Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdekelne titeket egy könyv...

Érdekelne titeket egy könyv ilyen prológussal?

Figyelt kérdés

Ha elolvasnátok ezt egy könyv elején, érdekelne titeket a folytatás?



Ledermedtem a félelemtől. Meg kellett volna mozdulnom. Le kellett volna hajolnom, vagy hátralépnem. Cselekednem kellett volna. De hiába próbáltam akaratomat ráerőltetni lábaimra, azok nem engedelmeskedtek. Mintha csak azt akarnák, hogy bajom essen. Mindenki kiabált. A barátnőim, a barátom, és még azok is, akikkel nem jövök ki túl jól. Osztályom kétségbeesetten próbálta megelőzni a bajt. Néhányan felém futottak. Nem tudtam, kik azok. Csak periférikus látásom miatt vettem észre az alakokat. Nézni azonban nem néztem őket. Szemeim a vészesen közeledő baseball ütőre szegeztem. Nyilván mindenki egy szörnyű pillanatként gondol erre az eseményre, én azonban órákként éltem meg. Túl sokáig tartott. Nem szenvedtem. Nem fájt semmim. Azt mondják, a halálod előtt lepereg előtted az életed. Hát, nem így van. Vagy ha mégis, én ez alól kivétel vagyok.

Pár perccel később már nem is féltem. Mitől féltem volna? A jövőtől, ami így is úgy is bekövetkezik? Vagy a balesettől, amit még csak meg se éreztem? Nem. Nem féltem. Furcsa, de abban a pillanatban boldog voltam. Felhőtlenül boldog. Lubickoltam hirtelen és váratlanul jött örömömben. Semmi sem akadályozott. Csak ott álltam, és néztem az ütőt, ami lassított felvételbe illett volna. Már nem hallottam a sikongatásokat. Nem hallottam semmit. Csak lebegtem. Olyan érzésem volt, mintha beszívtam volna. Kaptam néhány órányi gondtalanságot, amit igyekeztem kihasználni. Jól éreztem magam.


Aztán a baseball ütő eltalált, és minden élvezetemet beborította a sötétség.



2012. nov. 4. 11:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. nov. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Esetleg kifejtenéd, miért?
2012. nov. 4. 11:53
 3/16 anonim ***** válasza:
Először még érdekes volt, feszültség volt benne, kíváncsivá tett, de ez a bézbólütősdi kicsit túl van csócsálva. A levegőben kellett volna hagyni az egészet, de kíváncsivá tett, majd meg is magyarázta.
2012. nov. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Azt mondod, hogy ha ebből nem tudnád meg, miről is van szó, csak a feszültséget éreznéd, meg hogy valami történik a szereplővel, jobb lenne?
2012. nov. 4. 12:47
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is jobb lenne kicsit homályban hagyni az egészet, mert úgy kicsit fokozod az olvasó kíváncsiságát a magyarázatra.

Amúgy tetszene. :)

2012. nov. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megpróbálom kicsit átírni. :)
2012. nov. 4. 17:44
 7/16 anonim ***** válasza:

Én csak az első néhány mondatot olvastam el, mert igazából most tanulok, csak egy pillanatra felnéztem ide. De ez szerintem nem igazságtalan döntés: egy könyvesboltban is csak az első pár mondatot olvasnám el.


Nos: azonnal visszarakok a polcra minden könyvet, ami így kezdődik: Ledermedtem a félelemtől, / végzetes volt az a pillanat / döbbenetemben nem tudtam mit szólni / megfagyott ereimben a vér.



Annyira hatásvadász!


Ettől függetlenül lehet, hogy jó a történeted.

2012. nov. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen, sablonosnak és hatásvadásznak tűnik. Érdekelne ugyan a folytatás, mert a fogalmazással nincs gond, de nem várnék túl sok egyedi gondolatot a könyvtől. de azért továbbolvasnám :)
2012. nov. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem szeretném elmondani, miről szólna, mert ugyan nem adatnám ki, de lehet, hogy blog formájában nyilvánosságra hoznám.

A hatásvadászattal sajnos nem tudok mit kezdeni. Szeretném leírni, mit él át a szereplő, anélkül, hogy leírnám mi történik (előzőek tanácsára), de lehetőleg úgy, hogy az olvasó megértse, miért nem mozdul el onnan az a szerencsétlen. Erre pedig nem tudok jobb kifejezést, mint a "ledermedtem a félelemtől".

De köszönöm a tanácsokat. :)

2012. nov. 5. 16:11
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor mondjuk ne azzal kezdj, vagy ilyemsi. :)
2012. nov. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!