Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Korea történelméről szóló...

Korea történelméről szóló könyv? Illetve tájképfestés?

Figyelt kérdés

Csak az ókori érdekelne,azon belül is a királyi dinasztiák.Még ezen belül is a Csoszon dinasztia :D A királiy palota rendszere is érdekelne ( ki lehetett eunuch és hogyan,udvarhölgy,palota őrség,stb.).

Valaki tudna nekem könyvet ajánlani? Elsősorban magyar nyelvű érdekelne.Angolul most kezdtem el tanulni,így a német nyelvet előnyben részesítem,de ha nincs más út,az angol is megfelelne.


Ezen kívül szeretnék egy oktató jellegű könyvet a Távol-keleti tájképfestészetről.Ez lehet kínai,japán,koreai is,mindegy,csak keleti legyen.


Remélem tud valaki segíteni :)



#korea-kína-japán-oktató-tájképfestészet-csoszon-dinasztia-király-udvar-királyi-felépítés-e-uralkodó-könyv-távol-kelet
2012. okt. 8. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
43%
2012. okt. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!


A Csoszon-dinasztia nem ókori; 1395-től 1910-ig állt fenn. Ha szeretnéd megismerni a koreai történelmet, a történelmi sorozataik hitelesek, és sok mindent megtudhatsz belőlük az általad említett dolgokról. Még ha csak most kezdted is az angolt, kereshetsz téged érdeklő sorozatokat angol felirattal, kis idő után hozzászoksz és érteni fogod. Két oldalt tudok neked mondani, dramacrazy.net és gooddrama.net, ahol történelmi sorozatokat találsz, vagy filmeket is. Én most a Geunchogo Wang-t nézem, már közel járok a végéhez; ez a 300-as (!) években játszódik, és tudom ajánlani. De ha téged a Csoszon-dinasztia érdekel a legjobban, akkor is fogsz találni olyasmit, ami érdekelhet.

Hová valósi vagy? A Szegedi Tudományegyetem könyvtárában, a TIK-ben van egy Keleti Gyűjtemény nevű részleg, ott rengeteg mindent találhatsz főleg idegen nyelven, de pl. magyar utazóktól is. A TIK-be bárki beiratkozhat. Budapesten érdeklődj a Koreai Kulturális Központban, itt is kell, hogy legyenek könyvek, ez egy új intézmény, nemrég alakult. koreaikultura.hu, 12. kerület, Csörsz utca.


Keleti festészetről oktató jellegű képek: [link]


Illetve a youtube-on keresd a blueheronarts nevű csatornát, ez egy Henry Li nevű, Kaliforniában élő kínai művész oktatócsatornája, nem csak tájképfestészetről, de arról is.


Remélem, tudtam segíteni.

2012. okt. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,lájkoltam :) :) :)
2012. okt. 9. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!