, onnantól felpörögnek az események.

Varázslatos, fordulatos mesevilágba csöppen az olvasó, ahol csodálkozva fedezi fel ősi mondavilágunk teremtményeit:

Tündérek, törpék, varázslók, sámánok, táltosok, megjelenik a gonosz, sárkány formájában.

A sámánfiúnak, Gergőnek segítője is van, egy farkaskölyök, aki végig kíséri kalandos útjain.

Mint írtam, hasonló a Harry Potterhez és mégis más.


És hogy miért nem lett olyan híres? Ezt döntse el mindenki maga.

Akit érdekel, itt olvashat róla részletesebben:

[link]


Elnézést kedves kérdező, hogy nem csak a kérdésedre válaszoltam, de azt hiszem, aki szereti a Harry Potter könyveket, érdemes megismerkednie a magyar mesevilággal is, Böszörményi Gyula szemszögéből.

Üdv.

2012. aug. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%
az általa teremtett világ miatt,amibe belehelyezte a jól kidolgozott karakterű érthető motiváltságú szereplőket.
2012. aug. 16. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Ismerem a Gergő-sorozatot. :) Épp egy Böszörményi-kötet végén járok. Egyébként én is ajánlani tudom őket mindenkinek!

A magyarok között is vannak tehetségek, csak nem kapnak nagy figyelmet...:( Mint ahogy a 08:26-os válaszoló írta, sajnos nem ismerjük se ezeket a könyveket, de se a többi hasonló, magyar író tollából származó műveket elég jól.

Ezért érdekes, hogy a HP mégis az egész világon elterjedt lett. Nem mondom, hogy nem jó könyv, mert igen, én is szeretem. :) Csak megdöbbent, hogy ilyen egyszerűen lett sikeres. Mi meg a saját íróinkról sem tudunk. :p

2012. aug. 16. 18:18
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem egyrészt azért, mert Rowling egy teljes világot felépített, következetesen, szinte bakiktól mentesen, ráadásul maga a történet is nagyon ötletes szerintem, a különböző összefüggések a könyvekben fantasztikusak.


A másik (és szerintem ez a fontosabb), hogy a főszereplők konkrétan az olvasó szeme láttára nőnek fel, és egy kicsit úgy érzi tőle az ember, hogy ismeri őket. Az ún. HP generáció, azaz mi:D nagyrészt olyan korban vagyunk, hogy "együtt" nőttünk fel a főszereplőkkel.


A harmadik pedig az szerintem, hogy a szereplők árnyaltak, és tényleg élethűek. Főleg Ron.:D


Én így gondolom.:)

2012. aug. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Amikor Rowling megírta az első kötetet, a kiadók nem láttak benne fantáziát, nem akarták kiadni a könyvét. Szerencsénkre az írónő nem adta fel, és hatalmas világsiker lett a vonatúton megálmodott történetből. Jo egy teljesen új világot álmodott meg, amivel felkeltette a közönség érdeklődését. A szereplők rendkívül kidolgozottak, a cselekmény magával ragadó, lendületes, a legelső könyv legapróbb részlete kulcsszerepet játszik a legutolsóban, a fordulatok egyszerűen lenyűgözőek, nem hiába készítette elő az írónő 5 évig a sorozatot, mielőtt belekezdett volna. Meg aztán, angoltanárként valószínűleg volt fogalma róla, hogy "mi kell a népnek". Egyszóval nagyon hálásak lehetünk neki, amiért ilyen hatalmasat alkotott! :)
2012. aug. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Olyanokat is írtatok, amikre nem is gondoltam. :)
2012. aug. 31. 20:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!