Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért érzem ciki dolognak az...

Miért érzem ciki dolognak az olvasást?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Elég hülyén hangzik,de amikor pl könyvtárban vagyok,és nézegetem a könyveket(mert egyébként kedvenc időtöltésem az olvasás),és ott van egy hasanló korú lány,vagy fiú,akkor olyan érzésem van,hogy"fú de ciki könyvtárban vagyok,és lát az a csaj".Másoknak sem merek beszélni,arról hogy szeretek olvasni,mert félek hogy kinevet.Valószínűleg bennem van a hiba,de hogy tudnék változtatni?

2012. aug. 21. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit olvasol. Ha Stephen King-könyvet, akkor abban semmi ciki nincs. Ha Czeizel-könyvet, akkor még fel is fognak nézni rád.
2012. aug. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
És attól is függ milyen környezetben vagy. Én pl. most 8 osztályos gimibe járok, ahol mondjuk nem ciki, de ha maradtam volna a régi sulimban, ott elég nyomi lennék. De gondolj arra a könyvtáros dologgal kapcsolatban, hogy aki a könyvtárban van melletted és lát, az is szeret olvasni. Ja, és szerintem ne zavarjon, állj ki amellett, amit szeretsz. Vagy ha zavar, tartsd titokban, és legyél titokban full inteligens. Az is jó lehet:)
2012. aug. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Én is szoktam néha ilyet érezni, de mindig arra gondolok, hogy nem szabad, hogy érdekeljen mások véleménye. Sajnos nincs divatban az olvasás, pedig nagyon hasznos lenne. Azt olvasol, amit akarsz és ne foglalkozz azzal, hogy mások mit gondolnak erről. Csak légy önmagad! :)
2012. aug. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 halibel ***** válasza:
100%
Most megyek nyolcadikba, ősszel olvastam Orwelltől az 1984-et. Azt mondták az osztálytársaim, hogy gáz, hogy mindig könyv van a kezemben, sőt, gáz, hogy olvasok. Jót nevettem. De valamiért az Orwell nagyon nem tetszett nekik. :D
2012. aug. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg nagyban függ a környezettől, mondjuk az én sulimban inkább az ciki, ha valaki nem olvas. De, mondjuk ez a könyvtáros dolog, amit leírtál, azért furcsa, mert hát, aki lát, az is szintén odament a könyvtárba és biztosan nem azért, hogy jól körberöhögje azokat, akik olvasnak. Szerintem legkönnyebben úgy tudsz változtatni, ha egyszerűen úgy döntesz, hogy nem érdekel mások véleménye, az olvasás elég jó dolog, és nem mellesleg műveli az elmédet (jó, mondjuk attól is függ mit olvasol, de semmiképp sem haszontalan), és inkább azok cikisek, akik szerint az olvasás gáz.
2012. aug. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tényleg az a legjobb, ha úgy döntesz, nem érdekel a másik véleménye. Bár én is néha cikinek érzem, hogy állok a könyvtárban a fantasztikus irodalmi polcok mellett és válogatok, miközben eredetileg egy Ulyssesért mentem be, és hogy most mindenki lát, és mit gondolnak rólam - de kit érdekel? Ha a hónom alá csapok egy Dosztojevszkijt, akkor sem fogok intelligensebbnek látszani, ha meg valaki az alapján ítél meg, hogy épp a romantikus irodalmi polcon nézelődöm, legyen meg az öröme. (Mindenesetre azért a Központi Könyvtárnak egy pont a pofátlan húzásért, hogy Dan Abnett - cyber gothic, igen durva, nyers és férfias sci-fi - a vörös pöttyös vámpírkönyvek mellett van, bár erről a betűrend tehet, de nagyon vicces.)

Tehát egyáltalán ne érdekeljen. A könyvtár többi látogatója szintén. Ők azért mentek be, hogy hozzád hasonlóan olvassanak (vagy találomra könyveket válogassanak, és csak azt ne vegyék ki, amiért eredetileg elindultak), vagyis nem ciki. Az olvasás soha, semmilyen körülmények között nem kínos. (Ha a könyvtárban a csillárról lógva orángutánt játszanál, az lenne a kínos.) Ezt mondogasd magadnak, hogy "az olvasás jó élmény és ezt mindenki így gondolja", máris szebb lesz a napod.

2012. aug. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne érezd cikinek! Olvasni jó, nem értem miért ülnek a mai fiatalok FOLYAMATOSAN facebook meg minden más ... előtt, amikor ott a lehetőség arra, hogy olvassanak... És ha kinevetnek, akkor mosolyogj vissza. Engem is cikiztek már miatta, de rólam lepereg (ebben az esetben szerencsés vagyok). Amúgy szerintem az a ciki, hogy valaki nem bírja ki egy napig SE net nélkül...

12/L

2012. aug. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kameko-san ***** válasza:

Ne érdekeljen mások véleménye! Amúgy egyet értek az előttem szólóval, szerintem az cikibb, ha minden a gépezésből áll. Olvasni jó dolog, aki meg piszkál, az ne érdekeljen. Ja, és nem kell ezt titkolni.

13/L

2012. aug. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Hali :) 15 éves vagyok és még sosem jutott eszembe hogy ciki lenne az olvasás :)

Nálunk az általánosban spec a legnépszerűbb focista srác imádott olvasni ;)

Ha barátod azért ki mer nevetni, mert olvasol, akkor mégsem olyan jó spanod, ha pedig idegen röhög ki azt meg sz*rd le magasról.

Te ILYEN vagy, ilyennek kell elfogadni ;)

2012. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem olvashatsz nyugodtan olyan könyveket,amik viccesek,vagy mostanában menő,de szépirodalom(pl.:Gyűrűk Ura)

Ez nem ciki hogy szeret valaki olvasni,persze néztek rám egy párszor furán,meg az aktuális zseni nekem be is szólt,hogy hagyjam abba az olvasást,mert ez őt "idegesíti".Egyébként egypáran ufóként tekintenek rám,mert állandóan komoly,és hosszú könyvet olvasok

2013. jún. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!