Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » George Orwell 1984 című...

George Orwell 1984 című könyvében a Nagy Testvér létezik, vagy csak a belső pártnak egy fiktív figurája?

Figyelt kérdés

És a Testvériség nevű ellenállási szervezetet is a párt hozta létre?


Óceániát,Eurázsiát, és Kelet-Ázsiát ugyanaz a hatalom,szervezet irányítja a háttérből?



2012. aug. 18. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, de történet sok helyen úgy marad, hogy ezt döntse el az olvasó. Legalábbis én nagyon azt érzékeltem.
2012. aug. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

fiktív figura. A rezsim megszemélyesítője.

A másik két kérdésre is igen a válasz. Bár utóbbinál nem biztos. Attól még azok létezhettek valójában is (Eurázsia és Kelet-Ázsia). Az lehet szerintem, hogy nem volt köztük semmiféle ellenségeskedés, valószínűleg a másik két hatalom alatt ugyanolyan "despotizmus" volt, mint Óceániában. Például. Vagy sok teóriát el lehet képzelni.

2012. aug. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
O'Brien azt mondja Winstonnak, hogy bármikor elfoglalhatnák Eurázsiát és Kelet-Ázsiát, vagy kizárhatnák őket a létezésből.
2012. aug. 18. 22:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
akkor lehet, hogy egy a hatalom. Sajnos már több, mint 4 éve olvastam. Lassan ismételni kéne:) Sokat felejtettem.
2012. aug. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2012. aug. 18. 22:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Erich Kästner írt egy drámát -

Die Schule der Diktatoren, 1956; A diktátorok iskolája -

amelyben az eredeti diktátort lelőtték, és az alteregóját léptetik föl a nép előtt... Már a hetedik alteregónál tartanak. Csak arra kell vigyázni,hogy az n-edik alteregó hasonlítson az n-1-edikre.

2012. aug. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

volt benne valami ilyesmi párbeszéd winston és O'brien közt:

Létezik a Nagy Testvér?

Igen.

Úgy, mint én?

Hogy érted?

Meg fog halni?

Nem. Nem fog meghalni.

2013. máj. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen a nagy testver letezik a konyvben, de nem egy szemely formajaban..

Ugy ahogy az igazi eletben is letezik..

2014. júl. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagy Testvér a párt megtestesülése.

Elképzelhető,hogy a testvériséget is ők hozták létre.

Azt,hogy a többit is ők irányítják-e azt nem lehet pontosan tudni,de nem valószínű.

Mindenesetre a háborúk miatt így-is-úgyis szükségük van egymásra,és nem veszélyeztetik egymás fő területeit,mert nincs szükségük rájuk,illetve az elfoglalásuk csak hátráltatná őket.(ha képesek lennének rá egyáltalán)

Talán az egyetlen érv,amellett,hogy nem ők irányítják az,hogy miért váltogatnák az ellenfelüket,ha nem lenne szükséges(nem kellene meghamisítani a valóságot). De az is lehet,hogy taktikai okokból váltogatják az ellenfeleket,és ezzel még a duplagondolt is gyakoroltatják az emberekkel.Egyébként Óceáni sem centralizált(a pártnak a nemlétező Nagytestvér az elnőke,és nincsen főváros). Óceánia szerintem autonóm leszállópályákból áll,amelyek egyeztetnek egymással,és a legtöbb dologban megegyeznek.De igazából nincs is jelentősége,hogy ki irányítja a többi államot,hiszen azok is nagyjából ugyan ilyenek.Ettől függetlenül teljesen az olvasóra van bízva.

2014. aug. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok.

A rendszernek és a pártnak van hatalma,az embereknek nincs.Ha ugyanaz irányítaná ,akkor az maximum úgy történhetne meg,hogy a szuperhatalmak egyeztetnének egymással.(amit a szövetségek miatt valószínűleg amúgy is megtesznek,mint diplomáciát). Vagyis a halálimádat,az angszoc(ingsoc) és a neobolsevizmus fölött is kéne állnia valamilyen eszmének .



De az én véleményem szerint külön irányítják őket,csak harmóniában vannak egymással.De amint előbb leírtam az olvasóra van bízva.

2014. aug. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!