Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek egy fantasy-tinire...

Szerintetek egy fantasy-tiniregény E/1-ben vagy E/3-ban jobb megírva?

Figyelt kérdés
Tündéres-boszorkányos fantasyra gondolok. Először e/1-ben akartam megírni, de aztán láttam, hogy szinte mindenki abban írja mostanában, és elbizonytalanodtam.

2012. okt. 1. 15:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

E/1 - személyesség

E/3 - epikusság


kutya legyek, ha a fantasy-t nem az epikusság jellemzi

2012. okt. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én az E/1 könyveket szeretem, de fantasyban tényleg inkább E/3.
2012. okt. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! De még jöhet a vélemény! :)
2012. okt. 1. 17:34
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem E/3- ban jobb. Úgy nem csak azt írja le az ember, amit a hős észrevesz a dolgokból, hanem sokkal pontosabban.

(pl helynek megfogalmazása)

2012. okt. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én az E61-et szeretem, mert sokkal személyesebb. De ez a történettől is függ.
2012. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
*Bocs, elírtam: E/1. :))
2012. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
Hirtelen azt hittem, az új BMW-t szereted, mert az olyan személyes. :-)
2012. okt. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én olvastam olyan fantastyt,ami E/1-es volt.

Én személy szerint jobban szeretem ezt,így valahogy közelebb érzem magam a főszereplőhöz,hiszen ismerem az érzéseit,a véleményét.Mondjuk E/3-ban meg tényleg szkeptikusabb a történet,és vannak olyan dolgok leírva is,amit a főszereplő nem venne észre.Viszont már volt olyan könyv,ahol a főszereplő szemével láttuk a dolgokat,és ő teljesen félreértette az eseményeket,így a könyv végén hatalmas csattanó volt a befejezés,amikor rájött,hogy hogy is történtek a dolgok igazából:D

2012. okt. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én az E/1-et egyetlen könyvben sem szeretem. Alig van olyan.
2012. okt. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 foszfor ***** válasza:
Én is az E/1-et szeretem. De persze ha szeretsz részletesen irogatni akkor jobb az E/3. Én is írok fantasit és azt úgy csináltam hogy fele-fele :). De tényleg egyik felében ő maga meséli el a történetet a másik felében meg egy kívülálló. Az E/3 szerintem akkor lehet jó, ha nem csak a vele személyesen történteket írod le, hanem amik az egész történethez esetleg kell, hogy kibeszélik a háta mögött stb... Mert ugye a főszereplő nem tudhatja mi zajlik a háttérben.
2012. okt. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!