Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit szerettek jobban, ha a...

Mit szerettek jobban, ha a könyv E/1-ben íródik, vagy ha E/3-ben? (Ugye elsőnél olyan mintha te élted volna át (akár mintha naplót olvasnál (képletesen), a másodiknál pedig, mintha ő, s kívülről látod az eseményeket. )

Figyelt kérdés

2012. nov. 2. 16:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen E/1.
2012. nov. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
E/3:D
2012. nov. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideje (főként az Alkonyat-könyvek elolvasása óta) előítélettel vagyok az E/1. személyben mesélő írókkal szemben... pl. nem kell foglalkozniuk a többi szereplő lelki történéseivel, az "én" nem látja az összefüggéseket, ok-okozatokat, csak azt, amit megtapasztal. Meggyőződésem, hogy így sokkal könnyebb dolga van az írónak, pláne, ha az irománya még önéletrajzi ihletésű is.


Sokkal jobban szeretem, ha a mesélő külső szemlélő, abból mindenféle tekintetben sokkal többet lehet tanulni szerintem. Minél jobban érti az író a dolgát, annál többet. :)


Elképzelhető, hogy a véleményem később meg fog változni, de sajnos még nemigen találkoztam jó, E/1.-ben íródott művekkel.


21/L

2012. nov. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%
Én úgy írok hogy fejezetenként váltogatom az E/1.-et a két főszereplő között. A többi szereplő is fog benne mesélni csak nem E/1-ben...
2012. nov. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Utolsó, bocsi, de ha egy szereplő mesél, akkor az már E/1. személyű írás lesz, nem?
2012. nov. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha E/1-ben van, akkor olyan, mintha én élném át, vagy legalábbis nekem mesélne.

Ha E/3-ban, akkor filmként látom.

A történeten múlik, hogy melyik az élvezetesebb. Az Alkonyat hülyén venné ki magát ki E/3-ban, a Trónok harca meg E/1-ben.

2012. nov. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

nagyon a történettől függ.

ha lélektani, vagy lelkizősebb, a főszereplő állapotáról szól, vagy több saját gondolatot akar elmondani, megmutatni a szerző, akkor e/1 (pl. zabhegyező)

ha a történet a lényeg, az események, meg a lendület, akkor mindenképp e/3.

olyat is olvastam, ami e/1-ben volt, de különböző szemszögekből, ez fejezetenként váltakozott (utolsó dal, csokoládé), de ezt szerintem megírni és olvasni is sokkal nehezebb úgy, hogy élvezhető legyen és fenntartsa az érdeklődést. az utolsó dalnak nem is sikerült, megjegyzem.

2012. nov. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

E/3

igaz, hogy nehezebb megírni, de szerintem jobb is. bár az előttem szólóknak is igaza van, hogy történetfüggő, de én az E/3-mat szívesebben olvasom.

nemrég olvastam egy könyvet, E/1 be íródott, ráadásul jövő időbe. pár lap után abbahagytam. Nagyon rossz volt úgy olvasni

2012. nov. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A történettől függ, hogy melyik a szerencsés választás. Ha sok szálon akarunk vinni egy történetet, mindenképpen E/3. Viszont E/1 szemszöggel nagyon jól lehet befolyásolni az olvasót. Egyébként én olvasni és írni is jobban szeretem az E/3at, kicsit objektívabb, több szereplőt lehet alaposan bemutatni, több teret enged a leírásoknak, nekem könnyebb is vele dolgozni, bár kezdőként nehezebb is.
2012. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Tomark ***** válasza:

sztem is a könyv történetétől és stílusától függ. vannak olyanok, mint pl darren shan vámpírkönyvek sorozat, amit nemctudok elképzeli e/3 ban.

de amiket én szoktam olvasni, az általában e/3, pedig nekem jobban bejönaz E/1

2012. nov. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!