Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy külföldön "játszódó"...

Egy külföldön "játszódó" regényt előbb elolvasol, mint egy olyat, amiben magyar színhelyek és emberek vannak?

Figyelt kérdés

2012. okt. 5. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Rossz ezt mondani, de én sajnos igen... Szerintem a legtöbb ember azért olvas, hogy közben kiszakadjon a szürke mindennapokból és elvarázsolódjon. Megismerjen más, távoli kultúrákat, az ottani emberek életét, stb. Ez persze csak az alap (a cselekmény más tészta), de az alap néha eldöntheti, hogy inkább ezt a könyvet vegyem meg, mint az Istvánról szóló, debreceni színhelyű magyar regényt. Ugyanakkor lehetséges, hogy egy magyar regény cselekménye százszor jobb, mint egy teszem azt, amerikaié, de mégsem kelti fel a figyelmünket. Remek írói vannak hazánknak, de be kell látni, a magyar könyvipar haldoklik. Ám egyre többen vágnak bele az írásba (sok fiatalkorú is), hátha ez a nemzedék megment minket.
2012. okt. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pont Magyarországon, elsősorban Budapesten játszódó regényekre vadászom.
2012. okt. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én épp ezért kérdeztem, neki szeretnék látni regényt írni és ehhez kellett egy kis tanács. :)

2012. okt. 5. 14:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is a külföldire szavazok.
2012. okt. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ha magyar a szerző, akkor játszódjon inkább itthon, vagy a nagy magyarországon, egyé esetben mindegy, illetve örülök, ha valahol említést tesznek budapestről
2012. okt. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem ilyen szempont alapján választok könyveket.

Ha valaminek a rövid összefoglaló alapján bejön a sztorija akkor elolvasom, attól függetlenül, hogy hol játszódik.

Tény, hogy eddig még egy könyvet sem olvastam, ami itthon játszódott volna, vagy bármilyen magyar vonatkoztatása volt, de csak mert így jött össze.

2012. okt. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítettetek :)
2012. okt. 5. 16:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Én ha látom, hogy magyar írta, akkor le se veszem a polcról. Többnyire azért mert nem sok jó magyar íróval találkoztam eddig, ez persze nem jelenti hogy nem lehetnek kivételek. Csak nekem emiatt van egyfajta előítéletem a magyarokkal szemben.
2012. okt. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, egértelek...
2012. okt. 9. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!