Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Angol könyvet ajánlanátok?

Angol könyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Angolul tanulok már pár éve, szeretek olvasni. Nem tudnátok nekem egy nyelvtanilag viszonylag könnyű angol tinikönyvet ajánlani? Lehetőleg valami szerelmes könyv kéne, de szeretem a fantasy típusút is. Értelmes válaszokat előre is köszi.

2012. nov. 2. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tavaly karácsony körül kezdtem idegen nyelven olvasni. Elsõként a Karácsonyi ének (Christmas Carol) olvastam. Ezután több ilyen kis könnyített olvasmányba belekezdtem, de hamar ráuntam, úgyhogy a nyáron elkezdtem a Twiligt sorozatot. Nem nehéz a nyelvezete, és rengeteget fejlõdött a szókincsem. Mondjuk engem az is segített az elsõ két kötetnél, hogy magyarul mindkettõt olvastam már. Viszont a 3-4. köteteket egyszer nem olvastam magyarul, és szerintem nem is fogom. :D


Szóval kezdd könnyűvel az elején. Olvass olyanokat, amit már magyarul olvastál. Aztán meg vágj bele az ismeretlenbe. :)


És még a Vámpírnaplókat is tudom ajánlani, plusz Meg Cabot könyvei közül is válogathatsz. Szóval hatalmas a választék, a lényeg, hogy ne tedd már az elején magasra a lécet, mert ha túl sok az ismeretlen szó, akkor hamar meg fogod unni.

2012. nov. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, és megfogadom a tanácsodat :D
2012. nov. 2. 22:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Nightworld sorozat

House of Night sorozat


audiobookbay-en hangoskönyvként is megvan

2012. nov. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2012. nov. 4. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!