Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek egy fantasy-tinire...

Szerintetek egy fantasy-tiniregény E/1-ben vagy E/3-ban jobb megírva?

Figyelt kérdés
Tündéres-boszorkányos fantasyra gondolok. Először e/1-ben akartam megírni, de aztán láttam, hogy szinte mindenki abban írja mostanában, és elbizonytalanodtam.

2012. okt. 1. 15:05
1 2
 11/18 dandi98 ***** válasza:
Nagyon nehéz kérdés, én is írok egyet, és szembesültem a problémával. Ha E/1 ben írod, a főszereplő sokkal szimpatikusabbá válik, könnyebb a leíró rész. Viszont, mivel az E/1 tulajdonképpen te vagy, nem térhetsz ki más helyekre a történetben. Az E/3 ban a cselekmény több szálon is futhat.
2012. okt. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Érdekes, amit mondotok, meg, hogy mindenki ennyire odavan az E/1.-ért, én olvasóként úgy utálom.
2012. okt. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Dinaa :D válasza:
Én sokkal jobban szeretem az E/1-et. Sokkal jobban átjön a személyisége és az érzései a főszereplőnek :) Engem kifejezetten irritál az E/3.
2012. nov. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ha az számít, hogy Te hogyan írd meg, akkor készíts néhány novellát mindkét stílusban. Ezután ovlastasd el legalább tucatnyi emberrel őket - ha lehet, főknét idegenekkel, akik azért konyítanak si az irodalomhoz. Ők emgmondják, melyikbe folytasd. Ez kell akkor, ha sikeres akarsz lenni. Ha magadat akarod szórakoztatni és a környezeted, akkor válassz Te magadnak.


Egyébként van oylan mű, ami keveri is a kettőt, szereplőtől függően, akár az is lehet.

2012. nov. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én csak E/1-ben olvastam és megszerettem, előtte pedig E/+-ben olvastam könyveket, de nem fantasy-kat. Mindkettőt szeretem.. történetfüggős. És ha az ember jól csinálja E/1-ben is jól belehet mutatni a dolgokat, de ezt kevesen tudják jól. ezért praktikusabb az E/3, és a gondolatait még így is beleírhatod..
2012. nov. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
E/3-ban*
2012. nov. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
tiniregény e/1-ben
2012. nov. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Ez így kicsit (nagyon) le van sarkasítva, hogy E/3, mivel annak igazán sok fajtája van: közeli (amikor egyszerre csak egy karakter fejébe látunk bele és az ő szemével kémleljük a világot, de az író hangjával ezáltal tartjuk a távolságot), a fókuszált (ami szintén egyszere egy karakter elméjébe enge betekintést, de az író szemével), és a távoli (ami minden karaktert magába foglal a főszereplőtől kezdve a szomszéd néni macskájáig, de az egész a narrátor szavajárásával, szemével és érzelmeivel van elmondva, kifejezve. De ez kezdőknek nem igazán ajánlott, mert ide-oda röpdösnek a karakterek között, irdatlan káoszt okozva). De amúgy E/3 közeli és fókuszált.
2017. aug. 10. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!