Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a különbség a hoppanálás...

Mi a különbség a hoppanálás és a dehoppanálás között és Dumbledore mióta tud párszaszóul?

Figyelt kérdés

Valami olyasmit magyaráznak, hogy a hoppanálás ugye a kiinduló állapot, a dehoppanálás meg a "visszajutás"... na de ki dönti el, honnan jössz és hova mész? Hogy most akkor mi a hoppanálás és a dehoppanálás? Mert a hoppanálást úgy határozzák meg, h "egyik helyről a másikra megjelenni"... Szóval ezt nem nagyon értem.

Másik: amikor Dumbledore Harryvel az emlékekben jár, sose kérdez vissza, amikor párszaszóul beszélnek, hogy "ugyan Harry fiam, mondd már meg, miről beszélnek". Automatikusan tudja. Na de hogy, amikor elvileg nem is tud párszaszóul??


2012. szept. 9. 00:04
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
ne keresd benne a logikát szerintem
2012. szept. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Dumbledore semmióta tud párszaszóul, szerintem van annyi esze, hogy leessnek neki mi a szitu.

A hoppanálás és a dehoppanálás között az a különbség, hogy ha hoppanálsz, akkor valahonnan valahová mész. Pl. hoppanálsz a haverodhoz betolni két sört. Mikor végeztetek a fejenként végül 2 tálca sörrel, akkor dehoppanálsz, vagyis elmész onnan.

2012. szept. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
A hopanálást látom már érted . Ezenel felvételt nyertél a roxfortba .... Amugy dumbledore google transletot használ , de csak akkor amikor nem látod . :D
2012. szept. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Dehogyisnem keresem a logikát, az egész könyv nagyon rendesen meg van csinálva, fel van építve.


"Leessen neki a szitu."... hát nem is tudom. Amikor Morfin beszél Voldemorttal (jaj bocsánat: Tudjukkivel), totál nem egyértelmű, miről folyik a társalgás. Oké, hogy okos az öreg, de azért nem ennyire. A hoppanálásról meg - szerintem nem logikus, amit mondasz. Miért? Otthonról is elmész, meg a munkahelyedről is... aztán elmész a buliba, de a buliból is elmész. Vagy akkor mindig az otthonod a kiindulópontod és akkor onnan mindig mindenhova hoppanálsz? És csak akkor dehoppanálsz, amikor hazamész...? Valahogy nem teljesen ésszerű.


Juj de jó, akkor meg kell tanulnom a Roxfort-indulót! :))) Roxi-foxi :P

2012. szept. 9. 08:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor hoppanálás, ha az (ideiglenes) otthonodból elmész, és akkor dehoppanálás, ha hazamész. Tehát például, ha a buliBA mész, akkor hoppanálsz, ha meg a buliBÓL jössz, akkor dehoppanálsz. Valahogy úgy fogalmaznám meg még általánosabban, hogy ha az "ismeretlenbe" mész, akkor hoppanálsz, ha pedig haza, akkor dehoppanálsz. Illetve, ha a másik megy el tőled, akkor ő lehet, hogy a saját szemszögéből hoppanál, ugyanakkor a tiedből nézve inkább dehoppanál. Érthető, vagy nagyon zavaros?
2012. szept. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom a hoppanálást és a dehoppanálást csak a külső szemlélők különböztetik meg egymástól. Röviden, ha egyedül állsz az utcán és hirtelen MEGJELENIK előtted egy másik személy, akkor az hoppanált, ha pedig ketten álltok az utcán és a másik ELTŰNIK, akkor ő dehoppanált.


hoppanálás=megjelenés

dehoppanálás=eltűnés


Nem biztos, hogy így van, de szerintem igen.


Szerk.: most néztem meg wikipédián:


"A hoppanálás (előtűnés) valójában dehoppanálás (eltűnés) is egyben, ami nézőpont kérdése"

2012. szept. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
a hopponálást leírták dumbledore pedig google fordítóval tud párszaszóul
2012. okt. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Dumbledore nem tud párszaszóul, a könyvben azt hiszem meg is kérdezi Harryt, hogy Te érted ami mondanak, ugye? Gondolom csak nem akarta a tolmácsolással megzavarni Harryt, hogy tudjon figyelni az emlékre és levonni a következtetéseket.
2013. jan. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hoppanálás: Amikor egy adott hejre jutsz


Ezzel egy időben...


Dehoppanálás: Amikor egy adott hejről eltűnsz


Egyébkent Dumbledore azért nem kérdezi Harry- t nmert ő már kihallgatta azokat az embereket, másrészt meg elég egyértelmű a helyzet.

2013. jún. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!