Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretnék véleményeket kérni...

Barcacsaj kérdése:

Szeretnék véleményeket kérni ha lehetséges az egyik könyv bevezetőjéről? Mit gondoltok, jó könyv lesz?

Figyelt kérdés

Túl korán van még ahhoz, hogy felkeljek, de a konyhából felszűrődik a bátyám folytonos okoskodása. Be nem áll a szája és ráadásul, megint a legjobb barátnőm előtt próbálja fitogtatni a nem létező tudását. A város legmenőbb autószerelőjének tartja magát, ami persze nem igaz. Sőt még csak nem is ez a szakmája, csak hát területi képviselőként nem tudott elhelyezkedni, így apám betuszkolta Jack bácsi autószerelő műhelyébe, hogy ne gyarapítsa tovább a munkanélküliek táborát. Ennyit „Mr. Menőről”.

Szememet forgatva, kikászálódok az ágyból. A kedvenc Csőrikés pizsamámban robogok le a lépcsőn. A konyhaajtóban megállva, megpillantom a barátnőmet Mary-t, aki a konyhapulton ül és almát eszik, miközben ,a bátyám minden mondatára bólogat. Jól ismerem ezt a tipikus fejmozdulatot,röviden és tömören annyit jelent,hogy beszélj csak úgysem érdekel! A gondolatra elvigyorodom.

- Nem tudnál egy kicsit halkabban beszélni David?- kérdezem tőle félig ásítva.

-Jézusom Molly? Te már felkeltél?Alig múlt el dél!- röhög rajtam.

-Osztom! Kivételesen igaza van, hogy tudsz eddig aludni te lány?- kérdezi Mary unottan.

Rájuk sem hederítve, a hűtőhöz ballagok és töltök magamnak egy pohár tejet. Nincs kedvem most megmagyarázni, hogy szeretném kiélvezni a nyári szünet utolsó napjait, és , hogy a legjobb barátom, Rayen, akit nem láttam hat éve, ma költözik vissza a városba és nem szeretnék úgy megjelenni előtte, mint egy vámpír, a kialvatlanságtól. Tapasztalatból beszélek. Néha egy-egy átbulizott éjszaka után vagy esti csajos programot követően, élőhalottként támolygok a lakásban.

- Izgulsz mi?- zökkent ki a gondolataimból Mary.

- Kéne?- válaszalom és nagyot kortyolva a pohár jéghideg tejből, így próbálva leplezni előttük az izgatottságomat.

- Ugyan már Molly! Hetek óta a nyomi haverodat várod!- szólal fel David.

- Ne nevezd nyominak! Egyáltalán nem az!- csattanok fel.

- Nyugi, nem kell úgy mellre szívni! De kinézetre le sem tagadhatod! Szemüveges, fogszabályzós, vézna ….- sorolja az ujján Mary,Rayen ismertető jegyeit.

- Egyrészt akkor mikor így nézett ki,10 éves volt. Hat év alatt sokat változhat az ember -védem meg Rayent,holott a szívem mélyén tudom,hogy biztosan ugyanolyan maradt mint akkor volt,csak nyúlánkabb kiadásban és maximum a fogszabályzóját hagyhatta el. Rayen mindig is olyan fiú volt, aki nem a külsőségekben találta meg a saját lelki nyugalmát. De engem ez egyáltalán nem zavart,hiszen nem az udvarlómat,hanem a legjobb barátomat várom haza. -Másrészt nem lehet mindenki félisten,mint a te Billyd.Harmadrészt pedig,mostanában nagyon egy hullámhosszon vagy a bátyámmal.-nézek rá sötéten.

- Jó,oké befejeztem.-legyint unottan.

- Örömmel hallgatnám ezt választékos előadást Molly, de mennem kell dolgozni,úgyhogy csákány!-kapja fel a szék támlájáról a dzsekijét David


2012. szept. 3. 09:17
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

nem

ez így közhelyparádé, rengeteg stilisztikai hibával, plusz minimum háromszor ilyen hosszú bevezető kellene, hogy dönteni lehessen

2012. szept. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hááát... talán jó.

TALÁN - alaposan kihangsúlyozva.

Kicsit felkelti az érdeklődésemet, de nem annyira, hogy tovább is olvasnám. Vesszőkre és helyesírásra figyelj, és szerintem (sokak egybehangzó véleménye alapján) néha jobb, ha kerölüd az olyan kifejezéseket, hogy "oké", Mr. Menő (ezt lehet, hogy viccesnek gondolod, de nem annyira az!!). És gyakorlatilag, ha ezzel kezded, majdnem "semmit nem tudunk meg". Van a bátyja, róla van valami véleményünk, de Mary egy lány... na puff! Mit keres ott ilyenkor? Miért nem a családjával van? Számtalan kérdés felmerül, ami azt bizonyítja, hogy eddig nincs jól kidolgozva. Rakj bele nyugodtan leírásokat.

Pozitívként pedig megemlítem, hogy néha-néha látszik, hogy igen is van szókincsed, de ne féld használni!

Ezen pedig még dolgozz, mert így nem lesz jó! :)

Sok sikert a továbbiakban!

2012. szept. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, a Marys-dologhoz fűzve:

Engem igen is érdekelne (függetlenül attól milyen jó barátnőm), hogy miért van a házamban.

2012. szept. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!