Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Angolul, vagy magyarul érdemes...

Angolul, vagy magyarul érdemes nekiállni a Gyűrűk ura sorozatnak?

Figyelt kérdés

Végre rászántam magam, hogy elolvasom a könyveket. A filmeket sem láttam, tehát lényegében teljesen új az egész történet.

Nem azért kérdezem, hogy nehéz-e a nyelvezete, meg ilyenek, az is érdekel, de nem hiszem, hogy ne tudnék megbirkózni vele. Inkább az érdekel, hogy milyen "tudással" járok jobban, ha magyarul ismerem meg a fogalmakat, kifejezéseket, vagy ha angolul?

Általában az emberek magyarul, vagy angolul szokták olvasni? (pl a Harry Pottert szinte az összes ismerősöm angolul -is- olvasta, így nem gáz ha Roxfort helyett Hogwartsot mond az ember, vagy Piton helyett Snapet.)

Jobb-e esetleg a magyar fordítás, mint az eredeti angol?

Érdemes a Hobbittal kezdeni az egészet, vagy azt elolvashatom a végén is?


Köszi a válaszokat! :)



2012. szept. 13. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Én a helyedben angolul olvasnám el. Sokkal jobb, élvezhetőbb mint a magyar fordítás. Göncz Árpád fordította a Gyűrűk ura könyvet, és borzalmasan rosszul. Egyszerűen nem hozza át ami angolul van leírva. Száraz, unalmas magyarul. Angolul sokkal jobb.
2012. szept. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondanám, hogy magyarul száraz és unalmas lenne, szerintem kifejezetten élvezetesre sikerült. Tandori versfordításait szidják inkább a kritikusok, miszerint azok már nem is Tolkien-versek, hanem Tolkien ihlette Tandori-versek.

Ha azt mondod, az angol nem okozhat gondot, akkor vágj bele angolul. Nem akkora probléma. De azért a GyU és a HP nyelvezetét ne hasonlítsd, ha beleolvasol, rájössz, miért. :)

(A Hobbit talán jobb elsőre, bevezet a világba.)

2012. szept. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz olyan szinten angolul, akkor mindenképp angolul olvasd el és nézd meg őket. A Hobbit c. könyv a Gyűrűk Ura előtt játszódik, szerintem érdemes lenne azzal kezdeni.
2012. okt. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Just in English!
2012. okt. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én most olvasom eredetiben.Sokkal kifejezőbb,jobban tetszik,mint a fordítás.A nyelvezete választékos,nem mondanám nagyon nehéznek.
2013. júl. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!