Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 16 évesen tudnék olyan könyvet...

16 évesen tudnék olyan könyvet írni, mint a Bűn és bűnhődés?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok, hogy ha sokat olvasok, akkor lehetne olyan választékos a szókincsem, illetve tudnék-e olyan szépen fogalmazni. Valamint tudnék-e olyan elgondolkodtató, komoly témáról írni, ami még nem elcsépelt, esetleg új gondolatokat felvetni.


16L



2012. okt. 4. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy 16 éves lány nem bizonyos,de nem lehetetlen nem ismerünk.

Kérdés te is átéltél olyan dolgokat,mint az általad említett mű szerzője.

Ez olyan,mintha én szeretnék egy Háború és Békéhez hasonló remekművet összedobni,de miből én nem harcoltam fronton,mint Tolsztoj.

Esetleg költhetnék is,mint Petőfi de arra meg születni kell.

De nem így kell neki állni.

2012. okt. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%

Már ne is haragudj, de ez miféle kérdés?

Honnan tudjuk mi, te mi mindenre lennél képes?

Először is nem ismerünk. Másodszor, elolvashatsz egy egész könyvtárra való könyvet és lehet bármennyire választékos a szókincsed, az még mindig nem elég az íráshoz.

Az olyan könyvet, mint a Bűn és bűnhődés csak a legjobbakból a legjobbak írnak. De ők sem mástól kérdezték, meg tudnának-e írni, hanem fogták magukat és megírták. Azt javaslom, olvass sokat, írj sokat és idővel kiderül, mi mindenre vagy képes. Nem hinném, hogy tizenhat évesen sikerül, de Dosztojevszkij sem tizenhat éves korában lett híres. Nem is ez a fontos. Az a fontos, hogy élvezd, amit csinálsz és ne hadd magad elkedvteleníteni, ha eleinte nem elgondolkodtató és komoly dolgokat adsz ki a kezedből. Mert senki sem Pulitzer-díjas művel kezdte.

2012. okt. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!