Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hány évesnek adnál Murakami...

Hány évesnek adnál Murakami Haruki könyvet?

Figyelt kérdés
2012. aug. 20. 16:43
 1/4 halibel ***** válasza:
39%
Hmmm...jó kérdés. Én 13 évesen imádom. Bár Orwellt 12 évesen olvastam,és az komolyabb volt. Olyan 14-15 évesnek.
2012. aug. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem 16+ könyvek Murakami Haruki könyvei. Nem gyerek- és nem kamasz könyvek.
2012. aug. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Igen, valóban "élt" emberek kezébe adnám, ez mondjuk nem korfüggő. Ki mit fogad el, fog fel, fogad be. Minden könyvét meg kell érteni. Nem könnyed, egyszerű vagy akár csak hétköznapi irományok. Biztosan felemelő érzés lehet az íróval beszélni, de véleményem szerint kevesen tudnának Vele úgy társalogni, ahogy a mindennapjaiban egymással szoktak. Saját stílusa és egyénisége van, és a fogalmazása ugyan gyermekkönyvben is lehetne külön-külön, de ahogy ő sorba teszi őket, valahogy zord és színes egyszerre. Nagyra tartom, de nem egy Thomas, Scooby Doo, Harry Potter sorozat egyik műve sem. ( A maga korában én is szerettem őket, kivéve Thomast, még nem volt, mikor pici voltam ^^)
2012. okt. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért a Thomas és a Harry Potter nem egy kategória. o__o

Az előtti egy "gügyögő" mese 1998-ból, az utóbbi ifjúsági fantasy, aminek világszerte nagy hatása volt abban, hogy a gyerekek elkezdjenek olvasni.


Természetesen nem lehet összehasonlítani Rowling nagyszerűségét Murakami-sensei nagyszerűségével, hiszen nem is egyazon közönséget céloznak meg a művei. Érettebb középiskolások talán már megérthetik írásainak a mondanivalóját, de szerintem mindenképpen egy egyfajta élettapasztalat is hozzá.

2012. okt. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!