Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdekelne, hogy mi a véleménye...

Viki325 kérdése:

Érdekelne, hogy mi a véleményetek erről az írásomról. Érdemes folytatnom?

Figyelt kérdés

"Tél volt, február vége. Kevesebbet esett már az eső, nem is havazott már annyit. Legalábbis így kellett volna lennie március közeledtével. El kellett volna tűnnie a hónak a rétekről, a háztetőkről. De ….-ban nem így történt. Itt egészen más volt a helyzet. ….. különleges volt. Vagy talán a különös a legmegfelelőbb szó rá?

Halvány fény szűrődött be az ablakon, megvilágítva ezzel ódivatú, de számomra annál kedvesebb órám számlapját. Fél hét – pillantottam a kijelzőre -, ideje lenne felkelnem, de valahogy nem megy. Különben is, bőven van még időm rendbe szedni magam.

Így az ágyon fekve ábrándoztam az álomról, amiben néhány perce volt részem.

Az elmúlt pár hónapban ugyanaz a rossz álom gyötört. Egy mélykék szempár, egy sötét idegen, aki engem figyel. Nem szabadultam ettől a képtől, sőt, néha még napközben is bevillant. De akárhogy kerestem emlékezetemben az álombéli szempárhoz tartozó arcot, egyszer sem tudtam felidézni. Egyedül a mélykék szempár maradt meg, ahogy fogva tartja a tekintetemet, és engem fürkész. Legalább egy izmos felsőtestre emlékeznék. De nem, csupán a tekintetre, ami lassan már az őrületbe kerget.

Folytattam volna tovább a gondolatmenetet, de egy utcáról beszűrődő hangos fékcsikorgás kizökkentett merengésemből.

Felocsúdva az ablakhoz léptem, azzal a céllal, hogy megnézzem, milyen odakint az időjárás. Elvégre el kell döntenem, hogy mennyire melegen öltözzek fel.

Habár a meteorológusok napos, csaknem tavaszi időjárást jósoltak, nem lehetett hinni az időjárás jelentésnek. Mostanában nem. Mindig az ellenkezője következett be, mint ahogy azt előző este megjósolták. Mintha valaki szándékosan megváltoztatta volna, hogy a lakosságot bosszantsa. Mintha valaki ebben lelné örömét, a szabadidejét ezzel töltené.

A leheletem meglátszott a befagyott ablaküvegen, ahogy közelebb hajoltam hozzá. Nemrégiben lehullott hópelyhek fedték be az ablakpárkányt, tehát havazott. Ahogy azt gondoltam. Éppenséggel lehetett volna az eső is. Leginkább ez a két dolog váltotta egymást az időjárást illetően.

Gyorsan beágyaztam, majd elkezdtem összepakolni az iskolatáskámat, amit rossz szokásomhoz híven általában reggel csináltam meg.

Kinek van ideje délután ezzel foglalkozni? Hiszen a reggeleket erre találtál ki, nemde?

Szinte vérre menő harcot folytattam a cipzár összehúzásával.

Nem is értem, miért kell ennyi tankönyv. Némelyiket még ki sem nyitottuk, vagy csak alig.

Körülbelül öt perc kellett ahhoz, hogy a sok füzetet, és vastag könyvet sikeresen belegyömöszöljem a már amúgy is elnyűtt táskába. Szegényen látszik, hogy számtalan alkalommal átélte már ezt a kellemetlen folyamatot.

Amire végeztem ezzel a rendkívül bonyolult feladattal, hallottam, hogy már más is ébren van rajtam kívül, hiszen a konyhából tányércsörömpölés, és a reggeli rádióműsor megszokott hangja szűrődött ki.

A fürdőszobába menet láttam, hogy anyu a reggelit készíti.

- Jó reggelt! – köszöntem oda neki, majd meg sem várva a reakcióját, besurrantam a fürdőszobába.

Hiába, reggel nem vagyok valami kommunikatív, de anyu ezt már megszokhatta.

Hamar végeztem a szokásos reggeli mosakodással, és öltözködéssel, majd visszamentem a konyhába. Nekidőltem a konyhapultnak, és elfogyasztottam a nekem készített zöld teát, ami mellesleg a kedvencem.

Amíg a teát kortyolgattam, anyut néztem, ahogy a konyhában sürög, forog.

Anyunak vállig érő, szőkésbarna haja, és zöld szeme van. nem mondható magasnak, de alacsonynak em. Nem látszik meg rajta az idő múlása, mindig fiatalos, fitt, és mosolygós. A fiatalok körében is előszeretettel mozog, e-mellett minden helyzetben feltalálja magát. Talpraesettnek is kellett lennie, hiszen egymaga nevelt fel minket. Darent, és engem.

