Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vajon miért nem szeret olvasni...

Vajon miért nem szeret olvasni az én korosztályom? 16/F vagyok.

Figyelt kérdés

Jo,azért én is gépezek,meg szoktam sok egyebet is vsinálni,de olvasni nagyon szeretek.Akiket ismerek,haverokat,meg az osztálytársaimat,szinte egyikuk sem szeret olvasni,miért nem?

Kisebb voltam,én sem szerettem.De hát már azt olvasok,ami érdekel-II.Világháborus konyvek:D



2012. nov. 15. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvasok blogbejegyzéseket különböző témákban, wikipedia-t, és minden egyéb információforrásra vevő vagyok, valahogy most a tudományos dolgok és az európai hírek, politika érdekel, az univerzum keletkezése, legfrissebb elméletek, és ezekre mindre az a jellemző, hogy nem jó a tegnapi információ, nekem a legfrissebb kell. Olvastam jó régen egy Rejtő regényt. Ma azért nem olvasok ilyesmit, mert egy stratégiai játék sokkal több izgalmat tartogat, egy-egy színvonalas fórumon élénk, parázs vitákat lehet vívni különböző izgalmas témákban. Sok ember, végtelenül sok ember gondolkodásmódját van mód megismerni, immár országhatárokra való tekintet nélkül. 1-2 hete beszélgettem egy texasi 30 éves nővel, aki bébiszitter boltot akart nyitni, de még nevet keresett a cégnek, meg egy fekete, arab sráccal, valamelyik afrikai országból, aki iszlám vallású és rá akart venni, hogy olvassak el egy iszlámról szóló könyvet. Csak azt akarom mondani, hogy az internet nagyon izgalmas dolgokat tartogat, amely elszívja az érdeklődés minden egyéb dologról.
2012. nov. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mert egyesek szerint az olvasni gáz. olyan elavultnak látják a könyveket, mert mostanában csak ez megy: gép, gép, és ráadásként egy kis gép. És ha valaki azt mondja, hogy ez ciki, ne hallgass rá, mert ez nem így van :)
2012. nov. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert az olvasáshoz fantázia kell, ami sok energiát igényel, aktívan dolgoztatnod kell az agyadat, hogy élvezz egy könyvet, míg egy film vagy számítógépes játék "készen" ad mindent, vizuálisan és egyébként is, ha kikapcsolod az agyadat, akkor is könnyen megy. Tisztelet persze a kivételeknek.
2012. nov. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszi a kisegíto válaszokat!
2012. nov. 15. 20:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Én tizenhét vagyok, de azt tapasztaltam, hogy azért igenis olvasnak. Én például egy csomó fantasy-t, amit aztán a barátnőim is kölcsönkéregetnek néha, és én is tőlük alkalmanként. Az iskolánkban is látok csomószor olyat, hogy valaki a szünetben olvas. (Jó, ezt mondjuk néha kicsit antiszociális dolognak tartom, főleg, amikor az egész osztálya egy méterre ül tőle a padon, ő meg egyedül görnyed a könyv fölött, mindig, ahányszor csak látom. De lehet, hogy nem ő tehet róla, csak kiközösítik, nem tudom, mindenesetre rossz látni.)

Mellesleg, én még soha életemben nem tapasztaltam, hogy valaki is cikinek tartotta volna az olvasást. Mármint, persze, vannak egy csomóan, akik nem szeretnek olvasni, de még nem hallottam egytől sem, hogy másokat bántott volna, vagy egy szót szólt volna amiatt, mert olvas. Nem tudom, hogy én mozgok-e jó körökben, de nálunk az olvasás ilyen tekintetben soha nem volt téma (pedig más városba járok gimibe, mint ahol lakom, és sehol nem volt ilyen).


Meg hogy miért nem szeretnek? Nem tudom, ez szerintem, olyan, mintha egy zenét űző gyerek megkérdezné tőlem, hogy miért nem zenélek, mert az jó. Hát, nem tudom, lehet hogy jó, biztos az, de engem nem vonz, már megtaláltam az érdeklődésemet másban. Persze azért el-elénekelgetem néha a kedvenc dalaimat (ahogy minden ember olvas valahogy valamilyen formában), de azért nem akarok én ebbe belebonyolódni =)

2012. nov. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Nem csak a te korosztályoddal van a baj.

Én vagy két korosztállyal idősebb vagyok, nagyon szomorúan tapasztalom az olvasás devalválódását. A környezetemben, a munkahelyemen tapasztalom, hogy 30-50 éves fiatalok egyáltalán nem olvasnak ( szakmunkásokról van szó).

Ebben hatalmas szerepet játszik a kereskedelmi tévék megjelenésével párhuzamosan kialakuló általános igénytelenség fellépése, mondjuk ki, sikeres elbutítás.

2012. nov. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően sokan gondolják (nyilván esetükben igaz is), hogy jobb dolguk is van, mint olvasni. Sokak nem akarnak rá időt szánni, mert annyira nem köti le őket. Én tizenöt vagyok, és imádok olvasni, elég jó suliba járok, úgyhogy ez nekem jellemző a környezetemre is. Mondjuk ebben a korban sokak kedvencei a vámpíros/vérfakasos/fantsys cuccok, engem az ilyenek sosem kötöttek le. Egyébként, ahogy előttem is írták, ez nem csak a mi generációnk gondja, alapvetően az emberek többsége nem könyvmoly. Szerintem ez nagyban függ attól is, hogy ki milyen környezetben él, mik befolyásolják.
2012. nov. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sok kedvünk van hozzá és a kötelező olvasmányok kedvet adnak hozzá...

Pál utcai fiúk? A kőszívű ember? Rómeó és Júlia? Candide?

Könyörgöm! Ezek egy tizen egy-két éves gyerek számára égetnivaló hulladékok. Nekem is ezek vették el a kedvemet. Volt barátnőm viszont nagyon szeret olvasni. Mondtam neki, hogy utálom csak a könyveknek a látványát is, de ő rávett, hogy csak az első fejezetet olvassam el a kedvencéből (Cory Doctorow - Kis testvér). Elolvastam, másnap elkértem a könyvet, hogy majd kiolvasom :) Nekem is az lett a kedvencem :D

Nem olvasok sokat és tényleg kevés könyvet szeretek, de ha nincs más azokat 5-ször is kiolvasom.

15/F

2012. nov. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!