Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ismeretterjesztő, tudományos...

Ismeretterjesztő, tudományos könyveket tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Olyan könyvekre gondoltam amik érdekes tényeket közölnek az olvasóval, amik után nevetsz egyet és azt mondod - ezt nem is tudtam... szeretem a pszihológiát, űrkutatás (nem űrlények), fizikát, anatómia. Érdekes dolgokat szeretnék olvasni :)

2012. szept. 17. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez esetben Carl Sagan a te "embered". Korunk legjelentősebb és legismertebb természettudományos- ismeretterjesztő írója volt (sajnos már meghalt). Azonfelül, hogy a könyvei tele vannak rendkívül érdekes tudnivalókkal az általad említett témákban (is), még szórakoztató is. Kozmosz c. sorozatát nálunk is adta a TV régebben. Csillagász, evolúcióbiológus, űrkutató, igazi polihisztor volt.


Magyarul megjelent könyvei: Korok és démonok; Milliárdok és milliárdok; Az éden sárkányai; Kapcsolat (ez regény); Broca agya; Elfeledett ősök árnyai.


Amiket még ajánlok: Isaac Asimov: A Hold tragédiája c. könyvét, és Richard Dawkins: Az önző gén, A vak órásmester, Szivárványbontás.

2012. szept. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod :)
2012. szept. 17. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!