Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit tudtok a Potter-szülőkről?

Mit tudtok a Potter-szülőkről?

Figyelt kérdés
Minden érdekel amit Lily Evans-ről, James Potterről és a barátaikról tudtok a Harry Potter-könyvekből, vagy Rowling-interjúkból. A gyerekkoruktól kezdve a családjukon át a roxfortos éveikig, majd Voldemort első felbukkanásáig és lényegében a történet előtti évekig minden apró információ fontos lenne. Kérlek, csak hiteles információt írjatok, és kíméljetek a hülyeségektől! Előre is köszönöm! :)

2012. aug. 19. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

ebből könnyen le lehet fordítani: [link]

Ott alul a két link, és minden tökig hiteles.

Ha ez nem jó, wikipédián még mindig fent van, annál több infót sajnos nem tudsz szerezni róluk

2012. aug. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :)
2012. aug. 19. 20:24
 3/13 A kérdező kommentje:
Ja, és az is érdekelne, hogy mely tanárok tanították őket, ki volt az igazgató, a mágiaügyi miniszter, már ha ezekről van információ :)
2012. aug. 19. 20:31
 4/13 anonim ***** válasza:
Cica ezek hivatalosan semelyik könyvben nincsenek, ott a wikis link, nagyjából az a legtöbb. Ilyeneket mi honnan találjunk ki, ha J.K.R. se írta meg?
2012. aug. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
végülis ki lehet következtetni meg nyomozgatni, vannak a könyvekben utalások erre. Ott az a [link] ott tudsz kutakodni, bár talán könnyebb lenne neked, ha én keresném meg, de most nagyon lusta vagyok :D Azt hiszem minden tanár ugyan az volt mint most, tehát McGalagony meg Dumbledore meg a többi tanár, gondolom az SVK tanár volt más, meg a jóslástan, és persze a bájitaltan, azt az a csávó tanította, aki Harryéknek is 6.-ban. A Mágiaügyi miniszter meg az volt, aki a Caramell előtti volt, a nevére nem emlékszem, de talán valahol leírták.. csak a fene tudja hol..:)
2012. aug. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Annyit olvastam róluk interjúkból, hogy Lily szülei már meghaltak, nem tudjuk , hogyan, csak Rowling azt akarta, hogy Harrynek ne maradjanak jófej rokonai, James szülei varázslóbetegségben haltak meg, öregek voltak, James késői gyerek.
2012. aug. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

1959-ben megszületik Pettigrew és Sirius, 1960. január 9.: Piton, 1960. január 30.: Lily, március 10: Lupin, március 27: James.

Utána tudjuk a sztorit, Piton és Lily összebarátkoznak még a Roxfort előtt, aztán 1971-ben bekerülnek a Roxfortba (Petunia megírja a levelét Dumbledorenak. (Aki ilyenkor már -1956-tól kezdve - a Roxfort igazgatója) Lily egyre jobban eltávolodik Perselustól, aki a fekete mágia felé hajlik. Közben ugye Lupin vérfarkaskodik, ezért Jamesék kitanulják az animágiát. Valamint ugye Lupinnak megépíttetik a Szellemszállást. Asszem talán ötödéves korukban Piton lesárvérűzze Lily-t, ezzel nagyon megbántva a lányt.

James és Lily hetedéves korukban összejönnek, bár nyilván már előbb is udvarolgatott James a lánynak. Amúgy James hajtó volt, csak a filmben írták be, hogy fogó(nem tudni miért), de Rowling többször is lenyilatkozta, hogy James hajtó. James és Sirius a Roxfort ügyeletes szívtiprói, Remus köztük a higgadt, okos - 1975-ben prefektus is lett -, Peter pedig vhogy odacsapódott hozzájuk, de a barátjuknak tartják.

Aztán ugye végeznek a Roxfortban, összeházasodnak, James apja 1978-ban meghal(1919-ben született), anyja pedig 1977-ben hal meg (1920-ban született)

James és Lily Harry védelmének az érdekében elbújik, Siriust akarják titokgazdának, de Dumbledore javaslatára Peter lesz az. Amúgy előtte Dumbledore valamikor kölcsönkérhette a láthatatlanná tevő köpenyt, így adja később át Harrynek. És ennyi. Ha van még kérdésed, írjál privátot! :))

2012. nov. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
James fogó volt. Nem tudom, rowling mért mondta az ellenkezőjét interjúkban, de a könyvből világosan kiderül, hogy fogó. At nem tudom, hogy így direkt kijelentik-e, de az 5. Részben, Piton emlékében cikesszek játszik, szerintem nem véletlenül. Én is olvastam, azt az interjút Rowlinggal, vagy összekeveredett vagy viccelt, de mindegy, nekem az számít, ami a könyvben van.
2012. nov. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, tudom, hogy volt egy ilyen jelenet, de sztem ez nem sok mindent jelent. Mármint például Ginny is hajtó volt, de volt, hogy fogóként játszott. Vagy James akár le nyúlhatta a cikeszt, kinézhető belőle. Valamint a - igaz, nem mindig hiteles - Wikipédián is hajtónak van írva James. 7/8-as vagyok.
2012. nov. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos, hogy fogó. Az a jelenet direkt arra volt kihegyezve, hogy milyen jó fogónak való képességei vannak. Elképzelhető, hogy máshol is említik a könyvben, hogy fogó volt, talán Sirius vagy Lupin mondta, Viszon arról biztos nem volt szó, hogy hajtó.
2012. nov. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!