- Viviane, igyekezz, mert el fogsz késni az iskolából! – szólt rám anyu, mert tudta, hogy hajlamos vagyok a késésre. Jól van, az igazat megvallva, mindenhonnan elkések. Ezt akár nevezhetjük is az egyik rossz tulajdonságomnak.

- Már itt sem vagyok. – válaszoltam egy hosszúra nyúlt ásítás kíséretében. – Hol van Daren? – tettem hozzá, majd az órámra pillantottam. Már elmúlt negyed nyolc is. Megint le fogom késni a buszt.

- Ó, ő már elment. Tudod, vízilabdaedzés. – magyarázta jókedvűen, de én már rég nem figyeltem oda rá.

- Ma nem reggelizem, mert késésben vagyok. – hadartam el gyorsan, felkaptam a tízóraimat, a táskámat – immár készen -, majd egy csókot nyomtam anyu arcára.

- Miért is nem lepődöm meg ezen. – morogta az orra alatt, de nem törődtem vele. Sokkal jobban érdekelt az, hogy nemsokára halálra fogok fagyni.

- Felháborodva léptem ki a meleg otthonból a hulló hópelyhek közé. Nagyon hideg volt, vacogva indultam el a csúszós járdán. Kezeimet a zsebembe rejtettem, így védekezve a hideg ellen. Akármikor hasra eshettem volna, hiszen így nem tudtam volna visszanyerni az egyensúlyomat, ha megbotlom vagy megcsúszom. Sóval koncentrálnom kellett, nehogy hasra vágódjak a munkába igyekvő szomszédok szeme láttára. És ha ez még nem lett volna elég, másra is ügyelnem kellett annak érdekében, hogy épségben eljussak az iskoláig.

Az ereszcsatornákra ráfagyott esőcseppek - amelyek az előző esti esőzésből maradtak meg -, gyilkos fegyverként, hegyes jégdarabokként ereszkedtek alá, sérüléssel fenyegetve a járókelőket, beleértve magamat is.

Már a fele utat megtettem a buszmegállóig, amikor megdöbbenve tapasztaltam, hogy hosszú, barna, hullámos fürtjeim teljesen eláztak. Nem hoztam magammal esernyőt. Állapítottam meg bosszankodva. Ilyen is csak nekem mehet ki a fejemből.

Késő volt már visszamenni érte, így morcosan ballagtam tovább, a rossz időn elmélkedve.

Az időjárás mostanában mindig kihatott a hangulatomra. Vagy talán a pillanatnyi hangulatom befolyásolta az időjárást? Már többször is feltettem magamnak ezt a kérdést, de minden egyes alkalommal elvetettem, mert őrültségnek tűnt. Már hogy befolyásolhatnám az időjárást az érzelmeimmel? Ugyanakkor lehet, hogy én állok e-mögött a meglehetősen furcsa időjárás váltakozás mögött? Nem, ez teljes mértékben lehetetlen.

De nem is volt több időm ezen gondolkodni, mert ekkor megláttam a buszmegállóban parkoló buszt, ami épp indulni készült. Lélekszakadva rohantam a motorját már felpörgetett jármű után, de a sofőr szerencsére észrevett, és megvárt. Talán tízből egy teszi ezt meg.

Kinyitotta az első ajtót, amire én gyorsan felszálltam.

- Köszönöm, hogy megvárt. – mondtam kifulladva, mélyeket lélegezve, de őszinte hálával. Nem nagyon rajongtam az ötletért, hogy gyalog tegyem meg az utat az iskoláig. Még csak az hiányozna a mai reggelhez. Egy jó kis tüdőgyulladást biztosan összeszednék.

- Nincs mit, de máskor jobban igyekezz! Nem fog minden utas rád várni. És úgy emlékszem, hogy nem ez volt az első ilyen alkalom. – fejtette ki szigorúan.

- Rendben van. – mondtam lelombozódva.

- Úgy látszik, nem csak nekem van rossz kedvem. Habár a legtöbb közalkalmazott mindig így viselkedik. Ki hallott már vidám buszsofőrről? Én ugyan nem!"



