Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az túl nagy problémát jelenthe...

Az túl nagy problémát jelenthet a jövőre nézve, hogy 18 éves vagyok de még egy könyvet se olvastam el?

Figyelt kérdés

ennek oka,h túlságosan a gép rabja vagyok és egyszerűen képtelen vagyok elszökni a "cellából" Valami javaslatok?


szókincsemet szeretném fejleszteni... milyen könyveket vegyek kézbe?


2012. aug. 21. 02:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az már jó jel, hogy ez neked is feltűnt. Szókincs bővítésére Jókai Mór, Gárdonyi Géza és Ráth-Végh István könyveit ajánlom.

De a legegyszerűbb, ha bemész a könyvtárba, sőt a gyermekkönyvtárba - nem, nem ciki, én is oda járok, pedig idősebb vagyok nálad -, és leemelsz pár könyvet a polcról. Szerintem kezdetnek elég két könyvet kölcsönöznöd. Azért kettőt, mert ha az egyik nem tetszik, még mindig ott a másik. Próbáld meg, hogy egyáltalán nem kapcsolod be a gépet!

2012. aug. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

itt egy pár,ami megszerettette velem az olvasást:

No és én(végigbőgtem,az örök kedvencem marad♥)

Csitt,csitt(ill.a második része,a Crescendo)

Éhezők viadala trilógia

Beastly

Battle Royal

Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei

Éjszakai Cirkusz

Pokoli szerkezetek-Az angyal

(próbáltam kicsit "felkapottabb",ismertebb könyveket írni,hátha megjön hozzá a kedved.Hidd el,egyet elkezdesz,és nincs megállás,azt veszed észre,hogy sorra olvasod a könyveket.Amúgy a gép nem mentség:én is szoktam rajta olvasni,ha nincs pénzem könyvet venni.)

2012. aug. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az Éjszakai Cirkuszt és a Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekeit én is ajánlom. Letehetetlenek.
2012. aug. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen társaságba keveredsz. Én a helyedben nem dicsekednék vele, hogy egyetlen könyvet sem olvastam. (Én 15 éves vagyok és több mint 100 könyvet olvastam.) Ahhoz, hogy olvass nem kell elszakadnod a gépedtől sem. Hallottál már a Magyar Elektronikus Könyvtárról? Klikkelj a mek.oszk.hu-ra és válassz valami nekedvalót! A moly.hu-n elolvashatod a könyvek tartalmát és az olvasók véleményét, így kiválaszthatod az érdeklődésednek megfelelő könyveket. Sok sikert a könyvválasztáshoz és kitartást az elolvasásához!
2012. aug. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
és azt hiszed h én büszke vagyok erre?
2012. aug. 21. 12:07
 6/11 halibel ***** válasza:
100%

A kötelezőket se?

Én ezekkel kezdtem, 12 évesen:


Salinger: Zabhegyező

Orwell:Állatfarm

Robin Cook:

-Halálcsapda

-Mutáció

-Ragály

-Műhiba

-Halálfélelem

-Fertőzés

-Invázió

-Méreg

Orwell:1984

-Slaughter: A frontsebész

-Dallos Sándor:- A nap szerelmese

-Aranyecset (két kötet, Munkácsy élete)


Szókincsfejlesztésre meg Jókai Mór és Gárdonyi Géza.

Jókai: A kőszívű ember fiai

Fekete gyémántok


Gárdonyi: Egri Csillagok


Sok sikert, majd remélem rájössz, hogy olvasni az egyik legszebb dolog a világon. :)

2012. aug. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen ajánlom az olvasást, mivel vannak olyan alap művek, amiknek az ismerete nélkül egy csomó mindent ( politika, történelem vagy akár film) nem fogsz tudni megérteni vagy értelmezni.

A szókincs fejlesztése is nagyon fontos, amit gyakorlatilag szinte bármelyik könyvvel elkezdhetsz. Későbbiekben a finomításhoz viszont mindenképpen szépirodalmi művek ajánlottak.

Most szerintem inkább a könnyebb műfajjal kezdj, mivel azzal talán hamarabb megszereted az olvasást és kedvet kapsz a komolyabb művekhez is.

2012. aug. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerény véleményem alapján,ha elolvasol egy Stephen King könyvet (horror könyveket ír leginkább),akkor alig fogod várni,hogy legyen időd elmenni a könyvtárba,és hozz ki tőle egy másikat.Szerintem gyermekkönyvtárban nincs SK könyv.
2012. aug. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha A kőszívű ember fiai esetleg nem a te műfajod lenne, ajánlom A lőcsei fehér asszonyt és a Sárga rózsát. Szintén Jókai Mór, és letehetetlenek.

Gárdonyitól az Ida regényét, Fekete Istvántól a Tarka rétet és a Zselléreket olvasd el! Ajánlom még Szabó Magdát, Rideg Sándort, Mikszáth Kálmánt és Móricz Zsigmondot.


Sőt, szerintem szókincs fejlesztésére még jók a külföldi szerzők művei is.

J. R. R. Tolkien: A Gyűrűk Ura

Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés

Mihail Bulgakov: A Mester és Margarita

Sir Walter Scott: Ivanhoe

Alexandre Dumas: A három testőr

Charlotte Brontë: Villette

Kenneth Roberts: Északnyugati átjáró

Gerlad Durrell: Családom és egyéb állatfajták

2012. aug. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon jó ötleteket kaptál, a gyerekkönyvtár is egy jó lehetőség, én is sokszor megfordulok ott. (Bár az anyukáktól kapok ferde pillantásokat, de mit csináljak, olyan jó néha nézni a mesét a kicsikkel!) SK az nincs, máshol tartják, ha van fantasztikus polc, ott keresd, más javasolt műveket is megtalálsz ott, azok is jók, vagy a kalandregények, szórakoztató irodalom - az olvasást megkedveltetik, csak meg ne ragadj ezen a "szinten".

Egyébként ilyen háttér mellett még lehetsz író is, van valami svéd krimim, aminek a szerzője büszkén vallja, hogy huszonéves koráig egy könyvet nem fogott a kezébe. (De képregényt igen. Ebből tanult mindent.) Szerény véleményem szerint ez látszik is a regényén. De a tényen nem változtat, hogy sikeres író.

Leginkább a 74%-os válaszadó javaslataival értek egyet, illetve egy próbát a Harry Potter is megérhet. Bár ez nem igazán szoktat olvasásra (tapasztalat szerint az ember nem mozdul ki utána ebből a "körből"), meg a nyelvezete sem olyan, hogy a földhöz ver, de mivel könnyen olvasható és gördülékeny a cselekménye, sikerélményt ad, hogy "na, már x kötetet elolvastam". De ezt szerintem csak akkor, ha már előtte olvastál más műveket, és valami könnyebbre vágysz, vagy túl nehéznek bizonyultak, és feladtad. Szókincs-fejlesztéshez változatlanul az eddig javallottak jobbak, ez csak fellelkesít(het).

2012. aug. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!