Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi lenne a véleményetek, ha...

Mi lenne a véleményetek, ha egy magyartanár kötelezővé (ajánlottá) tenné Oscar Wilde: Dorian Gray arcéképe c. könyvét?

Figyelt kérdés
2012. szept. 29. 16:44
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja, gimnáziumi tanárra gondolok.
2012. szept. 29. 16:44
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy jófej a tanár, hogy nem a szokásos kötelezőket adja, hanem valami izgalmasat, ami tényleg többé teszi az embert.
2012. szept. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én örülnék, mert tetszett, de ahogy ismerem az osztályt, menne a "bu-zizás".

Vagy el se olvasnák.

2012. szept. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Utolsó! Olvastad a könyvet? A meleg téma csak a filmben jelenik meg. (Említik, hogy Basil szerelmes Dorianbe, de a könyvben ez nem egyértelmű, inkább a múzsája.)

Szóval nem tartanátok túl extravagánsnak? (Igazából semmi konkrét alapja nincs a kérdésemnek, csak úgy elgondolkodtam, hogy szerintem sok érdekes mondat van a könyvben, sokat lehet róla beszélni, vajon elmegy-e kötelező olvasmánynak.)

2012. szept. 30. 16:05
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszer azt írtam, hogy tetszett, akkor egyértelmű, hogy olvastam. Nem is tudtam, hogy megfilmesítették. Én néha 1-2 résznél tényleg elgondolkoztam a szereplők szexualitásán, de ez nem jelent semmit.


Semmivel sem extravagánsabb, mint A kőszívű ember fiai.

2012. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ugrálnék örömömben :D
2012. dec. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Bocs, csak most vettem észre az utolsó előtti választ. Igen, nem mondom, hogy nem lehet belelátni ezt a témát, de a filmben nagyon erőltetett.


Rengetegszer megfilmesítették, pl.: a '70-es és a '60-as években is. legutóbb 2009-ben, erre gondoltam én. Annak csak Dorian Gray a címe, Colin Firth (Henry), Ben Chaplin (Basil) és Ben Barnes (Dorian) játszanak benne. Nem rossz film, csak halvány köze sincs a könyvhöz. Azért hittem, hogy ezt láttad, mert manapság ez a jellemző.


Utolsó, és mért szereted, meg lehet kérdezni? Szerintetek van benne olyasmi, ami jó tanulság annyira, hogy kötelező olvasmány lehessen? (Nem mintha minden kötelezőben lenne.)

2012. dec. 11. 20:12
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: én a gyönyörű megfogalmazás miatt szeretem annyira, Kosztolányi fordítása nagyon dallamos. 12 éves lehettem amikor először olvastam, és azóta is a kedvencem, sokszor újraolvasom, most például az eredeti angolt. Egyébként van tanulsága, de még mennyi. Amúgy Basil karaktere a kedvencem, és az az imádat, amit Dorian felé érez - én ezt mindig valami csodálatos dolognak tartottam, olyasminek, amiben nem mindenkinek lehet része. Amúgy nekem a film is tetszett :)
2012. dec. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Képzeld, nekem is Basil a kedvencem. Igazából a film maga nagyon jó, és nagyon jók az operatőri megoldások. Akkor nagyon tetszene, ha nem lenne ilyen könyv, mert engem zavarnak a különbségek. Nyilván nem lehet ugyanolyanra rendezni, de én úgy érzem, hogy a film és a könyv különbségei ebben az esetben megváltoztatják a mondanivalót. Ahogyan az is, hogy a könyveb "elhangzó" egyes mondatokat más helyzetben idéznek.
2012. dec. 13. 18:16
 10/15 A kérdező kommentje:

Ja, és amit Basil érez, az szerintem is egy nagyon összetett dolog. Én elhittem a megfogalmazást, hogy "úgy szereti, mint Michelangelo a szobrait".

Egyébként érdekes dolog a Kosztolányi fordítás. Én (még) nem olvastam angolul, de azt hallottam, hogy "nyálasabbá tette" az eredetileg szép szöveget. Erre kíváncsi vagyok. Karinthy ki is parodizálta, az egész Így írtok ti ezzel kezdődött.

2012. dec. 13. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!