Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Angolul vagy magyarul érdemese...

Angolul vagy magyarul érdemesebb elolvasni az Alkonyatot? Vagy ha egyáltalán nem érdemes, akkor helyette mit?

Figyelt kérdés
Unatkozom és már annyit hallottam az Alkonyatról, hogy kíváncsi lettem, itt is minden 2. kérdés arról szól, de én se nem olvastam, se nem láttam filmen. Már kezdem hülyének érezni magam, hogy nem tudom mi az... Magyarul vagy angolul jobb? Angolból felsőfokúm van, azzal lehetne élvezni? Egyáltalán megéri elolvasni? Vagy/ezen kívül milyen romantikus, a jelenben játszódó könyveket ajánlanátok nekem? 18/L
2009. aug. 18. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem élveznéd angolul is...teljesen mindegy, bár lehet, hogy magyarul egy kicsit olcsóbban találsz könyveket, kivéve, ha ebookon olvasod (bár nekem attól totál kikészül a szemem)
2009. aug. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

az az igazság,hogy én is így voltam az alkonyattal. a barátnőm viszont annyira szerette,hogy én is elolvastam. Ma már ott járok,hogy minden részt olvastam legalább 3szor. Tényleg megéri főleg ha szereted a romantikus könyveket!:)

A nyelv tök mindegy.

2009. aug. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Háát... szerintem magyarul mindenképpen jobb, a fordítás nem rossz, ráadásul mégiscsak anyanyelv:D

Más kérdés, hogy szerintem annyira nem éri meg. Megvettem a könyvet, elolvastam nem is egyszer, egy ideig szerettem, de talán csak a barátnőim miatt, akik imádták, aztán megutáltam. Annyira nem nagy sztori, a történet bugyuta, de nekem alapjáratban nem jönnek be az ilyen történetek. De ha te szereted, akkor talán tetszeni fog.

17L

2009. aug. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes elolvasni, páratlan élmény :)
2009. aug. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod mit hagysz ki vele ha nem olvasod el!
2009. aug. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod megvenni hiaba a konyvet akkor eloszor nezd meg a filmet...az majd segit eldonteni hogy erdemes e elolvasni.
2009. aug. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a film egy előzetes a könyvhöz úgymond. Úgyhogy tényleg érdemes megnézned, még mielőtt elolvasnád a könyvet. De egy biztos, a könyv milliószor jobb, mint a film és szinte biztos, hogy tetszeni fog. A film eléggé leegyszerűsíti az egészet ezért azt kell, hogy mondjam, hogy ne a film alapján döntsd el, hogy elolvasod-e, de ha úgy döntesz elolvasod, akkor előbb nézd meg a filmet. Mert ha előbb olvasod és utána nézed, akkor a film nagy csalódás lesz. De ez csak az én véleményem. Remélem tetszeni fog, és remélem te nem leszel olyan aki minden nap feltesz egy idióta alkonyatos kérdést, aminek semmi értelme. Ne érts félre a kérdésekkel nincs bajom, csak az idióta kérdésekkel.
2009. szept. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hát szerintem az anyanyelven érdemesebb, jobban megérted a szófordulatokat :) De angolul is érdekes lehet :) Én is tervezem,hogy elolvasom angolul egyszer. Egyenlőre néyszer olvastam magyaru xD
2010. júl. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!