Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter 4. részében...

A Harry Potter 4. részében hogyan szerepelhet egy másik láthatatlanná tévő köpeny is, amikor a 7. részben az derül ki, hogy csak egyetlen ilyen létezik?

Figyelt kérdés
Sokáig fel sem tűnt ez az ellentmondás, de most elkezdtem újraolvasni mind a hét kötetet (az első négyet nagyon sokszor olvastam, amíg az 5. részre vártam, de utána már csak a 3 utolsót olvastam egyben, így nem emlékeztem hogy mi volt pontosan a negyedikben). A hetedik részben az derül ki, hogy Harry láthatatlanná tévő köpenye a Halál Ereklyéinek egyike ugyebár. És hogy ez az egyetlen ilyen köpeny létezik. Viszont a negyedik rész végén arról van szó, hogy az ifjabb Barty Kuport az apja egy ilyen köpennyel rejtegette, miután megszökött Azkabanból. Most akkor hogy van ez?
2009. aug. 14. 00:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

a 7. részben van egy olyan rész, ahol leírják, hogy vannak még más láthatatlanná tévő köpenyek, de azok idővel elvesztik a hatásukat.


xoxo

2009. aug. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valahol említve van, hogy sokféle láthatatlanná tévő köpeny létezik, de ezek egy része vagy kiábrándító bűbájjal ellátottak vagy egyéb láthatatlansági bűbájjal-pl a thesztrálok szőréből szövik, és egy idő után kifakulnak, vesztenek az erejükből. (már nem emlékszem, ki magyarázta, talán még Mordon) Ám az a láthatatlanná tévő köpeny, ami a Halál Ereklyéinek egyike, és Harry Potter tulajdona, az az igazi.
2009. aug. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem pontosan emlékszem én sem,de nem Harry köpenye az egyetlen.Sok féle van csak azok egy idő után megfáradnak és épp csak áttetszővé teszik az embert, illetve olcsóbbak is vannak.Csak Harry köpenye a legjobb (mert hogy az egy ereklye ugyebár)ez az egyetlen ami 100%-osan működik.
2009. aug. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
És miért van annyi lovagi páncél a roxfortan, amikor az ilyen harcokat nem mágushoz méltónak találják?
2009. aug. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, így már értem :)

Utolsó, ez is jó kérdés :D

2009. aug. 14. 01:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Mert jól néznek ki nem?XD Egy régi kastélyban jól mutatnak a lovagi páncélok.:D
2009. aug. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Meg lehet, hogy időben még divat volt, végül is annak a szellemnek is levágták a fejét valahogy...
2009. aug. 18. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
félig fejélküli nick? példa
2010. aug. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
fejnélküli
2010. aug. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A történet szerint három testvér vagy kik kérték a haláltól az ereklyéket és abban az időben is lehettek ilyen köpenyek még ha gyengék is voltak, lehet pont ezért kért egy olyat ami tökéletesen működik. Ráadásul a kérése az volt hogy olyan láthatatlanná tévő köpenyt kér ami elrejti minden elől még magától a haláltól is.
2011. dec. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!