Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 15éves lány vagyok, valaki...

15éves lány vagyok, valaki tud jó könyvet ajánlani?

Figyelt kérdés
Életembe csak 1 kötelező olvasmányos könyvet olvastam,most neki akarok álni az olvasának olyan könyv kéne am meg fog és nem fogok folyton a fb előtt ülni. Köszönöm :))
2012. aug. 31. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Elfújta a szél. Kellően csajos, érdekes. Én is 15 évesen olvastam először. Azóta meg kb százszor :)


Ha a kalandosat szereted, a Pillangó is isteni. Egy fegyencről szól, meg arról, hogy hogy szökött meg a fegyenctelepről jó párszor.


ha szeretnél krimit, akkor agatha christie sztem. rövidek, de izgisek, és szinte az utolsó oldalnál derül csak ki minden.


nagyon jó még a quo vadis, ami az ókori rómában játszódik, szerelmi szál szövi át, és a keresztényüldözés a témája.

2012. aug. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha szereted a vámpíros-vérfarkasos-romantikus történeteket,akkor Twilight,Shiver,Vámpírnaplók stb.(ezek Vörös pöttyös könyvek,azok mind ilyen fantasy-romantikus jellegűek,főleg tiniknek:)

Romantikus regény rengeteg van,pl Büszkeség és balítélet(imádom:D),Üvöltő szelek,Szerelmünk lapjai stb.

A Szabó Magda regények állítólag letehetetlenek,én ezért fogom elkezdeni az Álarcosbált,az nagyon jónak tűnik,de nagyon sok hasonló regénye van még :)

Az éhezők viadala szerintem nagyon tetszene,én kb 2 hét alatt kiolvastam mind a 3 részét,az elsőből már film is van:)

Nagyon ajánlom a Monte Cristo grófját,én most olvasom és hihetetlenül jó,izgalmas és romantikus ;)

16/L

2012. szept. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szent Johanna Gimi,

A neveletlen hercegnő naplója, az összes Meg Cabot könyv

Büszkeség és balítélet

Értelem és érzelem

Jane Eyre

Az éhezők viadala

Percy Jackson és az olümposziak sorozat

Szilvásy Lajos: Egymás szemében

2012. szept. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Harry Potter :D nem tom bejön-e az ilyen varázslós dolog, de ez olyan nagyon alap könyv (sorozat) amit kb. már mindenki olvasott, 1 próbát megér, hátha tetszik...

Akkor ott az alkonyat is, az is nagyon népszerű, bár engem sose fogott meg, nem tudom mért. Az első rész még egész jó volt, de a többi... Szóval azt is kipróbálhatod, ha gondolod.

Kedvenc sorozatom most Kelley Armstrong-Sötét erő trilógiája (A szellem idézp, az ébredés, a leszámolás), de ez se tetszik mindenkinek, de szerintem nagyon-nagyon jól megírt könyv :D

Akkor, Neil Gaiman könyvei is jók, nagyon jól ír, bár egy kicsit felnőttesebb könyvek, de igazából a személyiségedtől függ, hogy tetszik-e (a soseholt ajánlom, szerintem nagyon jó :D)

Susanne Collins-Az éhezők viadala trilógia is egy népszerű, és tényleg jó is, bár nekem az előbbi kettő jobban tetszett, de ez izgalmas, egyedi és jól megírt.

Catherine Fisher-incarceron nekem ez is nagyon tetszett, nézz utána a neten, miről szól, hogy bejönnek-e ez az ilyen disztópiás könyvek (az éhezők viadala is az mondjuk)mert szerintem ez is jól meg van írva...

Akkor Lauren Oilver-Delírium, érdekes könyv, ez is disztópiás, nekem az eleje kicsit lassan indult, de utána már tetszett :)

Komolyabb könyvnek meg ajánlani tudom szintén Lauren Olivertől a mielőtt elmegyek-et, teljesen más mint a delírium, (szerintem jobb is)

De mivel még nem olvastál nagyon egy könyvet sem, nem tudom mik tetszenének :D úgyhogy csak leírtam a személyes kedvenceimet

14/L

2012. szept. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Leiner Laura- Szent Johanna Gimi

J.K. Rowling - Harry Potter

Stephanie Meyer- Alkonyat kötetei

Szabó Magda- Abigél

Margaret Mitchell- Elfújta a szél

Alexandra Ripley- Scarlett (Az Elfújta a szélnek a folytatása)

Alexandra Ripley- Mary öröksége

Charlotte Bronte- Jane Eyre

Jane Austen- Büszkeség és balítélet

Hermingway- Búcsú a fegyverektől

Dumas- Három testőr

2012. szept. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 klopusz ***** válasza:
Rejtő Jenőtől az Elátkozott part, a Három testőr Afrikában, az Ellopott futár, az Egy bolond száz bajt csinál, a Piszkos Fred, a kapitány, Az ellopott cirkáló.
2012. szept. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fantasy: Harry Potter: KÖTELEZŐ!!(De CSAK a könyv)

Gyűrűk Ura, Scott Westerfeld: Csúfok, Szépek, Különlegesek (triológia) Böszörményi Gyuától a Gergő és az Álomfogók sorozat, és a 9...8...7...triológia is nagyon jó, bár durvább, Lois Lowry könyvei (Emlékek Őre triológia, szomorúbbak: Nyáron történt, Számoljuk meg a csillagokat) Collins: Éhezők Viadala

Krimi: Agatha Christie, ez is KÖTELEZŐ!!!

Jack London: Vadon szava, Szabó Magda: Abigél, Állarcosbál, És lehet, sőt biztos, hogy már kinőtted, de én majdnem 14 évesen még mindig aranyosnak tartom a Nógrádi Gábor könyveket.

Ja és a Szente Johanna Gimi:)

2012. szept. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha szereted a romantikus könyveket nagyon ajánlom a Lélektársak összes kötetét (3 van), és a Párválasztót, amiből szintén 3 kötet van :D
2014. máj. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!