2012. júl. 28. 18:24
1 2
 1/14 anonim válasza:
hát nem tudom... nem nagy szám.túl sokat írsz egy dologról/pl az időjárásról/. Mit akarsz írni? Kalandregényt magadról? Vagy sima élettörténetet?Horrort? vagy mit??
2012. júl. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ez egy "misztikus" történet lenne. az időjárásról pedig azért tértem ki gyakran, illetve hosszan, mert a lánynak köze van hozzá... ki fog derülni, hogy érzelmei útján hatást gyakorol rá.
2012. júl. 28. 19:00
 3/14 anonim válasza:
szerintem túl részletesen írod le a dolgokat,így esetleg sok lehet majd benne a rizsa.Illetve van pár helyesírási hiba is :P De hát folytasd és rakd fel a többit is aztán más is ír ide és eldöntöd,hogy folytatod-e :)
2012. júl. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Őszintén megmondva, nekem tetszik...persze lehet még rajta mit javítani, de szerintem nem rossz :) Írd csak tovább nyugodtan :)
2012. júl. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, és az őszinte kommenteket! :)

Ez a legeleje a történetnek, itt nem történt még sok minden, de ezt láthattátok. A későbbiekben azonban jóval izgalmasabb lesz, de nem lehet rögtön azzal kezdeni, be kellett valahogy vezetni. :)

2012. júl. 28. 22:42
 6/14 anonim ***** válasza:
Persze, ez igaz.:)
2012. júl. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

nos szerintem nem rossz, habár van még rajta mit csiszolni.

pl.


1; ha ez egy 'misztikus' történet akar lenni, és (mint irtad az időjárásnál) hogy a csajnak ezzel kapcsolatban lesz valami 'képessége' akkor ne kezdjen már a történet elején azon filozófálgatni, hogy a hangulatának valami köze van az időhöz- vagy legalábbis ne ilyen hosszan, csak egy max két mondatban.


2; tényleg sok a felesleges leírás. nem baj ha valaki részletezi a dolgokat (és félreértés ne essék, ha csak mint 'leíró fogalmazást egy átlag reggelről'-nézzük, akkor príma). viszont ha egy könyvet akarsz írni ahol az a cél hogy az olvasó lapozzon és folytassa az olvasást, akkor ne vedd el a kedvét egy csomó leírásssal ami ráadásul tök felesleges.


szerintem lehet benne fantázia (amennyiben a történet jó)

az meg csak rajtad múlik :)

2012. júl. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem rossz ötlet ez az időjárás-hangulat dolog, de ez így nem elég ütős. Ne mondd ki rögtön az elején, hogy "Az időjárás mostanában mindig kihatott a hangulatomra. Vagy talán a pillanatnyi hangulatom befolyásolta az időjárást? Már többször is feltettem magamnak ezt a kérdést, de minden egyes alkalommal elvetettem, mert őrültségnek tűnt. Már hogy befolyásolhatnám az időjárást az érzelmeimmel? Ugyanakkor lehet, hogy én állok e-mögött a meglehetősen furcsa időjárás váltakozás mögött? Nem, ez teljes mértékben lehetetlen. "


Ez így túl egyértelmű és ellaposítja az amúgy kiváló ötletet. Én bevallom őszintén, hogy kb. a felénél abbahagytam az olvasást és csak a későbbi kommentek hatására fogtam bele újra. ha olvasó lettem volna, akkor nem teszem bele a kosaramba a könyvet.


Ha érzékeltetni akarod a dolgot, akkor sem kell ennyi időjárás-leírás bele. A kevesebb néha tényleg több. Legyen max. 3 db, de azok fogják meg az olvasót rendesen. Ha nem terhelnek túl a sok leírással, akkor felfigyelek arra a kevésre, ami benne van. Jobban megmarad bennem, hogy mit olvastam. A sok felesleges rizsa között elveszik a mondanivaló, és nem figyelek fel, hogy "Jé, a főszereplő alig tudja megállni, hogy ne sírjon és lám, csepereg az eső. Most már hangosan zokog, és szakad, mintha dézsából öntenék. Megnyugszik és az ég is kitisztul hirtelen." Inkább mutasd a dolgokat, ne mondjad. Az olvasó nem hülye, ebből már sejti, hogy mi a helyzet.


"Mindig az ellenkezője következett be, mint ahogy azt előző este megjósolták."

Ez például jó, így pont elég. A többi nem kell oda.


Egyébként az ötleted nagyon klassz és jó kis történetet lehetne kihozni belőle. :)

2012. júl. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Szerintem jó, nekem a hangulata tetszik nagyon. Hol lehet olvasni a folytatást? Valami blogra gondolok vagy hasonló.
2012. júl. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez sz.ar, mert nem történik semmi, és a második bekezdés után már azt néztem, mikor lesz már vége. De ha fejlődik az arányérzéked, akkor jó lesz. Úgyhogy írjál minél többet.
2012. júl. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!